İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Zamzalak, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak, şimdi ben ohal komisyon kararına karşı idari dava acacam . Avukatım yarın açılacak dedi. Ona da sordum bı yararı olmaz dedi ama sizlere de sormak istiyorum. Ben 686 ile 2017 başı ihraç edildim ve 5 yıl sonra komisyon red verdi. Yani ben bu durumu öne süren bir dilekçe yazsam dosyam öncelikli incelemeye alınır mı? 

Bir fayda sağlamaz hocam yine de karar sizin tabi

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @derebom aynı konu üzerinden benim gibi red almışsınız çok geçmiş olsun tabii red alan herkese...kabul alanlara da hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün Gazi Meclis’te konu yine fetöye gelmiş polisler için yapılacak olan düzenleme üzerinden...Haber içeriğine baktığımda ihraç olduğumdan beri şu cümleleri her gördüğümde okuduğumda 15 Temmuz gecesi şehit olan meslektaşlarım aklıma gelir gerçi hiç aklımdan çıkmadılar, çıkmazlarda...ama ne bileyim yine de böylesi cümleleri hak edecek bir insan olmadığımdan mıdır nedir halen hiç kaldıramadığımı fark ettim ve son günlerde düzenleme yapılacağı duyumlarını da düşününce beraat takipsizlik alınmış çok da önemli değil halen galiba...

”Tekrar söz alan .........., 15 Temmuz sonrası yapılan çalışmalarla polisin daha güçlü, daha aktif ve daha fonksiyonel hale geldiğini belirtip “FETÖ terör örgütünün yuvaladığı polis kolejleri ile polis akademisinin kapatılmasını eleştirmek olsa olsa geçmişe özlem duymaktır maalesef” ifadesini kullandı.

Diyecek bir şey bulmadığımdan değil de hain olmadığımızı ispatlamamız için ne yapılması gerekiyorsa söylesinler de onu yapalım?beraat takipsizlik işlemediğine göre!!!

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Temple Granden, 19 dakika önce yazdı:

Sayın @derebom aynı konu üzerinden benim gibi red almışsınız çok geçmiş olsun tabii red alan herkese...kabul alanlara da hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün Gazi Meclis’te konu yine fetöye gelmiş polisler için yapılacak olan düzenleme üzerinden...Haber içeriğine baktığımda ihraç olduğumdan beri şu cümleleri her gördüğümde okuduğumda 15 Temmuz gecesi şehit olan meslektaşlarım aklıma gelir gerçi hiç aklımdan çıkmadılar, çıkmazlarda...ama ne bileyim yine de böylesi cümleleri hak edecek bir insan olmadığımdan mıdır nedir halen hiç kaldıramadığımı fark ettim ve son günlerde düzenleme yapılacağı duyumlarını da düşününce beraat takipsizlik alınmış çok da önemli değil halen galiba...

”Tekrar söz alan .........., 15 Temmuz sonrası yapılan çalışmalarla polisin daha güçlü, daha aktif ve daha fonksiyonel hale geldiğini belirtip “FETÖ terör örgütünün yuvaladığı polis kolejleri ile polis akademisinin kapatılmasını eleştirmek olsa olsa geçmişe özlem duymaktır maalesef” ifadesini kullandı.

Diyecek bir şey bulmadığımdan değil de hain olmadığımızı ispatlamamız için ne yapılması gerekiyorsa söylesinler de onu yapalım?beraat takipsizlik işlemediğine göre!!!

Yapacak bi şey yok kardeşim şimdilik. Allaha şükür alnımız ak. Onlar methiyeler düzerken biz bombalarla uğraşıyorduk. Sabır inşallah az kaldı. Gelecek seçimlerden sonra bunlar olmayacak. Bizim sırtımızdan rant sağlıyorlar. Oda fayda etmiyor artık. Düzelmiş teşkilatı görüyoruz ne halde...... Söylenecek çok şey varda, sırası gelecek elbette. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Temple Granden, 2 saat önce yazdı:

akademililer canlarını çok yaktı hala unutamıyorlar. 2015 yılında iç güvenlik paketiyle kolej ve akademi kapatılırken utanmadan "fesat yuvası kapanıyor" diye manşet attırmışlardı tuvalet kağıdından kıymetsiz birkaç gazeteye.

polis koleji(1938) ve polis akademisi(1937) bizzat ebedi başkumandan tarafından emniyet teşkilatına yönetici sınıf personel yetiştirmek maksadıyla açılmıştı. kolejliler ve akademililer emniyet teşkilatının yüz aklarıdır.

kolejin öğrenci kaynağı LGS'de ilk 2000'e girip tamamı fen lisesi kazanan çocuklardı. akademinin öğrenci kaynağı ise kolejliler ve sivil liseden mezun olup ÖSS'de yüzde 2'lik dilime giren çocuklardı.

2015 yılında kapatılırken kolejde ve akademide öğrenci olan gençlerin tamamı şu an en köklü tıp, hukuk, mimarlık, mühendislik fakültelerinden mezunlar yahut hala öğrenciler. KHK ile EGM'den çıkarılan akademililerin yüzde 80'i de halihazırda hukuk fakültesi mezunu. çok afedersiniz ortalama bir akademili o meclisteki 600 vekilin 595'ini donunda sallar. 

2015 yılında akademi ve kolej kapatılınca PAEM diye ucube bir sistem getirdiler ve 15 bin civarı komiser yardımcısı mezun ettiler. PAEM'e başvurmak için ise dört yıllık herhangi bir fakülte diploması ile KPSS P3 puan türünden 70 almak yeterliydi. P3'ten (GK-GY) 70 almak ne kadar zor olabilir takdirinize bırakıyorum. ben KPSS'den 70 alamayan adamı değil komiser yardımcısı yapmak ona bakkal dükkanı emanet etmem. hal böyle olunca tabi ÖSS'de ilk bir milyona girip allahın boş verdiği yerlerden dört yıllık fakülte diploması alan ne kadar dunkof varsa PAEM'e aldılar. elbette el emin olan vakıf-cemaat-parti-ocak referansıyla.

işin trajikomik yanı ise 2015 yılında asırlık çınar polis akademisi ve polis koleji kapatılırken başbakan olan zat-ı  muhteremin ondan birkaç yıl sonra şehir üniversitesi(kuruluşu 2008) kapatılırken salya sümük ağlamasıydı:)

şimdi ben durup dururken bu kadar şeyi niye yazdım? vallahi ben de bilmiyorum. neyse idare ediverin kader ortaklarım.

677EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ktmrn, 43 dakika önce yazdı:

akademililer canlarını çok yaktı hala unutamıyorlar. 2015 yılında iç güvenlik paketiyle kolej ve akademi kapatılırken utanmadan "fesat yuvası kapanıyor" diye manşet attırmışlardı tuvalet kağıdından kıymetsiz birkaç gazeteye.

polis koleji(1938) ve polis akademisi(1937) bizzat ebedi başkumandan tarafından emniyet teşkilatına yönetici sınıf personel yetiştirmek maksadıyla açılmıştı. kolejliler ve akademililer emniyet teşkilatının yüz aklarıdır.

kolejin öğrenci kaynağı LGS'de ilk 2000'e girip tamamı fen lisesi kazanan çocuklardı. akademinin öğrenci kaynağı ise kolejliler ve sivil liseden mezun olup ÖSS'de yüzde 2'lik dilime giren çocuklardı.

2015 yılında kapatılırken kolejde ve akademide öğrenci olan gençlerin tamamı şu an en köklü tıp, hukuk, mimarlık, mühendislik fakültelerinden mezunlar yahut hala öğrenciler. KHK ile EGM'den çıkarılan akademililerin yüzde 80'i de halihazırda hukuk fakültesi mezunu. çok afedersiniz ortalama bir akademili o meclisteki 600 vekilin 595'ini donunda sallar. 

2015 yılında akademi ve kolej kapatılınca PAEM diye ucube bir sistem getirdiler ve 15 bin civarı komiser yardımcısı mezun ettiler. PAEM'e başvurmak için ise dört yıllık herhangi bir fakülte diploması ile KPSS P3 puan türünden 70 almak yeterliydi. P3'ten (GK-GY) 70 almak ne kadar zor olabilir takdirinize bırakıyorum. ben KPSS'den 70 alamayan adamı değil komiser yardımcısı yapmak ona bakkal dükkanı emanet etmem. hal böyle olunca tabi ÖSS'de ilk bir milyona girip allahın boş verdiği yerlerden dört yıllık fakülte diploması alan ne kadar dunkof varsa PAEM'e aldılar. elbette el emin olan vakıf-cemaat-parti-ocak referansıyla.

işin trajikomik yanı ise 2015 yılında asırlık çınar polis akademisi ve polis koleji kapatılırken başbakan olan zat-ı  muhteremin ondan birkaç yıl sonra şehir üniversitesi(kuruluşu 2008) kapatılırken salya sümük ağlamasıydı:)

şimdi ben durup dururken bu kadar şeyi niye yazdım? vallahi ben de bilmiyorum. neyse idare ediverin kader ortaklarım.

İdare edilecek bir durum yok sayın @ktmrnçok doğru şeyler yazmışsınız bunca liyakatsizce yerleştirilen insani gördükçe kayıtsız kalmak mümkün değil...mesleğimizi para  için yapanlardan değildik halbuki.kaldıki bu meslek istediğim bir meslekte değildi mizacıma uygun hiç değildi başımıza bunların geleceği belliymiş herhalde taa en başından ama çalışmaya başlayınca sevmeye başlayanlardan olmuştum çok yorucu ve yıpratıcı olmasına rağmen.Örgüt üyeliğinden yargılanıyorum ama ne hikmetse ne meslekte ne de sınavlarında elimizden tutan olmamış!!!!!üstümüze basıp basıp geçmişler pisliklerini temizlemeyi de bana bırakmışlar o da pek temizlenecek gibi durmuyor ama canımız çıkana kadar bekleyeceğiz artık bir yanımız ümitli bir şekilde.

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 19 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir sorum olacak, şimdi ben ohal komisyon kararına karşı idari dava acacam . Avukatım yarın açılacak dedi. Ona da sordum bı yararı olmaz dedi ama sizlere de sormak istiyorum. Ben 686 ile 2017 başı ihraç edildim ve 5 yıl sonra komisyon red verdi. Yani ben bu durumu öne süren bir dilekçe yazsam dosyam öncelikli incelemeye alınır mı? 

Bu durum idare mahkemesini ilgilendirmez.

Şunu yapabilirsiniz, AİHM ve AYM ohal komisyonunu etkili iç hukuk yolu olarak kabul ettiler. Bu durum komisyonun kendi sitesindeki açıklamalarında da geçiyor. Komisyonun etkili hukuk yolu olduğu kabulünden hareketle makul sürede yargılanma hakkınızın ihlal edildiği konusunda AYM ye bireysel başvuru yapabilirsiniz. AYM kararlarında 3,5 yıl gibi bir süreden fazla olan davalarda kişi lehinde kararlar vermiş. Avukatınız yardımcı olacaktır. Kaldı ki sizin birde idare mahkemesi süreci var.

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ülkede adalet olmadığı sürece bu uoke düzelmez

Hakkımızı sonuna kadar arayacağız

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Facargil, 29.03.2022 - 14:10 yazdı:

Merhaba, sizlere pasaport ile ilgili birşey soracağım. Benim dava sonucu yurtdışı yasağı kalkınca kararla birlikte nufüsa pasaport almak için dilekçe verdim. İki hafta sonra nufusdan pasaport alabilirsin diye telefon geldi Bunun sonucunda bende pasaport başvurusu yapıp pasaportumu aldım E-Devlet ten kontrol ettiğimde pasaport görünüyor Pasaportumu alırken artık yurtdışına çıkabilir miyim herhangi bir yasak var mı diye özellikle sordum. Yasak yok çıkabilirsin dediler. Bugün Yurtdışına çıkarken pasaport kontrole takıldım Pasaportunda tahdit var dediler Emniyet dava sonuçlansa bile tahdidi kaldırmayabiliyormuş. Bunu nasıl düzeltebilirim. Nereye nasıl başvurmam gerek Teşekkürler 

Merhaba, 

Bugün il nüfus müdürlüğüne gittim. Durumu açıkladım. Ayrıntılı bir araştırma sonucu sorunun benim eski pasaportumdan kaynaklandığını söylediler. Eski pasaportuma KHK ile tahdit konmuş. Yeni pasaportumu yurtdışı yasağı kalkınca vermişler. Eskiyi iptal etmedikleri için sistemde hala tahdit var görünüyormuş. Dilekçe ile eski pasaportumu iptal etti ve sorun düzeldi. 

Gelecek bir gün

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Facargil, 49 dakika önce yazdı:

Merhaba, 

Bugün il nüfus müdürlüğüne gittim. Durumu açıkladım. Ayrıntılı bir araştırma sonucu sorunun benim eski pasaportumdan kaynaklandığını söylediler. Eski pasaportuma KHK ile tahdit konmuş. Yeni pasaportumu yurtdışı yasağı kalkınca vermişler. Eskiyi iptal etmedikleri için sistemde hala tahdit var görünüyormuş. Dilekçe ile eski pasaportumu iptal etti ve sorun düzeldi. 

İlginç, eski bir pasaport nasil hala geçerli olabiliyorki, pasaportunuz 10 yıllık umuma mahsus pasaport filan miydi? Böyle olsa bile, KHK'lar ile pasaportlar zaten otomatik olarak iptal edilmişti (yerinizde olsaydim, KHK'nin ilgili hükmünü nüfus memuruna gösterirdim), bir de size eski pasaportu iptal ettirmek için dilekçe verdirmisler. Neyse, size geçmiş olsun tekrar, benim de bu olay kulağıma küpe olsun.

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar 18 Mart'ta RET kararımı görmüştüm iki hafta oldu komisyon kararı hala postayla adresime gelmedi 2016 da ihraç olunca ihraç olduğum ilden başka bir ile taşındim ama bulunduğum ilçede adres bildirimininide ilçe nüfus müdürlüğüne yapmıştım e devlette de adres güncellemesi yapmıştım sizce daha bekleyeyim mi yoksa eski adresimim muhtarlığına falan sordurtayim mı olur da postacı eski adrese gidip ulaşamayınca oraya bırakılmış olabilir mi acaba birde son olarak bu gecikme idare mahkemesine iki aylık dava açma süresine dahil olur mu ne dersiniz benzer tecrübesi olan varmı dir acaba 

672 MEB 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...