İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Merhaba..

Komisyonun kurumlara göre dosya bakma sayısı, kurumlara göre ihraç sayılarıyla orantılılı olduysa ya da olsaydı karşımıza şöyle bir tablo çıkardı.

(Tahmin değil, basit hesaplamadır.. Reel olarak bir faydası olmasa da belki birilerinin merakını giderir.)

Bu gün itibariyle komisyonda bekleyen dosya sayısını yaklaşık 25.500 olarak kabul edersek;

İçişleri Bakanlığından: 8.335

Milli Eğitim Bakanlığından: 6.841

Milli Savunma Bakanlığından: 2.721

Yök / Üniversitelerden: 1.486

Sağlık Bakanlığından: 1.481

Adalet Bakanlığından: 1.419

Başbakanlıktan: 890

Maliye Bakanlığından: 505

Çalışma ve S.G Bakanlığından: 265

Diğer: 1.557

.. dosya kalmış olmalı / olmalıydı..

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2
  • Onaylama 2

701 KHK MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

Bence iade olupta söylemeyen çok insanda var kriteri çok olup

• Teşekkür 2
  • Onaylama 5

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Sayın Forumdaşlar, merhaba, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumundan e-Devlet vasıtasıyla temin ettiğim “Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç/Alacak Sorgulama ve Ödeme/İade İşlemleri” adlı belgelerde hiçbir şekilde tarafımca açılmadığını yahut kullanılmadığını tespit ettiğim 5 pasif hat oldu. Bu durumu işletmecilerin müşteri hizmetlerini arayarak kayıt altına aldırdım ve ayrıca, bu hatların hepsinin faturasız olduğunu öğrendim. Turkcell’den abone sözleşmesini temin edebildim. Sözleşmeyi inceleyince, bayiinin daha fazla satış yapma hırsıyla sorumsuzca davranarak nüfus cüzdanımın fotokopisini bilgim dışında kullanarak sahte bir imza ile bu hattı açmış olduğundan emin oldum. Bence kendi adına abonelik açmak varken, başkasının kimlik bilgileriyle ve sahte imzayla açılmış bir faturasız hattı bilerek ve isteyerek satın alan ve kullanan biri büyük ihtimalle art niyetlidir. Geçmişte kullandığım telefon hatları ile ilgili herhangi bir suçlama bugüne kadar bana yöneltilmedi ama yine de bu hususları komisyona dilekçe ile bildirme gereği hissettim, n’olur n’olmaz. Naçizane tavsiyem, e-devletten gerekli kontrolleri yapmanızdır…

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 3 saat önce yazdı:

Hangi ülkede ne şartlarda burs alabilirim, iş imkanları, vb tarzında. İnternetten arama yapınca daha çok özel danışmanlık firmaları çıkıyor. 

Sn @Eylül teşekkür ederim.

Sn @Guardian ne sizin de benim ne de onlardan olmayan başka birinin kanaati umurlarında bile değil. Bu milletin de umurunda değil adaletsizlikmiş, aihm imiş, insan haklarıymış. Bizi bu şekilde mağdur etmelerinde kullandıkları bir kesim ise sabır diye, bu bir sınavdır diye miskin duran kesimimiz. Sınava girersiniz ama boş boş oturmaz sorularla uğraşırısınız. Yoksa kalırsınız. Biz khklıların büyük kesimi dindar ve kaderci yaklaşımla yaşadığından bize bu haksızlıklar uygulanabiliyor ve sesimizi çıkarıp birleşemiyoruz. Benim kader anlayışım hayatta içinde bulunduğumuz olumlu ya da olumsuz durumlarda yapılan seçimlerdir. Tabi bunlar benim şahsi görüşüm. Katılırsınız katılmazsınız. Görünen köy kılavuz istemez. Araplaştırılıyoruz var siz getirin devamını. 

Çok yüksek bir diploma notunuz yoksa, TOEFL, IELTS, GMAT, GRE vb. sınavlardan çok yüksek skorlarınız yoksa, hakemli seçkin bir dergide yayımlanmış bir makaleniz yoksa, niyet mektubu, referans mektupları vb. diğer dokümanları içeren başvuru dosyanız A+ kalite değilse, burs bulma olasılığınız yüksek değil. Alaninizdaki literatüre önemli bir katkınız olduysa, yabancı üniversiteler zaten tıpış tıpış  burs imkanlarıyla ayağınıza gelecektir.

ABD’de eyalet üniversiteleri haricinde okul harçları çok pahalıdır yani burssuz çalışıp okuyayım diyemezsiniz. Ancak, Avrupa’da okul harcının olmadığı bazı ulkeler var, yani bu tarz ülkelerde bazı devlet okullarında eğitim ücretsiz, belki bu tarz bir yerde hem çalışıp hem okuyabilirsiniz ama yine de bu işe girişmeden once çok iyi araştırın derim zira TOEFL, gmat vb. sınavlar biraz pahali. Kolaylıklar ve başarılar dilerim...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İade olan arkadaşımın dediğine göre; komisyon, okulu telefonla aramış. “Biz bu şahsı iade edeceğiz, siz ne diyorsunuz?” diye sormuşlar. Okul Müdürü, “Sendikası vardI  ama Fetöcü değildi.” demiş. Sonuç: İade. Ben bilmem deseydi, başkalarına da sorarlardı yahut olumsuz konuşsaydı ret alırdı diye düşünüyorum.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672 MEB Sendika Adli Yok İncelemeye Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
mustafaa34, 16 saat önce yazdı:

Çok yazan birisi değilim ama, mevcut düzlemde düşüncelerimi müsaadenizle siz değerli kaderdaşlarımla paylaşmak istiyorum.

Kalan 26 bin dosyada kabul oranı 6.000 i geçmez. Red alacak kurumlar belli, bizim mebden bile yıgınla red kararı çıkacak sona kaldık iade oluruz düşüncesi sıkıntılı bir düşünce biçimi. Komisyon iadesinde 10 kişiden en az 4 kişinin referansı var illaki biryerlere ismini gönderebilen 4 kişi var. Yok demeyin yakın çevremden biliyorum var. Allah bekleyen bizlere sabır versin. Referans bulup iade olana asla  sitem etmiyorum neden derseniz; çünkü hakkını bir sekilde geri alıyor. Ohal komısyonu gerçeği bu arkadaşlar. Bu sürecin bir 3-5 yılı daha var. Siyasi değişimle düzelmez, muhalefetin bizim hakkımızdaki düşüncesi mevcut hükümetten daha katı. Ne mevcut ne de olası bir iktidar değişiminde bu meselenin çözüleceğine inancım yok. Magduriyetlere yeni magduriyetler eklenir ama düzelmez. Yargıdan umudum kısa vadede yok, ama uzun vadede düzelmek zorunda, taaa kiii yargının üzerindeki baskı kalkana kadar, o da bu ülkenin çatır çatır ortadan ikiye ayrılmışken birleşmesi kadar zor. Düşürdüler bir çukura çıkana helal olsun. Allah herkese sabır versin.

şaşırıp.... kızabiliriz..üzülebiliriz.. ama gerçeklik payı olan ve  tartışılması gereken bir yorum..

iade oranı hala yüzde 10 seviyelerinde.

98.300 dosyadan 9600 kabul 88700 ret kararı verildi.( iade oranı%9,7)

şuan itibariyle resmi rakamlara göre kalan dosya sayısı 28.000.

buradan hareket edersek;

kalan dosyalardaki sendika, pasif banka hareketi okul dershane cihan medya vb. kriterden bekleyen ve bir çok meb  ve sağlık kurumları gibi iadeye daha yakın dosyalar var.

yine albatros garson cd ankesör bylock vb. dosyalardan bekleyen adalet tsk jandarma  egm çalışanları da var.

ayrıca sendika banka  ya da cihan medya vb. basit ve direk ret kararı verilemeyen iki ve daha üzeri kriterden  bekleyen kişi sayısı bu 28.000 dosya içindeki en fazla  dosya sayısı.

SONUÇ OLARAK:

Elimizde hangi kurumdan kaç kişi kaldığına dair resmi bir açıklama yok ama kalan dosyaların bir çoğu ikiden fazla kriterin olduğu ve net karar verilemeyen ya da adli süreci devam eden dosyalar olduğu ortada ve komisyonun çalışmasına bakılırsa elindeki flu gri dediğimiz dosyalardan kritik kurumlara ait olanları ret kararı vererek idari mahkemeye gönderme taraftarı.

bence adalet tsk jandarma egm den bekleyenler için iade oranı %15 bandını asla geçmeyecek. meb sağlık ulaştırma yök vb. kurum çalışanları içim iade oranı % 30-35 bandında olacaktır.

28000 dosyadan bir çoğu birden fazla kritere sahip dosyalar ama içerisinde emsallerine bakılarak kesin ret ya da kesin iade diyebileceğimiz dosyalar da var paylaşımlara bakılırsa. benim şahsi fikrim( tartışmaya açık) 28 000 dosyadan maksimum iade sayısı en fazla 8000 olur.ayrıca iade olan her on kişiden dört kişinin referans bulabilmesi çok zor. referans oranı %10 nun altındadır.

26/12/2019 tarihi itibariyle:

98.300 dosya..............9.600 kabul verilen dosya sayısı.

kalan dosya sayısı:

28.000 dosya.............8.000 kabul verilen dosya sayısı(tahmin)

TOPLAM:

126.300 dosya..........17.600 kabul verilen dosya sayısı( iade oranı %13.9)

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir soru ben sorayım.Haksız tutuklama tazminatını tahsil eden var mı ? 

• Beğeni 2

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar merhaba, ben 701 adalet bakanlığı. 2008 yilinda benim isteğim dışında acilan bankasya hesabi var bir lira bile para giriş çıkışı yok. Bu kriter olarak sayılabilir mi. 

• Beğeni 1

Elif

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aleyna, 6 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba, ben 701 adalet bakanlığı. 2008 yilinda benim isteğim dışında acilan bankasya hesabi var bir lira bile para giriş çıkışı yok. Bu kriter olarak sayılabilir mi. 

Sizin açmadığınızı ispat ederseniz iade ihtimali düşünülebilir. Tabi başka kriter var mı bu da önemli. Şimdi söz konusu adalet bakanlığı ve 701 KHK olunca iade ihtimali oldukça düşüyor. 701 KHK adalet bakanlığı yüzde 99 red ile kararlar çıkıyor.  Bende 701 ihraç adalet personeliydim. Red aldım idare mahkemesi aşamasındayım.

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Albatros 4 var

Elif

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...