İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

OHAL Ve KHK Mağdurları 4

Önerilen Yorum

altuğ, 16 dakika önce yazdı:

@Bktmszdn hayırlı olsun yeni hayatınızda güzel şeyler ile karşılaşmanız dileğiyle. 

Sendika dışında okul medya yakın aileden ihraç vs bir şey varmıydı kurum görüşünüz alındı mı biraz durumunuzu paylaşırsanız bekleyen MEB personeli için umut olabilir

Sizin dışında ihraç olup okulunuzda hala karar bekleyen var mı ya da sizi sendikaya üye eden sebep olan kişi ret aldı mı tekrar hayırlı olsun geçmiş olsun

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Bu süreç benim için büyük bir belirsizlik içinde geçti.sendikadan başka kriterim yoktu. Kurum görüşü hakkında irtibatı olmadığı için bilgim yok maalesef. Son çalıştığım kurumda diğer 672 li arkadaşlarin Red aldığını biliyorum. Bekleyen ben kalmıştım. Ancak beni uye yapan kisi önceki çalıştığım kurumdaydi ve durumundan haberim yok. 

• Teşekkür 1

672-MEB-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KatrinaVanTassel, 57 dakika önce yazdı:

Şu 3 yoruma çok güldüm...

???

12C5CI.png

Komedi gibi?

• Onaylama 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Hemsire683 hocam direk ikamet adresinize geliyor bakanligin hukuk biriminden aman dikaket edin sureyi kacirmayin emsal karar bulun tabi ilk once neyle suclandiginizi ogrenirseniz. Rabbim bi an once toparlasin sizi evladiniz var ona sarilin tekrar ihrac olmus gibi biliyorum ?

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bktmszdn, 8 dakika önce yazdı:

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.Bu süreç benim için büyük bir belirsizlik içinde geçti.sendikadan başka kriterim yoktu. Kurum görüşü hakkında irtibatı olmadığı için bilgim yok maalesef. Son çalıştığım kurumda diğer 672 li arkadaşlarin Red aldığını biliyorum. Bekleyen ben kalmıştım. Ancak beni uye yapan kisi önceki çalıştığım kurumdaydi ve durumundan haberim yok. 

Red kararlarına üzülünce iade olanları unuttuk tüm iade olan kader arkadaşlarımıza hayırlı olsun inşaallah bundan sonraki hayatınızda güzellikler sizlerin olsun 

• Beğeni 2

672 KHK MEB -Sendika-Takipsizlik- komisyon incelemesi devam ediyor

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Koronavirüs ülke ülke takibi için:

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Now/Yesterday değerlerine bakınca şaşırıyor insan...

İspanya: Dün-52 Bugün-688 Müthiş bi artış...

Türkiye: Dün-27 Bugün-27 Aynı sayı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Evrak ne kadar sürede geliyor acaba? 15 mayısta sistemde görmüştüm.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Hemsire683, 1 saat önce yazdı:

Evrak ne kadar sürede geliyor acaba? 15 mayısta sistemde görmüştüm.

Hocam esimin 1 ayi bulmustu bazi kisilere daha erken geliyor zaten bu araosr evde oldugumizdan muhtara gitme olayi olmaz. Siz biraz toparlanin idare mahkemesinw yogunlasin melih hocanin ornek dilekceleri var .ayrica evrak size tebligden itibaren basluyo sure

• Beğeni 1

Komisyon hala incelemekte....

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

bu kararlara baktığımız zaman,  olumlu olarak şunu söyleyebilirim ki bu yıl içinde bitirmeyi planlıyorlar gibi. (bekleyenler için söylüyorum)

Güncelleme • • Yengeç
  • Beğeni 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Bu konu kapalıdır ama konuya cevap yazmaya yetkiniz var görünüyor.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...