İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Karagöz, 12 dakika önce yazdı:

https://www.karar.com/guncel-haberler/erdogandan-metin-iyidil-yorumu-beraati-verenler-de-fetocu-1448930

Bu hakimler eğer öyle ise bugüne kadar verdikleri ceza kararları, yaktıkları canlar ne olacak? Eğer, böyle bilinen bir isim için o kararı vermeseydiler yerlerini korumaya devam etmeyecek miydiler? Bu şekilde yargıda daha ne kadar kişi vardır? Fetöcü bir hakim hala BAM'da görev alabiliyorsa, bugüne kadar ihraç ettikleriniz arasındaki masum olanlar size hakkını nasıl helal etsin!

Eğer öyle değilseler, artık bir hakim nasıl vicdanıyla beraat verecek? Buna nasıl cesaret edecek?

Bu işin artık iyice cılkı çıktı.

Bu nedenle diyorum ya gitmenin zamanı geldi diye...

• Kahkaha 1

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Size oluyor mu bilmem.Ben artık kim suçlu kim masum , kim haklı kim haksız , kim iltisaklı kim iltisaksız , kim fenerli kim gsli , kim soğanlı kim soğansız seviyor menemeni , ayırt edemiyorum.Eskiden de edemiyordum ama bir iddiam vardı.Şimdi iddia bile edemiyorum...kahretsiii iii iii nnn aklımdasınnn 

Zafer Özkan, 2 saat önce yazdı:

arkadaşlar bir soru sormuştum. ohal komisyonu kurum görüşüne niçin başvurur. acaba iade edeceğiz sorun var mı sizin açısından gibisinden mi soruyor.fikriniz nedir. 

Bilgi ve birikimim bu soruyu cevaplamaya çok müsait.o yüzden cevaplıyorum.komisyon , kurum görüşüne başvururken , aradık taradık bi şey bulamadık , iki arada bi derede kaldık. ne diyorsunuz iade edek mi yoksa biraz daha sürünsün mü  diye soruyor.

...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar bir soru sormuştum. ohal komisyonu kurum görüşüne niçin başvurur. acaba iade edeceğiz sorun var mı sizin açısından gibisinden mi soruyor.fikriniz nedir. 

679 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zafer Özkan, Bir saat önce yazdı:

Komisyon her dosya için kurum görüşü (yani buna amir kanaati, görüsü diyebiliriz) almıyor. Arafta kaldığı dosyalarda kurum görüşüne başvuruyor.Tabi aldığı kurum görüşünün icerigi de önemli. Komisyon sadece görüş sorar biz iade etmeyi düşünüyoruz siz nedersiniz gibi bir soru sormaz.Genelde iade etmeyi düşündükleri dosyalarda görüş alınır. 

Güncelleme • • Nasip
  • Beğeni 1

672 Diyanet Beraat istinafta komisyon incelemede 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

25. idare mahkemesinin iade kararıyla ilgili bir gelişme varmı. Net bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Olması gereken aslında kararın doğruluğu, ama hukuk sistemindeki istikrarsızlık ve güvensizlik nedeniyle inanasımız gelmiyor. Dilekçe uzmanı arkadaşı egm forumundan tanıyoruz. Gerçek olmayan bir kararı asla paylaşmaz.Takip ediyorsa aydınlatırsa seviniriz. Hepimiz bir umut ışığına hasretiz.

• Beğeni 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
farahzeynep, 2 saat önce yazdı:

Merhabalar arkadaşlar. Hiç MEB den sadece sendika dan ötürü komisyon tarafından red alan duydunuz gördünüz mü acaba? Dünkü sitede yazan arkadaş dışında? 

Sadece sendikadan dolayı ret alan tek bir kişinin bile olmadığını düşünüyorum. Bugüne kadar bir çok kişi sadece sendikadan dolayı ret aldım dese de gerekçeli kararı geldiğinde sendikanın yanında bir şeylerin eklendiğini gördük. Sendika+cihan medya: ret, sendika+pasif banka:ret, sendika+sms gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Geçenlerde komisyonun açıklamasında:  ''Bunun dışında sadece sendika üyeliği nedeniyle (FETÖ iltisaklı Aktif-Sen) bir kişi hakkında bile ‘ret’ kararının verilmediğini öğrendik. Bu durumda ne yapılıyor? Diğer 63 kriterden biri ya da birden fazlasının sendika üyeliği ile kesiştiği hallerde ‘ret’ kararı veriliyor.'' 

• Onaylama 1
  • Katılmama 1

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 31 dakika önce yazdı:

25. idare mahkemesinin iade kararıyla ilgili bir gelişme varmı. Net bir bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın. Olması gereken aslında kararın doğruluğu, ama hukuk sistemindeki istikrarsızlık ve güvensizlik nedeniyle inanasımız gelmiyor. Dilekçe uzmanı arkadaşı egm forumundan tanıyoruz. Gerçek olmayan bir kararı asla paylaşmaz.Takip ediyorsa aydınlatırsa seviniriz. Hepimiz bir umut ışığına hasretiz.

@nmelihkutlu kararın doğru olduğunu söyledi. Zannedersem karar sahibine ulaşmaya calisiyordu en son. Kararın tamamını almak için.

• Teşekkür 1

701 ret adalet bakanlığı idare mahkemesi aşaması

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
suvarsuvar, 31 dakika önce yazdı:

Sadece sendikadan dolayı ret alan tek bir kişinin bile olmadığını düşünüyorum. Bugüne kadar bir çok kişi sadece sendikadan dolayı ret aldım dese de gerekçeli kararı geldiğinde sendikanın yanında bir şeylerin eklendiğini gördük. Sendika+cihan medya: ret, sendika+pasif banka:ret, sendika+sms gibi örnekleri çoğaltabiliriz. Geçenlerde komisyonun açıklamasında:  ''Bunun dışında sadece sendika üyeliği nedeniyle (FETÖ iltisaklı Aktif-Sen) bir kişi hakkında bile ‘ret’ kararının verilmediğini öğrendik. Bu durumda ne yapılıyor? Diğer 63 kriterden biri ya da birden fazlasının sendika üyeliği ile kesiştiği hallerde ‘ret’ kararı veriliyor.'' 

Ben banka sendika bekliyorum o zaman kesin ret mi alacağım

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dantes, Bir saat önce yazdı:

Ben banka sendika bekliyorum o zaman kesin ret mi alacağım

Yok hocam yanlış anlatmışım kendimi. Ben sadece sendikadan gerekçeli kararda ret alınmadığını ifade ettim. Ancak sendika+banka, sendika+sms, sendika+cihan medyada ret alanlar olduğu gibi iade olanların sayısı da hiç de az olmadığını düşünüyorum. Benim anladığım kadarıyla sendikanın yanında komisyonun 'kritercik' olarak gördüğü şeylerde ret de verebilir kabul de verebilir.

• Onaylama 1

MEB-ÖĞRETMEN-KHK:672-27 AYLIK İSTİFA EDİLMEMİŞ  SENDİKA (MAYIS 2014-TEMMUZ 2016)-TAMAMI İKİNCİ KURULUŞ DÖNEMİNE AİT-SENDİKA ÜYELİĞİM SÜRESİNDE ÜCRETSİZ İZİN KULLANMADIM-TAKİPSİZLİK-KURUM HENÜZ ARANMADI

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör
suvarsuvar, 23 dakika önce yazdı:

Yok hocam yanlış anlatmışım kendimi. Ben sadece sendikadan gerekçeli kararda ret alınmadığını ifade ettim. Ancak sendika+banka, sendika+sms, sendika+cihan medyada ret alanlar olduğu gibi iade olanların sayısı da hiç de az olmadığını düşünüyorum. Benim anladığım kadarıyla sendikanın yanında komisyonun 'kritercik' olarak gördüğü şeylerde ret de verebilir kabul de verebilir.

Aynen hocam bence biraz fislemede var işin icinde

• Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 MEB beraat ohal komisyonu inceleniyor 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...