İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Memduh, 21 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhaba.İki hafta önce idare mahkemesinden red aldım.Kurum MEB.Kurumumun bugün elime ulaşan yazısında davayı kaybetmemden dolayı karşı tarafın avukat masrafını karar gününden günümüze kadarki yasal faiziyle birlikte ödemem gerektiği aksi takdirde icra takibinin başlatılacağı belirtiliyor.Sorum şu ki:Karar kesinlesmemesine rağmen bu ücreti yine de ödemem gerekiyor mu, istinafa basvurduğumda kurum yine de icra takibini başlatabilir mi kurumların özellikle MEB'İN bu yöndeki uygulaması ne? Yardımcı olan olursa sevinirim.

Merhaba hocam öncelikle geçmiş olsun.

Ücreti ödemeniz gerekiyor yoksa faizi biner icra başlatılır.uzerinizde ev araba vs varsa icra takibi olur 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, Bir saat önce yazdı:

@Karagöz hocam öncelikle uzun süredir yazamadiğım.için kusuruma bakmayın.  Ihraç olsak da alanimla ilgili bir firmada malum döviz sıkıntısının baş gösterdiği dönemde tarımsal ürün ihraç ederek katma değer sağlamaya çalışmak için dış ticaret ve lojistik uzmanı olarak yoğun çalışıyorum. İkinci husus olarak cümleyi yanlış kurduğumu sizin fevkalede  akışkan cümlenizden yola çıkarak farkettim.  Kurum ya da OHAL komisyonu danıştayn bu kararını tanımıyorum der mi şeklinde olacaktı. Tekrar forum ahalisi için en hayırlı kararın çıkacağına inanıyorum ve bekliyorum. Karar düşer düşmez sizlerle paylaşacağım. 

Danıştay usulden bozmuş hocam gerekçesiyle belirtmiştir neydi sebepler

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@thorbank01 hocam şöyle ki; danıştay sisteminde mahkemesine gönderildi kararını görünce danıştay kaleme gittim gerekçesini sordum. Danıstay kalem, dosyada kurum savunmasının eksik olduğunu ve kararı etkikeyecek eksiklik olması sebebiyle gönderilmiş olduğunu söyledi . Çünki Bölge idare direkt  reddetmişti. Sonrasında kurumdan gelen savunmanın sadece iki cümleden ibaret "reddini talep ediyoruz ve Ohal komisyon incelemesi devam etmektedir "şeklinde olduğunu gördüm. Akabinde danıştay 12. Daire esasa girdi , inceledi , tebligat yapilacak 3.taraf olarak da Ohal komisyonunu ekledi ve 5 ay önce karara geçildi ki kalem karara geçme aşamasından sonra  sisteme 3 ya da 5 ay içinde düştüğünü söyledi. 

Güncelleme • • observer

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Zamzalak, 7 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi ne kadar sürdü acaba ,bir de kriter neydi, neyi bahane edip red verdiler ? Bunları cevaplarsanız sevinirim bilgi edinmek amaçlı hocam .

15-16 ay civarında sürdü hocam sendika bunun yanında 2014 yılından 5 ay çocuğun kreşi ve 7 ay kadar da Cihan medya gerekçe gösterilmiş

Ankara 27. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar,

Konu dışı ama bilen veya fikri olan özelden yazarsa sevinirim. Özellikle iskurda ARGE merkezlerine maaş desteği veren süreçlerde rol almış kişiler lütfen özelden mesaj atabilirler mi?

İhraç bir akademik personelim. 2 yıl önce iade oldum ve haklarını aldıktan sonra özel sektörde devam ettim. İskurdan ARGE- maas destegi  alan bir firmadan teklif aldım. Firmaya ihraç olup, iade olduğumu belirtmedim. Benden işkur kayıt belgesi isteniyor. Maaş desteği ile ilgili süreç icin İşkur tarafindaki yetkili bu durumla ilgili bir bilgiye ulaşabilir mi yada kendi yetkili olduğu işkur portalinda bununla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşabilir mi? Önceden işkur üzerinden iş arayışı olduğunda şerh düşülmüş gibi paylaşımlar okumuştum. Diğer bir deyişle problem yasar mıyım?

Teşekkürler,

KHK 675 05.02.2020 KABUL ÜNİVERSİTE

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Memduh, 54 dakika önce yazdı:

15-16 ay civarında sürdü hocam sendika bunun yanında 2014 yılından 5 ay çocuğun kreşi ve 7 ay kadar da Cihan medya gerekçe gösterilmiş

Teşekkürler hocam benim de 28. İdarede ve 1,5 ay oldu dava acilali, ne kadar sürer diye merak ettim. Benim kriter beraat aldığım bylock sinyali.

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
khk675khk, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar,

Konu dışı ama bilen veya fikri olan özelden yazarsa sevinirim. Özellikle iskurda ARGE merkezlerine maaş desteği veren süreçlerde rol almış kişiler lütfen özelden mesaj atabilirler mi?

İhraç bir akademik personelim. 2 yıl önce iade oldum ve haklarını aldıktan sonra özel sektörde devam ettim. İskurdan ARGE- maas destegi  alan bir firmadan teklif aldım. Firmaya ihraç olup, iade olduğumu belirtmedim. Benden işkur kayıt belgesi isteniyor. Maaş desteği ile ilgili süreç icin İşkur tarafindaki yetkili bu durumla ilgili bir bilgiye ulaşabilir mi yada kendi yetkili olduğu işkur portalinda bununla ilgili herhangi bir bilgiye ulaşabilir mi? Önceden işkur üzerinden iş arayışı olduğunda şerh düşülmüş gibi paylaşımlar okumuştum. Diğer bir deyişle problem yasar mıyım?

Teşekkürler,

Merhabalar. Sayın @khk675khk öncelikle iade olmanıza çok mutlu olduğumu bilmenizi isterim.Dilerim başınıza gelebilecek “talihsizlikler” (siz ne derseniz o da olabilir) başlıklı kotanız bununla son bulmuştur.Söyleyeceklerim asla şahsınızla ilgili değildir bende bunu bana sorun yapanlarla karşılaştığım için yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermeden fikrimi söylemek isterim.

İade olmuşsunuz sizin açınızdan hiçbir sorun olmamalı, olmasaydınız da kimse için olmamalı.Kimse sizin ve benim gibilerin ihanet etmek ya da etmemek noktasındaki duruşumuzu ölçemez,ölçmemeli buna hakkı da olmamalı,kendine hak olarak da görmemeli.Bu konuyu söylediğinizde bir an olsun gözünü devirdiğini, yüzünü ekşittiğini gördüğünüz anda kapıyı arkanızdan onun kapatması için açık bırakıp orayı terk etmenin ifade ettiği bu üstü kapalı küfür eğer anlarsa/anlarlarsa onlara güzel bir cevap olur.Bu bir teşvik Ya da yönlendirme değil sadece artık iade olmuş biri Ya da birilerine de bu şekilde davrananlara başka türlü nasıl davranılır bilemedim,aklıma geleni yazdım sadece.

Ben problemli bir insan değilim terörist hiç değilim beni sizi başka hangi sebepten kim kimi problem olarak veya ne olarak görüyorsa hadlerini bildirmediğimiz sürece toplum zararlısı gibi davranılmasından asla vazgeçmeyecekler,vazgeçilmeyecek. 

Yahu yere çöp bile atmayanlar var...!!!Memurken devletin verdiği lojistiği kendi özel işlerinde kullanmayanlar var bunlarla çalışmayacaklarda kimlerle çalışacaklar?

Benim de her an her şey başıma gelebilir düşüncesi taşıyan insanlarla karşılaşmanız ve her şeyin nasıl olmasını istiyorsanız öyle olması dileğiyle sağlıcakla kalın.

Not:Geç kaldım😔forumdaki tüm annelerin anneler gününü kutlarım.İyi anne kötü anne yoktur bildikleri,gördükleri,öğrendikleri kadarıyla olsa bile hiçbir FEDAKARLIKTAN kaçmayan anneler vardır.

701 KHKLI sade ve sadece insan...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
observer, 13 saat önce yazdı:

@thorbank01 hocam şöyle ki; danıştay sisteminde mahkemesine gönderildi kararını görünce danıştay kaleme gittim gerekçesini sordum. Danıstay kalem, dosyada kurum savunmasının eksik olduğunu ve kararı etkikeyecek eksiklik olması sebebiyle gönderilmiş olduğunu söyledi . Çünki Bölge idare direkt  reddetmişti. Sonrasında kurumdan gelen savunmanın sadece iki cümleden ibaret "reddini talep ediyoruz ve Ohal komisyon incelemesi devam etmektedir "şeklinde olduğunu gördüm. Akabinde danıştay 12. Daire esasa girdi , inceledi , tebligat yapilacak 3.taraf olarak da Ohal komisyonunu ekledi ve 5 ay önce karara geçildi ki kalem karara geçme aşamasından sonra  sisteme 3 ya da 5 ay içinde düştüğünü söyledi. 

Daha karar çıkmamış hocam anlaşılan inşallah sizin için olumlu bir karar çıkar 

672-meb-sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 09.05.2022 - 00:40 yazdı:

Teşekkürler hocam benim de 28. İdarede ve 1,5 ay oldu dava acilali, ne kadar sürer diye merak ettim. Benim kriter beraat aldığım bylock sinyali.

Hakkınızda hayırlısı hocam.Son açılan mahkemeler 1-1,5 yıl aralığında sürüyor. Süreye takılmayın geç olsun güç olmasın.

Ankara 27. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...