İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

Konuk

https://www.memurlar.net/haber/904476/?source=twitter

"Bir kamu personeli, Bank Asya'ya FETÖ liderinin talimatı ile para yatırdığı, çocuklarını onların okuluna gönderdiği, Kimse Yok Mu derneğine bağışta bulunduğu için ihraç edilmiştir.

İhraç edilen personelin göreve dönüş talebi, OHAL Komisyonunca red edilmiştir. Ankara 19. İdare Mahkemesinin, 6 Mayıs 2020'de memurlar.net'te yer alan kararında, OHAL Komisyonunun red kararını iptal etmiştir.

Dolaysıyla, Ankara İdare Mahkeemesinin bu kararı sadece mağdur olan kamu personelini sevindirebilir. 

FETÖ'yü ise sadece mağduriyetlerin çözülmemesi sevindirebilir. 

Bu bağlamda, bazı basın yayın organlarının, Ankara 19. İdare Mahkemesini hedefe koyarak verilen göreve iade kararlarını, FETÖ'yü sevindirir şeklinde sunması, kamu yararı bağlamında uygun değildir."

MemurlarNetin bu yaklaşımını olumlu buldum. Çok da ilginç geldi...

.....................

Ret alanlara çok çok geçmiş olsun. Kabul alanlara hayırlı olsun...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Geçmiş olsun Hocam. Bende akşam sahurda sayfaya bakayım dedim dünyam başıma yıkıldı.

EGM-672, 3 saat önce yazdı:

Bunca yil bekle.sabah siteye bak hakkında verilen ret kararı kuruma gönderilmiştir yazisi ciksin.ramazan ayında sizi dualarla allaha havale ediyorum...surec nasil işliyor yardımcı olurmusunuz arkadaşlar?

• Üzülme 2

701 KHK. EGM. Komisyon incelemeye devam. Bildiğim kriterim yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 2 saat önce yazdı:

ret alanlara geçmiş olsun..

kabul alanlara şimdiden hayırlı olsun..

komisyon yavaştan da olsa çalışamaya başladı..

haziran sonu gibi eski hızına kavuşabilir..

kararlar daha seri ve topluca gelebilir..

şimdiden herkes için hayırlısı olsun..

Komisyonun çarkları yeniden döndürmesi ay sonunda açıklama yapacağını gösteriyor sanırım. 

Bayram sonrasında eski rutininde çalışırsa 3 ayda 7 bin dosya Eylüle kadar bir çoğumuzun kararı gelir. 

Haziran başı da eski günlerine dönebilirler zaten çok sayıda dosya hakkında karar vermiyorlardı haftada 500 civarı hadi bu dönemde 400 olsun ay sonunda 18 bine düşmüş olmaları lazım. 

Az kaldı inşallah sonu güzel olur ret alanlara geçmiş olsun EGM de kabul alıp bekleyenlere de sabırlar dilerim

701 KHK bizim 672 ye benziyor. 

Sonlara doğru iadeler bir miktar artıyor umut varsa hayat vardır. 

Kalan son 5 bin dosyanın Kasım aralık döneminde en az yarısının 701 den olabilir bu sebeple 672 nin ömrü Ekim gibi biter kısa dönem askerlik gibi kaldı zaman. 

• Onaylama 1

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben de ay sonundaki açıklamaya kadar komisyonun biraz hızlanacağını düşünüyorum. Bu haftanın kararlarında MEB de 30 ay sendika, cihan medya ve kimse yok mu kriterlerinden iade gördük. Biz MEB dekiler için sevindirici gelişme. Ama 2 aydır kurum görüşü alınmış bekleyen biri olarak özellikle emniyet ve askeriyedeki arkadaşlar hakkında bu kadar olumsuz kararlar çıktığı sürece iade olsam bile çok fazla sevineceğimi düşünmüyorum. Tek bir masum arkadaşımız bile bu çukurda kalmasın, hak ettiği meseleğine bir an önce dönmesi duasıyla...

• Beğeni 6
  • Teşekkür 3

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Daşbırk, 08.05.2020 - 14:08 yazdı:

Cevap için herkesden allah razı olsun teşekkür ederim.

yalnız cevap süreleri durdu 15 hazirana kadar. Bana martta gelmişti cevap halen yazamadık. bekliyoruz.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Memurlar.netin açıklama yayınlama nedeni bu olabilir!

• Onaylama 2

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

siyasallaşma, kutuplaşma olduğu sürece bu işler bitmez..

demoklesin kılıcı gibi hain fetö sallanır durur başımızda...

komisyon 3-4 senede ancak karar veriyor..

mahkemeler en az bir yıl, toplam süreleri yine en az 3-4 yıl..

hala siyasi mücadele hala siyasi hesaplar..

yok banka, yok sendika, yok vakıf, yok dernek...

komisyon iade eder göreve başlama yapılmaz...

mahkeme iade eder haber olur baskı yapılır iptal edilsin denir..

bırakın hukuk işini yapsın bırakın hainlerle ilgisi olmayan masum olan ekmeğinin derdinde olan insanlar görevine dönsün...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadslar 672 MEB'den sadece sendika bekleyip kurum görüşü alinmayanlar forumda sendika süreleriyle belirtirlerse sevinirim bu arada iade olanlar gozunuzaydin red alanlara geçmiş olsun insallh uzun bekleyisimiz güzel son bulur temenissiyle hayırlı iftarlar herkese 

• Beğeni 2

672 meb- adli işlem yok- 21 ay sendika- başka kriter yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 13 dakika önce yazdı:

siyasallaşma, kutuplaşma olduğu sürece bu işler bitmez..

demoklesin kılıcı gibi hain fetö sallanır durur başımızda...

komisyon 3-4 senede ancak karar veriyor..

mahkemeler en az bir yıl, toplam süreleri yine en az 3-4 yıl..

hala siyasi mücadele hala siyasi hesaplar..

yok banka, yok sendika, yok vakıf, yok dernek...

komisyon iade eder göreve başlama yapılmaz...

mahkeme iade eder haber olur baskı yapılır iptal edilsin denir..

bırakın hukuk işini yapsın bırakın hainlerle ilgisi olmayan masum olan ekmeğinin derdinde olan insanlar görevine dönsün...

Ağzına, yüreğine,  kalemine sağlık ne güzel durumu ozetlemissin 

• Onaylama 1

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@varex  ağzınıza sağlık hocam. 19. İdarenin verdiği göreve dönüş kararlarının çoğu bile üst mahkemede bozuluyor. Gazeteler boy boy 19. İdarenib hakimlerinin hedef haline getiriyor. Adalet sadece kendilerinin sanıyorlar. Adaleti rahat bırakmadıkları sürece bu durumlar değişmeden böyle devam edecek. Gerçekten çok zor bir imtihandan geçiyoruz ?

• Onaylama 3

R.e

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...