İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Eleybe, 16 saat önce yazdı:

Aynen çalışırken çok yoğun olduğum için eve donerken ne yemek yapsam camasirda var ev de temizlenecek diye şikayet ederdim ve bir kaç kez "bir daha dunyaya gelirsem zengin koca bulup ev hanimi olacam evde oturacam" diye arkadaslarima ( ki eskide kaldılar arkadaş bildiklerim) espri yapardım şimdi düşünüyorum da dua yerinemi geçti acaba ama Kocam hala zengin olamadı :)))

Bende kenar mahallede  bir okulda çalirken, bir sürü sorunla mücadele etmek zorunda kalirdim.Bunaldigimda öğretmenlik yapılacak meslek değil derdim.Eşimde öyle deme derdi.İhraç oldum.Doğuda bir köye ilk atandigimda nurdan 5 yıl çıkamam dedim, 6.yılda tayinim çıktı.ihraç olduğumda da bu iş 5 yılda çözülmez, dedim.5 yıl olmasına 5 ay kaldı.

• Beğeni 1

Wi-fi mağduru,adli dava devam ediyor, komisyon kararı bekleniyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar komisyon çalışmaya devam ettiğine göre gelecek haftaya dair “karar” beklentiniz nedir? Komisyon son haftalarda iyice yavaşlamıştı gerçi ama yine de yorumunuzu merak ettim...

672-MEB- Sendika- Kabul...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

tek temennimiz bu yıl içinde bitirmeleri bu saatten sonra

• Onaylama 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 21.03.2020 - 17:35 yazdı:

Sayın @Karagöz editörüm dosdoğru yazışmaları m şöyle;SORUM:Sayın kurtuluş benim durumum KYOK aldım. Komisyon 2 senedir inceliyor. Foruma verdiğiniz mülakatı okudum teşekkürler. Ben KYOK kararını iftira attıklarını ispatlıcak derecede nitelikte tanığım ile ispatladım. KYOK kararı alan kişi olarak ben BM. MÜRACAAT edebilirmiyiz? Başvuru yapılmadan önce para isteniyor mu? Malum senelerdir 0 TL kazanç ve eksilerdeyiz annem helalinden 1000 TL ödeyebilir başlangıç olursa teşekkürler iyi çalışmalar. CEVAP:Emailiniz için çok teşekkür ederim ancak bu fiyata yardımcı olmam mümkün değil,

Kolaylıklar diliyorum. SORUM:Sizin ücret tarifenizi alabilirmiyim teşekkürler CEVAP:Ben BM ye profesyonel bir şekilde başvuru taşıyorum Başvuru ücreti 9 bin tl bunun ilk kısmını başvuruya başlarken alıyorum diğer kalanını başvuru bittikten ve BM ye yolladıktan sonra. Bu fiyat üzerinden yardımcı olabilirim.

Size teşekkürler Allah razı olsun 

Arkadaşlar merhaba. Fetö ile alakalı SBC soruşturmaları hangi kriterlere göre açılıyor. 17/25 aralık gibi belli spesifik bir tarih var mı? Yoksa öncesi sonrasında kriterler değişiyor mu? Soruşturma sonrası KYOK kararı hangi kriterlere göre veriliyor. KYOK kararı verilen arkadaşlar durumlarını ve tarih ve kriter şeklinde detaylıca (HTS 3 kişi çokça aranma sms vs gibi) belirtebilir mi? Saygılar.

kuclesnurot, 23.03.2020 - 21:33 yazdı:

Bugün komisyon red kararım tebliğ edildi arkadaşlar. 25.02.2020 tarih 49xx karar sayısı.

KYOK aldığım belirtilmiş. Kurum kanaatine değinilmemiş. Sadece EA fişlemesini belirtip irtibat ve iltisaka yeterli olduğu belirtilmiş.

Ayrıca benim 3 kodlamam vardı. Lehime olan DİL VE 0 kodundan hiç bahsetmemiş. Sadece EA olarak fişlenmiş diyerek resmen delil karartmış komisyon. Yapılan bu işlemde bir anlamda kumpasa dönüşmüş. Allah yardımcımız olsun. 

Arkadaşlar merhaba. Fetö ile alakalı SBC soruşturmaları hangi kriterlere göre açılıyor. 17/25 aralık gibi belli spesifik bir tarih var mı? Yoksa öncesi sonrasında kriterler değişiyor mu? Soruşturma sonrası KYOK kararı hangi kriterlere göre veriliyor. KYOK kararı verilen arkadaşlar durumlarını ve tarih ve kriter şeklinde detaylıca (HTS 3 kişi çokça aranma sms vs gibi) belirtebilir mi? Saygılar.

EMİROĞLU, 25.03.2020 - 17:50 yazdı:

Idare Mahkemesi ara karar vermiş kurum ilk savunmasını göndermişti ama benle ilgili olumsuz ya da olumlu  bi bilgi yoktu tekrar kurumdan kom dan bankadan ankara basavciligindan istanbul basavciligindan belge ve bilgi ve dosya  talebinde bulunmuş.idari uyusmazligin çözümü için 30 gün içinde süre vermiş bilgi istediği kurumlara aklıma takılan benle ilgili ya da dosya da bunlarla ilgili bilgi mi yoktan tekrar istemiş KYOK almistim orda hiç bi bağlantı irtibat iltisak tesbit edilememiştir yazıyordu bende mahkemeye ek olarak gondermistim zaten bu neden olabilir ki?yorum yapacak olabilen var mı acaba komisyon ret verirken bütün kurumlardan bigi belge talep eder zaten dosyada yok muda tekrar talep ediyor

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Yengeç, 37 dakika önce yazdı:

tek temennimiz bu yıl içinde bitirmeleri bu saatten sonra

aynen hocam. tek isteğimiz temennimiz o. salgın haziran temmuzda bitse geriye yine 5 ay kalıyor.  aslında etkinlik yapılsa bu yıl içinde bitmsi için çalışmalar yapılsa belki faydası olur. çok yiprandik ya hani çabalamak gerekiyor sesimizi duyurmak gerekiyor

Nazenin, 7 dakika önce yazdı:

aynen hocam. tek isteğimiz temennimiz o. salgın haziran temmuzda bitse geriye yine 5 ay kalıyor.  aslında etkinlik yapılsa bu yıl içinde bitmsi için çalışmalar yapılsa belki faydası olur. çok yiprandik ya hani çabalamak gerekiyor sesimizi duyurmak gerekiyor

arkadaşlar twitter dan tag oluşturuyoruz ya o nasıl oluyor. her akşam yapılsa geç olmadan yuklensek twitter a. yani yanlış anlaşılmasın isyan edelim demiyorum sesimizi duyuralim yaşadığımız duygu durumları anlatalım. beş yıl olacak artık bunları anlatalım 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Kayip3386, Bir saat önce yazdı:

Bende kenar mahallede  bir okulda çalirken, bir sürü sorunla mücadele etmek zorunda kalirdim.Bunaldigimda öğretmenlik yapılacak meslek değil derdim.Eşimde öyle deme derdi.İhraç oldum.Doğuda bir köye ilk atandigimda nurdan 5 yıl çıkamam dedim, 6.yılda tayinim çıktı.ihraç olduğumda da bu iş 5 yılda çözülmez, dedim.5 yıl olmasına 5 ay kaldı.

hocam ben de şaşırdım ne beş i ya daha eylul de yeni 4 bitecek yani 4 olacak şu an 3 küsür. daha dün çekim yasasından konuştuk lütfen evrene olumlu mesajlar gönderelim ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 20 saat önce yazdı:

bir şey dikkatimi çekti korona daha türkiyeye gelmeden bir arkadas çok korkuyordu ve sürekli dile getiriyordu kaynanasında çıktı yeni. ben de ihrac olmadan önce bir arkadastan borç aldım ve birinden para istemek ne kadar iğrenç bir şey diye bir cümle kurdum akabinde ihraç oldum ve eşim den para istemek zorundayım.  bazen bilincsizce kurduğumuz cümleler kaderimizi mi çağristiriyor acaba. bilmiyorum sanki kurduğumuz cümlelerle gelecegimiz kaderimizi arasında bağlantılar var. Bunun daha öncesinde bir kaç örneğini daha yasamistim 

Buna kısaca "Allah insanı korkulariyla imtihan eder." deniyor

• Onaylama 1

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazenin, 20 saat önce yazdı:

bir şey dikkatimi çekti korona daha türkiyeye gelmeden bir arkadas çok korkuyordu ve sürekli dile getiriyordu kaynanasında çıktı yeni. ben de ihrac olmadan önce bir arkadastan borç aldım ve birinden para istemek ne kadar iğrenç bir şey diye bir cümle kurdum akabinde ihraç oldum ve eşim den para istemek zorundayım.  bazen bilincsizce kurduğumuz cümleler kaderimizi mi çağristiriyor acaba. bilmiyorum sanki kurduğumuz cümlelerle gelecegimiz kaderimizi arasında bağlantılar var. Bunun daha öncesinde bir kaç örneğini daha yasamistim 

Hocam ben de isimi severek yapmiyordum.  Ve bu işten emekli olmak istemiyorum diye sık sık dile getiriyordum. Sonuç: ihraç oldum.  Ben gerçekten iade olursam başka kurumda çalışma seçeneği de verilirse kurumu değiştireceğim. Inşaallah 

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
anka0606, Bir saat önce yazdı:

SBC Ne demektir? Bu sorularınızı foruma neden foruma sorduğunuza anlam veremedim? Anketmi yapıyorsunuz? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk ne zaman, 14 dakika önce yazdı:

SBC Ne demektir? Bu sorularınızı foruma neden foruma sorduğunuza anlam veremedim? Anketmi yapıyorsunuz? 

CBS.... 

Adalet Bakanlığı ANKARA İKM Aktif - Ceza Dosyası - Mahrem İmam HTS BAZ / Tanık Beyanı (Bağımsız) 2011 2013

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...