İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

kaktüs, 2 dakika önce yazdı:

çok teşekkür ederim.cvp için

Rica ederim. Saygılar hocam...

679 KHK- İnceleme devam ediyor. Kriter yoktur.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Temple Granden, 7 saat önce yazdı:

Sayın @Guardiann durumun vehametinin,yapılmak istenenin farkında olmakla birlikte söylediklerinize elbette katılıyorum.Yalnız anlamadığım bir başka konuyu daha dile getirmek istiyorum suç ve ceza açısından.Birisi devlet memuru çocuğunu dersaneye göndermiş,bankaya para yatırmış,sendika vs.diğer tarafta özel sektörde aynı kriterleri taşıyan vatandaş A...suçsa aynı suç bu saçmalık nedir?Onlarında hakkında bilgi notu var mıdır? çoluk çocuklarının memur olmalarına ilerde engel olacaklar mıdır bu yüzden?eğer öyleyse mağduriyetler kat kat artmayacak mı?o yüzden mi bunca cezaevi yapılıyor?.EGM ve TSK nın memuru olurken hakkımızda ne denli araştırma yaptıkları malum...15 yol ne olduğumuzu çözememişler darbe olmuş 9 ay geçmiş o zaman mı anlaşılmış?Sizin demenize göre hakkımızda bir şey olsa 16 Temmuz da 10 binlerce kişiyi (hangi zaman tespit edildiyse artık) attıkları gibi bu kadar tehlikeli benim gibileri niye bekletmişler?sırf silahlı bir meslek grubu diye tehlikeli görülüp bu kadar katı davranılıyorsa kafalarının içindekini bu gibi yapılara teslim edenlerin kafalarının içindekinin nasıl işlediğini nasıl anlayacaklar merak ediyorum doğrusu!!!hangisi daha tehlikeli?

Bu soruları neden bana sorduğunuzu anlamadım. Ben kimseyi suçlamadım. Kriter yarıştırması da yapmadım. Kurum kurum da ayırmadım. Hepimiz bu çukurun içindeyiz. Meslek ne olursa olsun. Benim söylediklerim görevli kişilerden, bürokratlardan öğrendiklerimdir. Öğrendiğim kadar sistemi anlatmaya çalıştım. Bu soruların cevabını bilmiyorum. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
patriot, 7 saat önce yazdı:

Gizli dosyadan kastınız oraya gidip inceleme imkanı verilen, gelen gizli ibareli evraklar mı, yoksa başka bir gizli dosya mı? Değilse bunun doğruluk derecesi nedir?

Gizli dosya, çok çok Gizli Dosya. Dosya sahibi yada avukatı ulaşamaz hakkında bilgi sahibi olamaz. Sadece hakimler ulaşıp bilgi sahibi olabiliyor. Bu bilgiler sizin dosyanıza eklenmiyor. Siz bu bilgilerin sonucunu red alarak anlıyorsunuz. Kurum kanaati buradan geliyor. Red kararlarına baktıysanız kurum kanaatini kim vermiş ne demiş dosyaya ne eklenmiş belli değil. Birisi Kanaat getirmiş ama kim? Kim olduklarını anlamanız lazım. Kurum kanaati redlerini ulaşabildiklerimi özellikle inceledim ama Kanaat bildireni ve neye göre bildirdiklerini pek bulamadım. Bizim öğrendiklerimiz buz dağının görünen kısmı. İktidar gittikten sonra bir hukuksever belki sistemin nasıl işlediğini ayrıntısına kadar anlatır. 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Guardiann Silahların eşitliği ilkesi falan hikaye yani. Teşekkürler. 

677 KHK- Beraat- Komisyon RET 05/20-Kriter Yok-Ankara İdari Mh. Dava Süreci

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
patriot, 3 dakika önce yazdı:

@Guardiann Silahların eşitliği ilkesi falan hikaye yani. Teşekkürler. 

Yanlış anlamayın. Bu iktidar öyle bir şey kullanmıyor. Çarkı onlar dönderiyorlar. Naçizane bir örnek vereyim. Bir bakan yakın zamanda bir binanın yıkılması ile ilgili hukukun vereceği karar bekleniyor cümlesi için dedi ki; "siz binayı yıkın hukuk arkadan gelsin". Türkçe meali, "biz hukuku tanımıyoruz". Buradan anlayabilirsiniz...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 50 dakika önce yazdı:

Bu soruları neden bana sorduğunuzu anlamadım. Ben kimseyi suçlamadım. Kriter yarıştırması da yapmadım. Kurum kurum da ayırmadım. Hepimiz bu çukurun içindeyiz. Meslek ne olursa olsun. Benim söylediklerim görevli kişilerden, bürokratlardan öğrendiklerimdir. Öğrendiğim kadar sistemi anlatmaya çalıştım. Bu soruların cevabını bilmiyorum. 

Sayın @Guardiannsizinle birlikte fikir yürütebilecek kim varsa onlara da sorulan şeyler aslında genele yazılmış şeyler.Sadece kendi düşüncelerimi yazmam sizin mahkemelerle ilgili gündem okumanıza denk geldi.Başka anlamlar yüklenebilecek bir durum yoktu aslında.Ben nasıl dahil olduysam sizin yazdıklarınıza fikir beyan etmek adına benim gibi dahil olabilecek sizin de dediğiniz gibi sistemle ilgili başkalarının düşüncesini almaktı.Niyetim her konuda her zaman masum olmuştur bunu okuyamadığınız için sizi suçlayacak değilin elbet ama aynı kuyuda olduğumuza göre yanlış anlaşılacağımı düşünmemiştim açıkçası.Elbette kimse kimseyle kriter yarışına giremez kimin haddine!Sanırım paylaşımlarım yanlış zamana denk geldi yada kendini iyi ifade ettiğine İnanan bir insan olarak yanlış anlaşılmaya mahal vermiş olmakla ilgili benim bir sorunum olsa gerek.Yinede teşekkür ederim nezaketen verdiğiniz cevaplar için.

Uzun süredir yazmayan ama site üyesi olarak kendi içimde birikenleri sokakta önüme gelen herkese durumunuzun vehametini ve yapılan haksızlıkları anlatmaya çalıştığım gibi burada da kendi türümden olanlara birtakım sorular sorarak, paylaşımda bulunarak çıkış yolları aramaya çalıştığım için ve forum sakinlerinin bu gereksiz yazışmalarımı okumasına sebep olup başka beklenti içerisinde olanların zamanını aldığım için özür dilerim.

Sayın @Aklimayardımlarınızdan dolayı ömür boyu minnettarlığımı sürdüreceğim.

Sayın @Opheliainandığım için biliyorum iyi haberler alacaksınız inşallah herkes için de öyle olur.

Bekleyiş içinde olanların sevinçlerine uzaktan ortak olmaya devam edeceğim...Herkesin yolunun açık olması dileğiyle sağlıcakla kalın en önemlisi.

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Guardiann @Cengiz YildizYildiz gelen kutunuza bakar mısınız hocalarım sizinle mahkeme konusunda görüşmek istiyorum

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu kararlar nerede arkadaşlar 

672 mAliye 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dissident Teacher, 5 saat önce yazdı:

Kardeşim mahkemeye falan uğraşma avukata falan da boş yere para yedirip mağduriyetini katlama yaz kendince bir savunmanı geç zaten mahkeme sonucu % 99.9 RET olacak % 0.1 iade olsan ona da büyük ihtimalle savcı İstinaf da itiraz edecek moralin bozmaya da gereksiz beklentiye girmeye de gerek yok bu saatten sonra RET alanların idare mahkemesi 2024 de doğru ancak çıkar o vakte kadar zaten olacaksa seçim olur değişecek de iktidar değişir haliyle bizlerle ilgili olacaksa da bir düzenleme olur bunun dışında paradigmayi değiştirecek birşey gözükmüyor tavsiyem o vakte kadar ruh ve beden sağlığıni korumaya çalışarak şu an her ne iş yapıyorsan ona odaklan derim mahkeme safhasindan bir şey çıkmaz

Olsun be hocam umutsuz da hiç yaşanmaz hakkımız var sonuçta umut yoksa yaşamanın da anlamı yok

• Beğeni 1
  • Onaylama 3

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...