İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk
altuğ, 41 dakika önce yazdı:

Tahmini kalan dosya 21.150

Tahmini iade 11.350

Kalan dosya ile iade sayısının eşitleneceği tahmini dönem bayram haftası 24-30 mayıs. 

14 bin iade olacağı hafta kalan dosya da 14 bin.. Ve bu dönemde kalan dosyalar ile ilgili topluca karar verilebilir. Kendisine başka bir görev tevdi edilebilir dükkan açık kalır ama ihraç dosyaları çıkmış olur aradan. 

Komisyon bizi hep yanıltmadı mı düşünmedik senaryo kalmasın diye yazdım:) 

iyi etmişsin yazmakla..

umut fakirin ekmeği ye ye bitmez nede olsa..

ama bu kadar da ümitlenmek fazla iyimserlik gibi..

MEB SAĞLIK vb. kurum çalışanları iade olur yüksek oranlar da hemde..

ama ADALET EGM TSK için bu kadar ümit çok fazla sadece hayalperestlik olur...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
khk675khk, 2 saat önce yazdı:

Ohal komisyonu kabul yazısı metnini gondermicek mı bana yani?

Universiteniz size ekinde Ohal komisyonu kabul kararinin oldugu 3 sayfalik bir mektup gonderecek. 1 aayfa universitenizin kabul kararina iliskin ust yazisi ekinde 2 sayfa komusyonun kabul karati olacak. Ayrica direk komisyonsan bir karar gelmedi. 

YÖK ten tercih sonucunuza iliskin bir karar ve son olarak atandiginiz universiteden atamaniza iliskin bur mektup alacaksiniz.

• Beğeni 1

686 Akademisyen. Adli işlem, soruşturma yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Okullar tatil olunca bizim kurum görüşü alma olayı acaba daha da sarkar mı diye aklıma geldi, ama zaten okullar açık, idareciler okulda ve her türlü il/ilçe milli eğitim kurum görüşü için istediği kişiye/kişilere ulaşır deyip bir anda kendime geldim???Yeminle iyice paranoyak olduk artık, ben miyim bu halde yahu. Yarın güzel haberler alsak da tatile öyle girsek???

672zede, 6 dakika önce yazdı:

Okullar tatil olunca bizim kurum görüşü alma olayı acaba daha da sarkar mı diye aklıma geldi, ama zaten okullar açık, idareciler okulda ve her türlü il/ilçe milli eğitim kurum görüşü için istediği kişiye/kişilere ulaşır deyip bir anda kendime geldim???Yeminle iyice paranoyak olduk artık, bir ben miyim bu halde yahu. Yarın güzel haberler alsak da tatile öyle girsek???

• Kahkaha 1

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar korona da KHK lılarla yaklaşmıyormuş bilginize

• Beğeni 2
  • Kahkaha 3

672 MEB sendika 30 aya yakın  galiba

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
672zede, 37 dakika önce yazdı:

Okullar tatil olunca bizim kurum görüşü alma olayı acaba daha da sarkar mı diye aklıma geldi, ama zaten okullar açık, idareciler okulda ve her türlü il/ilçe milli eğitim kurum görüşü için istediği kişiye/kişilere ulaşır deyip bir anda kendime geldim???Yeminle iyice paranoyak olduk artık, ben miyim bu halde yahu. Yarın güzel haberler alsak da tatile öyle girsek???

Hocam benim müdür evdeyken cep telefonundan ulaşmışlar sormuslar, sıkıntı etmeyin yani ?

672 KHK-MEB, sendika 26 ay, kurum gorusu 3 Ekim de alindi- olumlu görüş bildirildi- komisyon inceleme durumunda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardian, 23 saat önce yazdı:

Benimde aynı ama bende albatros yok. 2008 tanık iftirası kurum kanaati. 701 KHK İKM. 25 idaredeyim

Benimde 25. Idarede 1200 lerde dosya no

Dursma gunu verildimi sizin.. Kaclarda numaraniz ?

Adalet Bakanligi katip 10.07.2019 RET

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yeliz Coşkun Aslanalp, 2 saat önce yazdı:

@Arı maya aynı durumdayız benimde oğlum dörde girdi adliyeye gittiğimde gıptayla bakıyor çocuğunu bakıcıya veren arkadaşlar “ne güzel çocuğuna kendin bakıyorsun resmen ücretli izindesin” diyorlar. Eyvallah arkedeşler diyorum ama gelde bana sor...

Yeliz hanım siz de egelisiniz galiba☺️

689 KHK - inceleme devam ediyor- tanık - beraat kesinleşti. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
communication, 56 dakika önce yazdı:

Universiteniz size ekinde Ohal komisyonu kabul kararinin oldugu 3 sayfalik bir mektup gonderecek. 1 aayfa universitenizin kabul kararina iliskin ust yazisi ekinde 2 sayfa komusyonun kabul karati olacak. Ayrica direk komisyonsan bir karar gelmedi. 

YÖK ten tercih sonucunuza iliskin bir karar ve son olarak atandiginiz universiteden atamaniza iliskin bur mektup alacaksiniz.

scienceindex, 1 saat önce yazdı:

@khk675khk üniversitesinden alanlar var.. eski ünv den talep edin.. mahkeme sırasında o kabul belgesi gerek oluyor.. 

Teşekkür donusleriniz için. Yeni universitemden bekliyorum göreve atama yazımı. Adresime tebliğ edilmesini istemiştim. Birde izin konusunu sordum atandigim üniye. Sadece 2020 yılındaki izini kullanabilecegimi söylediler. İade olup başlayan tanıdığım akademik personellerden2019 ve 2020 izinlerini kullanabilmişler. Bu konuda sıkıntı yaşayan ölçümü benim gibi?

KHK 675 05.02.2020 KABUL ÜNİVERSİTE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Rapunzel, 25 dakika önce yazdı:

Hocam benim müdür evdeyken cep telefonundan ulaşmışlar sormuslar, sıkıntı etmeyin yani ?

Haklısınız hocam her türlü ulaşırlar tabii...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adige, 5 saat önce yazdı:

Dostlar dün kızım dünyaya geldi, tüm dertlere deva oldu:) Diğer tarafta beklemeye devam. 

Gözünüz aydın Allah analı babalı buyutsun

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

KHK 675 05.02.2020 KABUL ÜNİVERSİTE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...