İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

adaletvarsanerde, Şimdi yazdı:

Merhaba ben de aynı fikirdeyim ve kafayi yemek uzereyim. Ben istifa etmiştim 4 sene önce, sözleşmeli mubasirdim yani 4c li memur değildim. Neden böyle bisey oldu anlamadım. Savunmada HTS kayıtlarını sordular ve ise girerken mülakat heyeti fetoden ihrac edilmiş onu sordular ve birde albatros diye bir gizli tanık. Başka birsey yok. Şu an görevden çıkarma veya başka bir kağıt gelmedi ama muhtemel kamu görevinden çıkarma gelir diye düşünüyorum 

Kamu görevinde olmayan birisinin kamu görevinden çıkarılması mümkün değil. Kaldı ki anlamadığım kısım kamu görevinde olmayan birisi olarak adli yada kolluk haricinde bir birimin sizden savunma istemesi sizinde vermeniz.

Madem size böyle bir yazı geldi, anlattıklarınıza göre "kamu görevinde çalışmamaktayım dolayısıyla hakkımda kamu görevinden çıkarma işlemi tesis edilmesi kanunen ve hukuken mümkün değildir. Bu bağlamda savunma yapmam söz konusu değildir." yazıp gönderen adresine yollamanız gerekir.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, Şimdi yazdı:

Kamu görevinde olmayan birisinin kamu görevinden çıkarılması mümkün değil. Kaldı ki anlamadığım kısım kamu görevinde olmayan birisi olarak adli yada kolluk haricinde bir birimin sizden savunma istemesi sizinde vermeniz.

Bende anlamadım hocam birine sordum diyor ki ihrac edilirsin dosyana koyarlar dpb ye bildirirler, başka bisey olmaz diyor. Fişlemek için falan diyor herkes bisey söylüyor... 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bende anlamadım hocam birine sordum diyor ki ihrac edilirsin dosyana koyarlar dpb ye bildirirler, başka bisey olmaz diyor. Fişlemek için falan diyor herkes bisey söylüyor... 

Sayın @adaletvarsanerde,

Tamam ülkede hukukla alakası olmayan çok şey yapıldı ve yapılıyor ama sizinki de mümkün değil. Kamu görevinde olmayan bir kişi nasıl kamu görevinden çıkarılabilir. Hukuku bıraktım teknik olarak imkanı yok.

"Fişlemek falan" ne demek, zaten fişlenmişsiniz.

"herkes bisey söylüyor... " söylenen değil, söylediği değil, söylediğinin dayanağı önemli. Kanunsa kanun. OHAL sonrası işlemleri kapsayan KHK https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuatmetin/4.5.375.pdf adresinde var.

İlk paylaşımım da belirttiğim üzere en iyi ihtimalle birden fazla yerde yanlışlık var.

Size gönderilen evrakları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışayım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim iki tanıdık çalışmadığı yerden ihraç oldu yani memur değil iken ihraç  oldular onların SGK kaydına işlememişti ama illaki bir yerde bu kaydı tutuyorlardır. Tabi dediğiniz ola da bilir neler olmadı ki.. 

Bu iki kişi sizin durumunuzdaydi diye anlıyorum. Yoksa özelde calismaktayken eski kurumlarindan KHK ile mi ihraç oldular?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, Şimdi yazdı:

Bu iki kişi sizin durumunuzdaydi diye anlıyorum. Yoksa özelde calismaktayken eski memur kadrosundan KHK ile mi ihraç oldular?

Yok biri öğretim üyesiydi biri de işçiydi sanırım. Özelde çalışır iken eski kadrodan ihrac oldular. 

4B Mübaşir - 2016 Açığa alınma,  adli KYOK,  2018 göreve iade, 2019 istifa, 2021 yeniden soruşturma, adli süreç devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yok biri öğretim üyesiydi biri de işçiydi sanırım. Özelde çalışır iken eski kadrodan ihrac oldular. 

Sizle aynı durum derken kurumu kastetmemistim. Bu kişiler KHK'li mi onu tam anlayamadım, bu manada durumları sizinki gibi mi yoksa ohal döneminde resmi gazetede yayımlanan KHK'lar ile mi ihraç oldular?

Güncelleme • • Demirci

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, Şimdi yazdı:

Sizle aynı durum derken kurumu kastetmemistim. Bu kişiler KHK'li mi onu tam anlayamadım, bu manada durumları sizinki gibi mi?

Evet khkli lar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir de şunu soracağım bizim ihrac olduğumuzu işveren sistemden görebiliyor mu ? Durumu soylemesek anlayabilir mi ? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phantom18, 54 dakika önce yazdı:

@Karagöz Hocam çok haklısınız ama kulaklar işitmek istenenlere ayarlanmış dünyanın en mantıklı cümlesini de kursanız işlerine gelmiyorsa 'olmaz' diyorlar.

Ankesörlü telefon olayıyla ilgili benzer şeyleri bende söylemiştim.Tüm stratejik başkanlıkları ele geçirmişler orada yapılanmışlar vs. diyorlardı, bunların başında Personel Baikanlığı'nı söylüyorlardı. Personel Başkanlığı kurumda çalışan personelinin  tüm bilgilerinin bulunduğu yer.Tabiiki telefon numaralarının da😉 Bundan yola çıkarak örgüt elemanlarını gizlemek ve karışıklık yaratmak için telefon numaramı kullanmış olabilirler dedim, bu sebeple çağrı bırakılmış olabilir dedim kimse oralı bile olmadı. Sanki Personel başkanlığını ben teslim ettim 😅

Neyse artık, sonuç olarak bende adli süreci 'Beraatle' neticelendirdim şükür...

Armutlu şeftalili kayısılı ya da karpuzlu hiç farketmez soğuk bir şeylerle uzun zamandır ara verdiğimiz huzura biraz daha yaklaştık sanırım😉

Hayırlı uğurlu olsun phantom komutanım. Sürecin bir noktasında mutlaka beraate gideceğini öngörüyorum bütün ankesör mağdurları için. Tarihin en uyduruk terör örgütü "delil"lerinden biriyle yargılandık. Vatan sağ olsun (!) 

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 18 saat önce yazdı:

https://youtu.be/MsfAJCPdmyA

KHK yayını var gelin arkadaşlar

Videoda beraat ve takipsizlik alanlar idarenin takdirine birakilacak, genel olarak idarelere iade icin baski yapilacak filan denmis. 

Bana pek mantikli gelmedi, hem idare beni ihrac etsin, sonra idari mahkemeye basvurunca savunma yazsin, ne yapacak idare mahkemesine yenilgiyi kabul ettim diye mi yazacak? Bir de kafana gore takdir kullan deyince niye iade yoluna gitsin ki iade edecek olsa hic ihrac etmezdi.

Kafamda oturtamadim acikcasi.

Güncelleme • • Trust
iki sefer yazilmis

689-Ret Banka, itirazsiz beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...