İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Dil to pagal ha, 35 dakika önce yazdı:

15 temmuz 2016 hain fetö darbesini kiniyorum. 15 temmuzda ve diger teror olaylarinda sehit olan insanlarımiza rahmet diliyorum.fetö,pkk ve diger terör orğutlerinin Allah belasını versin.Allah vatanımızı milletimizi ic ve dis dusmanlardan korusun.677 KHK ile haksiz yere ihrac olmus polis memuru olarak her zaman devletimin milletimin yanindayim.Devketimiz elbette yanlış birgün farkedilecek fetö hainlerinden olmadiğimi devletimiz anlayacağına inanıyorum.Allah devletinize milletimize zeval vermesin.Amin.

Farkedecek etmesine de toprağın üstünde zor gibi.

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

679- Adalet Bak-Albatros 4 takipsizlik- inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 2 saat önce yazdı:

Çok önemli bir noktaya parmak basmissiniz. Akıl vermek gibi olmasin ama mülakatlarda zaten kendinizi en iyi şekilde pazarlamanız ve negatif şeyler konusmamaniz gerekiyor. Bu itibarla, karşı taraf doğrudan sormadikca bizzat sizin konuyu KHK'ya getirmeniz doğru bir hareket olmayacaktir, hatta karşı taraf işe karşı isteksiz olduğunuzu ve motivasyonunuzun düşük olduğunu bile sanabilir. İşi çok istediğinizi karşı tarafa hissettirmelisiniz. Mülakatta gundemi olabildiğince pozitif taraflarıniza çekmeniz gerekiyor. @Experte başarılar dilerim.

Kesinlikle soylediklerinizi tam olarak tecrübe ettik. Bütün arkadaşlar yazdıklarınızı dikkate almalı. Dürüst olalım, derdimizi anlatalım derken tekrar mağdur oluyoruz. Hiç gerek yok.

• Onaylama 1

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

16 Temmuzcu olup da 15 Temmuz twitleri atarak makamlarını sağlama aldıklarını düşünen nede çok bürokrat var. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

679 - Adalet Bakanlığı, Kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Benim de 3 asker tanıdığım var darbeye yardımdan üçü de 12.5 sene ceza aldılar. Suçları çağrıldıkları için kışlaya gitmek ve sabaha kadar kışlada beklemek. İşe girerken durumlarını anlatmışlar, biri doktoralı ikisi yüksek lisanslı mühendis şuan çalışıyorlar.

Bu ara da ben de İşkur’a müracaat etmiştim görüşmeye çağırdılar gitmedim. Üretim yapan firmada kalıp tasarımı ile ilgili.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Karagöz, 50 dakika önce yazdı:

O gece nerede olduğu belli olmayan adamlar, tvde "o gece yaşadığımız travma unutulmaz" diyorlar ya. Tabii unutulmaz hiç unutulur mu? Ben o gece nerede olduğu belli olan biri olarak (yurtdışında yıllık izindeydim, annemle babam benim ısrarım üzerine gece 12 civarında çıkıp darbeye direnmişlerdi) Fetöcüler memleketi ele geçiremedi diye sevinirken, bir hafta sonra açığa almayla değişen hayatımı nasıl unuturum. Bu travmayı benim için unutulmaz siz yaptınız...

O gece Genelkurmay’ın tam karşısındaki lojmanlarda canlı canlı tanık oldum 15 Temmuz’a, alt ve üst daireye mermi isabet etti benim daireye gelmedi. Bu arada 4 yaşındaki kızım camdan cama geziyordu. O gün lojmanda olan kişiler aşağıya sığınaklara inmiş nizamiyedeki nöbetçi askerler lojmanın arkasına sığınmışlardı. Sonradan kapıcıdan öğrendim sadece ben ve kızım 8. Katta F-16 ların uçuşunu seyretmişiz. TÜİK binasına nasıl çarpmadı hala aklım almıyor. 

Evet Merasim sokaktaki patlamaya da şahit oldum. Lojmanın o yola bakan bahçesine yarım kadın cesedi düşmüştü. Bizim lojmanın camları patladı. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Her ne kadar biz fetö mensubu değil, mağduru olsak da, bizi sonuna kadar kullanacaklar. Hele böyle sözde muhalif medya kuruluşları olduğu sürece olacak bir düzenleme için uğraşılsa da gerçekleşmesi zor! Gerçek fetöcüler yurtdışında keyif çatarken, bomba bizim gibi sıradan vatandaşın elinde patlıyor... 

• Onaylama 5

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

toplamda 50'nin üzerinde iş görüşmesi yaptım, bunların %80'i malum durumdan ötürü alamayacaklarını söylediler. %15'ine ben yetemedim, 2-3 firma olumlu görüş bildirdi. 

yaşımız gelmiş 30'a, 23 yaşında mezun olmuşuz üniversiteden, insanlar 7 yıl ne yaptığımızı merak ediyor haliyle. söylemesen yalan konuşmuş oluyorsun için rahat değil, ama yalan söyleyip sonra KHK'lı olduğun ortaya çıkınca bir de sanki suçumuz var da gizlemişiz muamelesi görüp hakikaten fetöcü gibi anlaşılıyoruz. bu muamele bana en başta KHK'Lı olduğum için işe alınmamaktan daha çok koyar biliyorum. bunlardan ötürü en başta söylemeyi seçmiştim ben. Evli değilim, borcum yok, bakmakla mükellef olduğum biri de yok, belki zor durumda kalsam Allah affetsin deyip gerekeni yapardım bilmiyorum, büyük konuşmak istemiyorum herkes dertli.

hele bir tane firma mülakata çağırdı, artık onlarcasına gidip bu muameleyi gördüğüm ve bunaldığım bir zamandı, telefonda durumu izah ettim döneceklerini söylediler. 15 dakika sonra mail geldi " ilgili pozisyona başka bir adayla devam edilecektir" ? 

meşazlarını aldım ? 

1.15 - 3.55 arası KHK'lılarla alakalı.

• Beğeni 5

695, Savunma Sanayii Başkanlığı, Uzm. Yrd. adli süreç yok, iade.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• Yeni Oluştur...