İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Gunaydin herkese bol iadeli bi gun olsun diyecegimde icimden gelmiyo artik ? ilk zamanlar bu isler 10 15 senede duzelmez diyenlere cok kizardim ama bakin 4sene bitti bile. galiba oraya dogru gidiyoruz. komisyonla  4 sene (sona kalanlar icin) 1.5-2 sene idare sonra ayni süre istinaf falan filan derken 10 15 sene dile kolayda gelmeye basladi artik??

• Beğeni 2
  • Onaylama 5

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birgün bize de gün aydın olur umarım. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 4

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hepsiyah, 45 dakika önce yazdı:

Gunaydin herkese bol iadeli bi gun olsun diyecegimde icimden gelmiyo artik ? ilk zamanlar bu isler 10 15 senede duzelmez diyenlere cok kizardim ama bakin 4sene bitti bile. galiba oraya dogru gidiyoruz. komisyonla  4 sene (sona kalanlar icin) 1.5-2 sene idare sonra ayni süre istinaf falan filan derken 10 15 sene dile kolayda gelmeye basladi artik??

Olaganustu bi durum olmazsa gidisat o yonde hocam.Biraz komisyondan donenler, biraz idare mahkemesinden donenler olacaktir.Kalanlar icin adalet ne zaman gelir ancak Allah bilir.

• Beğeni 2
  • Üzülme 1

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gün güzel şeyleri düşünme , güzel şeylerin gerçekleşeceği gün olsun

• Beğeni 5
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Umudumuzu yitirmeyelim. Her gecenin bir sabahı, her kışın bir baharı vardır...

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Umarım herkes İcin guzel bırgun olur umut dolu olalım Rabbım guzellıkler gormemızı nasıp eylesin hepimiz cok yorulduk yıprandık ama hayat devam ediyor umut dolu olup yasama sevincimiz olmalı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

4 yıldır çoğunluğu evde pijamayla oturup iade bekleyen bir zümre için kimse kılıno kıpırdatmaz. 130 140 bin kişiyiz ailelerle birkaç milyom ederiz. Ama maksimum 4 5 bin twit atabiliyoruz o da yılda birkaç defa gündem oluyoruz. O yüzden bu iade masallarına kapılmamak gerek. Umut fakirin ekmeğidir lafının doğrusu, umut kerizi uyandırmamak için verilen afyondur. 

• Beğeni 4
  • Onaylama 5

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

wildPuppy, 39 dakika önce yazdı:

4 yıldır çoğunluğu evde pijamayla oturup iade bekleyen bir zümre için kimse kılıno kıpırdatmaz. 130 140 bin kişiyiz ailelerle birkaç milyom ederiz. Ama maksimum 4 5 bin twit atabiliyoruz o da yılda birkaç defa gündem oluyoruz. O yüzden bu iade masallarına kapılmamak gerek. Umut fakirin ekmeğidir lafının doğrusu, umut kerizi uyandırmamak için verilen afyondur. 

Değil 4 bin twit 4 milyon tane twit atsanızda bir şey yapamazsınız. Evde oturmayıp yollara dökülseniz de yine bir şey olmaz. Malesef buradakiler dahil milyonlarca kişi halâ olanların farkında değil. Şu yaşanılanların asıl sebebini anlamadan doğru bir strateji geliştirilemez. Twitle ya da sokağa çıkıp yürüyerek hiçbir şey çözülmez. Avukatlar oturdu da ne oldu? Vekiller yürüdü de ne oldu? Strateji yanlış!!!

ozelharekat61, 26.06.2020 - 18:46 yazdı:

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi mi günler gerrçekten. AYM resmen aihmi Ve içtihatlarını tanımıyorum demiş. 

Güncelleme • • Adli27
  • Şaşırma 2
  • Üzülme 1

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...