İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

SGKda KHK ibaresi sadece 4c dökümünde yok mu? İşe başladığınızda 4a dan başlıyorsunuz. Mali müşavir merak edip incelemedikçe 4c yi kimse göremiyor diye biliyorum. Var mı net bilgisi olan? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Expert, 7 saat önce yazdı:

Yarın için iş başvurusuna çağrıldım.İhraç olduğumu söylesem mi söylemesem mi ne yapmalıyım işe çok ihtiyacım var.Ama zaten sigorta da görünür.Söylesem ihraçsın işte ister eş durumundan ol ister ne olursa olsun kim dinler beni

Madem çok ihtiyacınız var, söylemeyin, ortaya çıkarsa neden soylemediginizi uygun bir dille izah edersiniz, gerçekten terörist değilsiniz ya, işveren kesiminde yersiz bir korku var, kara listeye alinmaktan korkuyorlar sanırım. Maalesef hayatta ilkeli olmak insanı bazen zor duruma sokabiliyor.

Bir KHK'linin işkur gorevlisinin aracılığıyla işvereni KHK'li çalıştırmanın sorun teşkil etmeyeceği konusunda zorla ikna ettiğini duydum (ama bizzat gozumle görmedim ve detaylarını bilmiyorum.). Dogruysa, işkur üzerinden hareket etmek yararli olabilir. İşkurun KHK'lilara yaklaşımı konusunda tecrübesi olan var mı?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Expert, 7 saat önce yazdı:

Yarın için iş başvurusuna çağrıldım.İhraç olduğumu söylesem mi söylemesem mi ne yapmalıyım işe çok ihtiyacım var.Ama zaten sigorta da görünür.Söylesem ihraçsın işte ister eş durumundan ol ister ne olursa olsun kim dinler beni

SGK hizmet dökümünüzü detaylı olarak yazdırıp vermediğiniz sürece göremezler. Benim işyerim biliyordu. Referansla girmiştim sorun olmadı. Ancak şu an çalıştığım yere söylemedim sorun olmadı yaklaşık bir yıl olacak. Söylemeyin SGK dan ceza yerim diye korkan iş yeri sahipleri mevcut bundan dolayı. Saygılar

• Teşekkür 1

701-beraat-devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Oncelikle merhaba arkadaslar biri yeni bir ise girecegini ve KHK li oldugunu soylemede terettut ediyor. Valla ben 4 ekim 2016 da yeni işime girdim. Her seyi aleni anlattim.cok anlayisli insanlara denk geldim galiba dedilerki hocam ssk kaydini yaparsak seni arariz gel başla.  Çakışırken bu durumu fazla dillendirme diyede uyardilar.4 senedir calisiyorum hic bir sikinti yasamadim allah şükür 4 yillik oldugum icin maasimda kidemimde gorevimde hep iyiye gitti. Siz yeterki isinizi guzel yapın. Gerisi kolay

• Beğeni 5

672 KHK inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Zor bigün...

İnsanın içi kan ağlarken yine de vatan sağolsun dediği ender anlardan biri...

Bedelini haksız yere benim ödediğim, faillerinin ise firari olduğu, 4 yıldır masumun hakkının verilmediği, herkesin tek yürek olduğu halde, yine aynı herkesin tüm yaşadıklarıma sessiz kaldığı, birkaç ay içinde apar topar karar alınan ve uygulanan khkların verdiği hasarı 4 yıldır düzeltemedikleri...

Bekliyorum...

Hala 4 yıldır kim suçlu kim suçsuz, kimin eseri bunlar, ortaya çıkacak diye bekliyorum...

?

BEN TERÖRİST DEĞİLİM...

Ek:

Bir de o gün hiçbişeyden habersiz, olanı biteni tatbikat sanan gencecik erlere, yine onlar gibi olan tüm güvenlik güçlerine dayanamıyorum. Yazık değil mi bu çocuklara...

Benim de bir oğlum var. O da büyüyecek bigün. O da askere gidecek...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Rapunzel, 3 saat önce yazdı:

Bence söylemeyin. SGK da çıksa da dillendirilmis olması kendilerine açıklanmış olması ise alınmayı engelleyebilir. Eşim birkaç yere gittiğinde iş görüşmesinde keşke soylemeseydiniz dediler.

Çok önemli bir noktaya parmak basmissiniz. Akıl vermek gibi olmasin ama mülakatlarda zaten kendinizi en iyi şekilde pazarlamanız ve negatif şeyler konusmamaniz gerekiyor. Bu itibarla, karşı taraf doğrudan sormadikca bizzat sizin konuyu KHK'ya getirmeniz doğru bir hareket olmayacaktir, hatta karşı taraf işe karşı isteksiz olduğunuzu ve motivasyonunuzun düşük olduğunu bile sanabilir. İşi çok istediğinizi karşı tarafa hissettirmelisiniz. Mülakatta gundemi olabildiğince pozitif taraflarıniza çekmeniz gerekiyor. @Experte başarılar dilerim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...