İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

12kadir12, Bir saat önce yazdı:

Bu hafta manevi tazminatı alicam maddi kayıp temyize gltti istinaf maneviyi kabul etti.maneviyi alacağı mi söyledi av. Alıp itiraz edebliyormusuz. Morbeyin magduyum dzk personel iyim hala komisyonda sürünmeye devam

Gözünüz aydın.Umarım komisyon da olumlu karar verir.

Bu hafta alıcam derken , istinaf ne zaman karar verdi ? Maddi , manevi miktarlar neler ? 

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, 13 dakika önce yazdı:

Adalet bakanlığı 17 25 öncesi olayları red gerekçesi yapıyor. Bunu da kurum kanaati adı altında yapıyor maalesef. Bende onun kurbanıyım. 2008 yılı tanık iftirası.

Üstat iyi akşamlar bende adaletsizlik bakanlığı kurbanıyım niye ihraç oldum tam olarak emin değilim Albatros veya genel bi kriter de yok iftira tahminim var ama adli idari bi işlem yok arayan soran da yok benimle ilgili bi tahmininiz nedir acaba...

Hamzaefe 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bolatbey, 21 dakika önce yazdı:

Üstat iyi akşamlar bende adaletsizlik bakanlığı kurbanıyım niye ihraç oldum tam olarak emin değilim Albatros veya genel bi kriter de yok iftira tahminim var ama adli idari bi işlem yok arayan soran da yok benimle ilgili bi tahmininiz nedir acaba...

Giriş yılınız?

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MSA, Bir saat önce yazdı:

Hayır. Para giriş çıkışı yoksa pasif banka olarak işlem görecektir. Bu şekilde iadeler paylaşıyoruz sürekli...

Sayin MSA hocam siz bir cikarimda bulunabilir misiniz, artık son demlerimdeyim, dedigim gibi Albatros saçmalığı ve üniversite okuduğum ilde yasaklı bir kitaba dokunmuşum parmak izim çıkmış ama o dosyadan da bir bucuk yil oldu takipsizlik alali. Sizce iade ihtimali var mı 

Elif

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

CEZA YARGILAMASINDA SUÇUN OLUŞMADIĞI VEYA SUÇUN İŞLENMEDİĞİ ANLAŞILMASI NEDENİYLE VERİLEN BERAAT KARARI İDARE MAHKEMESİNİ BAĞLAR. Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, T. 21.04.2011, E. 2010/1391, K. 2011/273: "Bir kamu görevlisinin işlediği iddia edilen disiplin suçunun aynı zamanda ceza yasasına göre de suç niteliğinde olması ve ceza yargılaması sonucunda suçun unsurlarının oluşmadığı ya da suçun işlenmediğinin anlaşıldığı gerekçesiyle kişinin beraatine karar verilmesi durumunda, bu beraat kararının disiplin hukuku yönünden idari yargı yerlerince yapılacak yargılamada bağlayıcı nitelik taşıyacağı" şeklindedir.

Beraat ve takipsizlik alanlar idare mahkemesi dilekçelerinde emsal karar olarak kullanabilirler 

• Beğeni 2
  • Onaylama 3

679 KHK - EGM - DANIŞTAY AŞAMASI 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bolatbey, 22 dakika önce yazdı:

@Guardian 2012 katip 

2012 giriş için albatros olma ihtimali yüzde elli. 2013 olsaydı yüzde 90 derdim. Hakkınižda bir adlı dosya olduğu kanaatindeyim. Adalet bakanlığı personelleri içerisinde ihraç olup soruşturması olmayan var mıdır ben hiç duymadım. Tanık ihtimali güç kazanıyor. Birde bizim kurumlarda amirlere soruyorlar var mı bildiğiniz diye. Amirlerde yaranmak için çok kişinin günahına girdiler bu süreçte. Kriter olmasa bile yananlar oldu. Amirinle sıkıntın varsa ismini vermiş olabilir. Bu da kurum kanaatini oluşturuyor zaten. Mülakat komisyonunun ihraç olmasını da yan kriter yapıyorlar. (Çok saçma bir kriter. Kimse mülakat komisyonunun fetöcü olduğunu bilemez). İnşallah iade olursunuz.  İhraç KHK si 701 değilse biraz daha şanslısınız. 701 KHK da adalet bakanlığı yüzde 99 red ile karar veriyor. 701 için neden böyle oluyor bilmiyorum. Allah korusun Eğer red gelirse yada bilinmeyen bir adlı soruşturma takipsizlik ile sonuçlanırsa kriterinizi öğrenebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Güncelleme • • Guardian

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
RADAMEL, 4 saat önce yazdı:

Bir soru ben sorayım.Haksız tutuklama tazminatını tahsil eden var mı ? 

Haksız üç günlük gözaltı sebebiyle açmış olduğum davam 300 tlik bir manevi tazminatla sonuçlandı. Maliye hazinesi onu da istinafa taşıdı komik bir şekilde ? yaklasik uc yil gereksiz yere adli kontrol uygulandı bunun için tek kuruş bile yazılmadı zaten. Adaletini seveyim hepsinin...

• Kahkaha 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
geçer elbet..., 11 dakika önce yazdı:

Haksız üç günlük gözaltı sebebiyle açmış olduğum davam 300 tlik bir manevi tazminatla sonuçlandı. Maliye hazinesi onu da istinafa taşıdı komik bir şekilde ? yaklasik uc yil gereksiz yere adli kontrol uygulandı bunun için tek kuruş bile yazılmadı zaten. Adaletini seveyim hepsinin...

Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakan tedbirler ( gözaltı , tutuklama )  nedeniyle tazminata hükmedilir.İmza , kefalet vs diğer yükümlülükler ( adli kontroller ) tazminata esas alınmaz.Bunun adaletle ilgisi yok , dünyanın her yerinde bu kural aynı ama 300 tllik manevi tazminat tutarının  adaletle ilgisi var tabi.

Onbinlerce beraat takipsizlik kararı var.çoğu gözaltına alındı tutuklandı.bir tane bile kesinleşen tazminat , ödenen para yok mu sahiden ? 

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...