İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
Adli27, Bir saat önce yazdı:

Saygıdeğer @MSA amirim, bence kodla modla alakası yok bu işler istihbarat çerçevesinde ilerliyor gibi, çünkü dün ad kod ve SGK kaydından olsun, 2008 sohbet tanık ifadesi olsun polisler kabul alırken, 17/25 aralıktan sonra bağlantısı tespit edilemeyen kodlaması bulunan polis ihraç olmuş Forumda okudum. Bence sadece kod değil, iletişim kayıtları istihbarat bilgileri önemli bir etken,  Bütün kurumlarda personel hakkında istihbarat araştırmalarıda 15 temmuzun çok öncesine dayalı. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bana sormadiniz ama kesinlikle katılıyorum. İki yıldır bunu araştırıyorum. Fişleme olayı kesinlikle var. Benden daha fazla kriteri olan kişiler iade oldu yada hiç ihraç olmadı. ( Yanlış anlaşılmasın kimseyi suçlamıyorum) 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

OHAL Komisyonu misyonunu layıkı ile yerine getiriyor. Neyi şikayet ediyorsunuz anlamıyorum!

Başlığı okudunuz ve ne diyor bu diye sinirlenip alt kısmı okumaya başladınız. Durun anlatayım. İlk olarak ne bu komisyonun misyonu onu anlamak lazım. Tamamen süreci uzatıp baltalamak kamu nabzını düşürmek. Mağduriyet kelimesini unutturmak. Evet unutturdular. Normalleştirdiler bu durumu. Süreci o kadar uzattı ki komisyon. mahkeme adımları arasına komisyon bir akarsu önüne bent çeker gibi, Karadeniz bölgesinde yaşayan bilir, HES barajı gibi konuldu önümüze ve akış yavaşladı. Hız yavaşladı. Her şey o kadar yavaşladı ki kamu unuttu bizi. Kamu vicdanı artık normale döndü. Komisyon yapması gerekeni yaptı layıkı ile. Şimdi de bayrağı İdare Mahkemeleri aldı. O da yavaş işleyecek. Belki de bizim görevlerimize iademize engel olamayacaklarını anladılar, iyimser düşünüyorum, o sebeple süreci uzatmak istediler. Komisyon belki de en az personeli olan kamu kurumlarından birisidir ama nedense işlemiyor şu sıralar. Diğer kurum ve kuruluşlar vızır vızır işlerken komisyonun nabzı durdu sanki bir ek ona işliyor korona virüs şu an. Bu bahanedir. Süreç uzatılmak isteniyor hala daha uzatmak istiyorlar. Her türlü bahaneyi kullanabilirler bunun için. 
Köşe yazısı gibi yazmak istedim. Köşemize çekilmektense en azından kendi kendimize konuşalım. Biz birbirimizi unutmayalım. Vicdanımızı diri tutalım. Biz unutmayalım. 

• Beğeni 3
  • Teşekkür 3
  • Onaylama 1

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ibrahim'y, 38 dakika önce yazdı:

OHAL Komisyonu misyonunu layıkı ile yerine getiriyor. Neyi şikayet ediyorsunuz anlamıyorum!

Başlığı okudunuz ve ne diyor bu diye sinirlenip alt kısmı okumaya başladınız. Durun anlatayım. İlk olarak ne bu komisyonun misyonu onu anlamak lazım. Tamamen süreci uzatıp baltalamak kamu nabzını düşürmek. Mağduriyet kelimesini unutturmak. Evet unutturdular. Normalleştirdiler bu durumu. Süreci o kadar uzattı ki komisyon. mahkeme adımları arasına komisyon bir akarsu önüne bent çeker gibi, Karadeniz bölgesinde yaşayan bilir, HES barajı gibi konuldu önümüze ve akış yavaşladı. Hız yavaşladı. Her şey o kadar yavaşladı ki kamu unuttu bizi. Kamu vicdanı artık normale döndü. Komisyon yapması gerekeni yaptı layıkı ile. Şimdi de bayrağı İdare Mahkemeleri aldı. O da yavaş işleyecek. Belki de bizim görevlerimize iademize engel olamayacaklarını anladılar, iyimser düşünüyorum, o sebeple süreci uzatmak istediler. Komisyon belki de en az personeli olan kamu kurumlarından birisidir ama nedense işlemiyor şu sıralar. Diğer kurum ve kuruluşlar vızır vızır işlerken komisyonun nabzı durdu sanki bir ek ona işliyor korona virüs şu an. Bu bahanedir. Süreç uzatılmak isteniyor hala daha uzatmak istiyorlar. Her türlü bahaneyi kullanabilirler bunun için. 
Köşe yazısı gibi yazmak istedim. Köşemize çekilmektense en azından kendi kendimize konuşalım. Biz birbirimizi unutmayalım. Vicdanımızı diri tutalım. Biz unutmayalım. 

Malumunuzdur, ABD'de Kasım'da seçimler var ve Demokratlardan Türkiye karsitligiyla nam salmış bir zatın bu seçimi kazanacağı öngörülüyormus. Bizim durumun ABD'nin içisleriyle ne ilgisi var diyenleri duyar gibiyim. Bir bakmışsınız ABD seçimlerinden önce Türkiye'de bir erken seçim yapılmış! Bu arada, bu öngörü bana değil, Ahmet Takan adlı bir gazeteciye aittir. Adigecenin dünkü yazısı da ilginçti.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ahmet takani yeni çağda yazarken okurdum maalesef yazdığı hiçbir şeyin doğru çıktığını görmedim

• Kahkaha 2
  • Onaylama 3

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
İHRAÇ FAZLASI, 22 dakika önce yazdı:

Ahmet takani yeni çağda yazarken okurdum maalesef yazdığı hiçbir şeyin doğru çıktığını görmedim

Hay aklınla bşn yaşa hocam, bende görmedim 4 yıldır çok şey yazdı? ama sadece yazıyor

• Kahkaha 1
  • Onaylama 3

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
İHRAÇ FAZLASI, 25 dakika önce yazdı:

Yazarı yakından tanımadığım için ongorusunu sahiplenmeyerek kendisine ismen atıfta bulunma gereği hissetmistim. Ama Trumpin rakibinin tam bir Türk düşmanı olduğu ve seçimi kazanması durumunda ülkemizi zor bir sürecin bekleyecegi hususu sanırım gerçek zira başka yerlerde de bu tarz yorumlar okumuştum.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 1 saat önce yazdı:

Yazarı yakından tanımadığım için ongorusunu sahiplenmeyerek kendisine ismen atıfta bulunma gereği hissetmistim. Ama Trumpin rakibinin tam bir Türk düşmanı olduğu ve seçimi kazanması durumunda ülkemizi zor bir sürecin bekleyecegi hususu sanırım gerçek zira başka yerlerde de bu tarz yorumlar okumuştum.

Doğrudur, benimki size yönelik bir eleştiri değildi durum tespitiydi sadece 

672 KHK 2018 Mayıs takipsizlik komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu iktidar döneminde bir yumuşama olacağı inancımı kaybettim. ama hala içimde çok küçük olsada bir umut var.

eğer AYM, kabul edilen yeni infaz yasasını bir şekilde genişletip içeride sudan sebeplerle yatan insanlar, bebekli hanımlar falan çıkarsa, bir ihtimal ardından iktidar, danıştaydan takipsizlik-beraat alanlarla ilgili bir karar çıkartabilir. ve böylece süreç bir şekilde yumuşama dönemine geçebilir. yani benim  tahmini sıralamamda, evvela içeridekilerin cıkması ardından ihraçlarrla ilgili bir hamle olursa olur.

o yüzden AYM kararını ve sonrasını önemsiyorum.

veya bu iktidar döneminde hiç bir şey olmayacak.

Güncelleme • • Petsy
  • Beğeni 1
  • Onaylama 1

komisyon sonuç bekliyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İki iade kararı var arkadaşlar bu cuma görmüşler daha öncesinde inceleme devam ediyormuş. 

675-Sağlık Bakanlığı-BERAAT-İADE(Facebook)

670-EGM-Adli İdari İşlem yok Kodlama olup olmadığını bilmiyor-İADE(Memurlar.net)

• Beğeni 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Kac haftadır katip iadesi duyulmadı nedir bu katiplerin,polislerin,subayların çektikleri bekle allah bekle nereye ne sonuca bakalim

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...