İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Editör

@Karagöz hocam mesaj kisminiza bir ileti göndereceğim. Kontrol eder misiniz ?

• Onaylama 1

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 37 dakika önce yazdı:

peki biz 30 ay altı olanlar biz hangi kategorideyiz acaba 

Ah bir bilsem hocam.Ben de bir kurala göre ilerlemediklerini düşünüyordum açıkcası. 

Esimle 28 aylık üyeligimiz var biliyorduk sonra       E_ bordradan baktık tamı tamamına 30 aylık üyeligim varmış. 

672 takipsizlik MEB inceleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Adalet, Bir saat önce yazdı:

Gecen ay bir tanıdıktan komisyonun mart ayinda 30 aylık sendikalilar incelemeye başlayacağını duymuştum. Açıkçası pek inanmamıştım.  Ama geçen hafta kurumumun aranması gerçekten doğrumu diye düşünmemi sağladı. 

Mehmet Asln, Bir saat önce yazdı:

@Adalet Arkadaş için de kurum aramasi olmuş son güne kadar sendikasi var geçen hafta aramışlar

Ne guzel bir haber insallah dogrudur. Komisyondan gelecek güzel bir habere artik cok ihtiyacım var?

• Beğeni 2

672 KHK-adli islem yok- 30  ay sendika-kurum görüşü olumlu eylul 2019 -1 Temmuz KABUL kararını sistemde görme

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Nazenin aynen hocam sendika süreleriyle ilgili bir kural olduğunu dusunmuyorum 11 aydan bekleyenler var 

• Onaylama 1

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Adalet hocam benim de 30 aya yakın sendika var. Beni de 10 gün önce kurumdan sormuşlar. Benim bunlara ek olarak pasif banka hesabı ve cihan medya ödemesi vardı. Ben zaten kesin ret gelir diyordum. Aradıklarına da şaşırdım. Genel bir uygulama ve istisnasız herkes aranmışsa çok da fazla ümitlenmeyelim o zaman.

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Muhreç Hakime, 1 saat önce yazdı:

Beraatiniz kesinlesir büyük ihtimalle. Beraat ettiginiz dosyada bank asya hesap hareketleri ile ilgili bilirkisi raporu alinmis miydi

İnşallah. Evet bilirkisi raporu vardı. 

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sevgi, 13 saat önce yazdı:

Adalet kişiden kişiye geçiyor bende de aynı kriter ceza aldım

Kesinleştiği yaziyor

Yargılamaları anlamak mümkün değil aynı mahkeme birine farklı diğerine farklı muamale talimat alıyorlar belirli kişilere ceza yönünde ama ahirette hakkımı alacağım ahirette suçsuzluğunu ispatlayacagiz bunlar benden helallik almadıkça cennet haram vicdansız hakimlere dosyaları okumadan iddianameye göre ceza verenler

Tekrardan geçmiş olsun karar numaranız ilk 2 basamağı Kaç komisyonun hızı hakkında fikir edinmek için soruyorum 

aylin yağmur, 17 saat önce yazdı:

Ck teşekkür ederim cevabiniz için.Komisyonun red kararinda bankaya talimatli para yatırdığım iddiası vardı. Bende elimdeki tum belgelerle boyle bir seyin olmadigini aciklamistim.Zaten red kararindan kisa bir sure sonra da ayni sebeple  ceza davası açılmıştı. Ondan da kısa süre içersinde 2b den beraat etmistim.Savcı istinaf etse de beraat kararıni idare mah gondermistik.

Bukadar uzun surmesini ben istinaf mah sonucunu beklemelerine veriyordum ama demekki ordaki sonucu beklemeyecekler.İstinaf  da yaklaşık 9 ay oldu ama henüz dosyam ön inceleme için atama bekliyor. Duruşmalı talep etmistim.Ölmeden şu duruşma günü gelse de orda da masumiyetimi haykırsam diye bekliyorum. 

Ceza davanız hangi istinaden 9 aydır bekliyor 

Sabır, 9 dakika önce yazdı:

Tekrardan geçmiş olsun karar numaranız ilk 2 basamağı Kaç komisyonun hızı hakkında fikir edinmek için soruyorum 

Hangi istinaf ta bekliyor

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sabır, 9 dakika önce yazdı:

Ist'da

672-Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altirana, 26 dakika önce yazdı:

@Nazenin aynen hocam sendika süreleriyle ilgili bir kural olduğunu dusunmuyorum 11 aydan bekleyenler var 

1 evet (bir) aydan bekleyen arkadaşım var. Tabi yanında bankada BES hesabı kriteri de var. 

2014 ocak - 2015 kasım sendika - SMS var mı bilmiyorum, hatırlamıyorum.  - Beklemede.. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
aylin yağmur, 8 dakika önce yazdı:

Ist'da

En kötü istanbul ve Ankara allah sabrımızı artırsın 

• Beğeni 1

675 KHK okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...