İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

SM679lu, 47 dakika önce yazdı:

AYM başkanı açıklama yapmış.

"AYM'DEN ÖNCE BİR İDARİ MERCİİN BUNA BAKMASI GEREKİR

Arslan, uzun yargılama şikayetlerinin, bireysel başvuru yoluyla doğrudan Anayasa Mahkemesinin önüne gelmesinin doğru olmadığını savunarak, "Anayasa Mahkemesinden önce bir idari merciin buna bakması gerekir. Dolayısıyla bu yönde atılacak adımların Anayasa Mahkemesinin iş yükünün azaltılmasında çok önemli katkılar yapacağına inanıyoruz. Bu kadar iş yükü bireysel başvuru kurumunu felç etme potansiyeli taşımaktadır. Bu nedenle bireysel başvurunun geleceğini, iş yükünün azaltılmasına bağlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Arslan, bireysel başvurunun etkili bir hak arama yolu olarak devam etmesinin ikinci şartının da ihlallerin kaynağının kurutulması olduğuna dikkati çekti."

Komisyona Yeni görev mi hazırlıyorlar. 

Ne dersiniz.🤔

İyice çocuk oyuncağı oluruz ,bı komisyon bekle sonra git mahkemede hak ara, mahkemeye git ondan sonra bu da olmadı başka alan açsınlar bu ne yahu...

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KENAN Okur, 1 saat önce yazdı:

Merhabalar.

672 MEB

ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA YOK

"KRİTER" YOK.

BUGÜN RET KARARIMI GÖRDÜM.

SUSKUNLUKLAR SÖYLENMİŞLERİN HEPSİDİR.

Geçmiş olsun .Ne diyelim nasıl diyelim bilemiyoruz Sizinle birlikte forum ahalisi olarak hepimiz üzülüyoruz.Umarim bir üst mahkemeden dönersiniz. 

• Üzülme 1
  • Onaylama 1

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

"Hepimiz üzülüyoruz." En acısı da bu.

Sabır ve sükunet. Bağıra bağıra susmak....

Güncelleme • • KENAN Okur
  • Üzülme 4
  • Onaylama 2

Bekliyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 2 saat önce yazdı:

Arslan, uzun yargılama şikayetlerinin, bireysel başvuru yoluyla doğrudan Anayasa Mahkemesinin önüne gelmesinin doğru olmadığını savunarak, "Anayasa Mahkemesinden önce bir idari merciin buna bakması gerekir. Dolayısıyla bu yönde atılacak adımların Anayasa Mahkemesinin iş yükünün azaltılmasında çok önemli katkılar yapacağına inanıyoruz. Bu kadar iş yükü bireysel başvuru kurumunu felç etme potansiyeli taşımaktadır. Bu nedenle bireysel başvurunun geleceğini, iş yükünün azaltılmasına bağlı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır." değerlendirmesinde bulundu.

Arslan, bireysel başvurunun etkili bir hak arama yolu olarak devam etmesinin ikinci şartının da ihlallerin kaynağının kurutulması olduğuna dikkati çekti."

Ne dersiniz.🤔

AİHMyi bağladılar dostlar. İktidar değişmezse araya mahkeme sokup duracak bunlar. Haklarımızı alana kadar çoğumuz için emr-i hak vaki olabilir maalesef.

Tekrar BMyi düşünsek ne yapsak? Bir yandan en geç önümüzdeki yıl (hatta daha yüksek olasılıkla bu yıl) gideceklerini düşünüyorum. Bir yandan da 20 yıldan sonra gideceklerine inanamıyor insan

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SM679lu, 5 saat önce yazdı:

Ne dersiniz.🤔

AYM özetle şunu demiş: benim iş yüküm çok, ben zaten bu topu göğüslemek istemiyorum, araya bir kademe daha koyunda oyalayın.

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bla Bla Bla, 3 saat önce yazdı:

Gidecekler hocam, gidecekler... Yaptıkları haksız ve hukuksuzluklardan dolayı değil, milleti aç bıraktıkları için gidecekler. Yoksa kimsenin umurumda değil hak, hukuk, ileri demokrasi, muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, medeni ve insanca bir yaşam vs... Bu ülke insanının büyük kısmı, karnının doymasını yaşamak zannediyor. Ve artık karınları doymuyor bu kesimin çoğunun, aç kalmaya başladılar ve her geçen gün daha da aç kalacaklar. İşte o zaman siyasi tercihlerini de değiştirecekler aç kaldıkları için. 

İnşallah gidecekler diye umut ediyoruz. Yalnız O kadar hayat pahalılığına, o kadar adaletsizliğe rağmen, neredeyse her ailede bir mağdur KHK lı varken hâlâ anketlerde yüzde otuza yakın oy almaları, inanılacak gibi değil. Halkın cebine dokununca anlar diyoruz. Adam aç en çok kendisi feryat ediyor hâlâ takım tutar gibi savunuyor. Bu arada Konya'da yaşıyorum belkide ondan umutsuzum herhalde.!!! Nasıl duyarsız bir millletiz anlamış değilim....... 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
KENAN Okur, 7 saat önce yazdı:

Merhabalar.

672 MEB

ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA YOK

"KRİTER" YOK.

BUGÜN RET KARARIMI GÖRDÜM.

SUSKUNLUKLAR SÖYLENMİŞLERİN HEPSİDİR.

Hiçbir kriter yoksa hocam, komisyon kararında neyi dayanak göstermiş? 

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 7 saat önce yazdı:

Hiçbir kriter yoksa hocam, komisyon kararında neyi dayanak göstermiş? 

@KENAN Okur geçmiş olsun, sadece kurum kanaati mi demişler, karar size ulastiysa ve sizin için de sakıncası yoksa kararda ne yazıyor tam olarak, öğrenebilir miyiz?

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İdare mahkemesinin Kabul kararına karşı Adalet bakanlığı yd li istinaf için  başvurmuş. 

Bir de bunun için bekle. 

Kararı yeni gördüm. 

İdare mahkemesinin istinaf başvurusunu kaabul ya da reddetmesini mi beklemem gerekiyor ?  yardımcı olursanız sevinirim . 

679 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...