İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
I-T teacher, 1 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi 3 aylık sessizlikten sonra nüfus kayıt örneği eklemiş dosyaya. Bunun bir anlamı var mı acaba dosyanin kaydettiği ilerleme açısından?

Bir iki aya karar çıkar. bende öyle oldu ret verdi şerefsizler 😞 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
I-T teacher, 2 saat önce yazdı:

İdare mahkemesi 3 aylık sessizlikten sonra nüfus kayıt örneği eklemiş dosyaya. Bunun bir anlamı var mı acaba dosyanin kaydettiği ilerleme açısından?

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Anamurlu, 12 saat önce yazdı:

Yanliş anlamayın ama gönlü AKP de olsa oyunu niye vermesin ki benim babam çektiğimi gördüğü halde oyunu ona vereceğini söylüyor dilim de tüy bitti ama başka adam yok ne kime oy vereyim diyor aynı şekilde kayınpeder de fanatik anlamak istemiyorlar bazen

Vah benim ülkemin haline...

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derman, 4 dakika önce yazdı:

Ben geçen yıl15 Kasımda Başvurmuştum hâlâ bir hareketlilik yok. Sizin üç ayda hareketlilik olmuş. Hayırlısı olur inşaallah

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@I-T teacher ne zaman açıldı bizim öyle olduğunda kısa süre sonra karar girilmisti sisteme 

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar. Bildiğiniz üzere 12 Eylül tarihinde RET kararımı görmüştüm. Her gün bakıyordum sayfaya o yüzden günü gününe söyleyebiliyorum kararın girildiği tarihi..

Bir kaç sorum olacaktı. Tecrübelerinizden faydalanmak istedim.

Bildiğiniz üzere babam da ihraç EGM personeliydi. Maaş,İkramiye,İkramiyenin Yasal Faizi gibi ödenekleri aldı. Bir kaç suçlaması düştü sadece Komiserlik Sınavı ve 2001 Yılına ait tanık beyanından dolayı davası uzayıp durdu. EGM personeli özelinde Kurum Kanaati ve Sosyal Çevre suçlamalarının yapılacağını düşünüyorum.(Tebligat geldiğinde de yazarım zaten buraya) Çünkü bu zamana kadar en ufak bir işlem geçirmedim. İhraç oldum ve RET kararını gördüm hepsi bu.

Dilekçe yazmak ve süreci takip için avukatlardan yardım almaya,tutmaya gerek var mı?
Eğer varsa avukatımın ihraç hakim,savcı olmasının iyi ya da kötü etkisi olur mu?
MHP kökenli avukat tanıdıklar da olabilir bu süreçte onlara paslasam daha iyi mi olur?
Sürecin ne kadar uzun olduğunu kestiremediğim için mesleğe geri dönmeyi beklemeden hayatıma devam etmek istiyorum. (Evlilik ve Başka bir şehire gidip iş bulmak gibi.)

Sorularımın uzun ve karmaşık olduğunun farkındayım ama burdan başka bilgi alabileceğim ve tabiri caizse dertleşebileceğim bi yer olmadığının farkındayım. Hakkınızı helal edin. Şimdiden teşekkürler.

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, 2 saat önce yazdı:

@I-T teacher ne zaman açıldı bizim öyle olduğunda kısa süre sonra karar girilmisti sisteme 

Bu senenin başında ocak ayında komisyondan ret geldi. Nisan sonu mayıs başı gibi mahkemeye başvurdum. 1 buçuk 2 ay içinde  kurum savunması savunmaya cevap 2. savunma ve 2. savunmaya cevaplar verildi. Ondan beridir ses seda yoktu

672 KHK, MEB, Sendika, Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
I-T teacher, 10 dakika önce yazdı:

Bu senenin başında ocak ayında komisyondan ret geldi. Nisan sonu mayıs başı gibi mahkemeye başvurdum. 1 buçuk 2 ay içinde  kurum savunması savunmaya cevap 2. savunma ve 2. savunmaya cevaplar verildi. Ondan beridir ses seda yoktu

Hocam hangi idareydi? Birde duruşmalı mıydı duruşmasız mıydı?

Muhtemelen kararınız yazılacak 15-20 gün icinde hayırlı olsun en azından bir aşamayı daha geçmiş olacaksınız

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Birde bilenlere sormak istiyorum normalde nüfus kayıt örneği duruşmadan sonra bende de girdi dosyaya ama sonra ara karar yazıldı ara karardan önce de mi nüfus kayıt örneği girer dosyaya adliyede calısmıs olan arkadaşlar?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Vardırbirhayr, 14.01.2022 - 18:38 yazdı:

Sadece İSTİHBARİ BİLGİ İLTİSAK DEĞİLDİR.

Danıştay 10. D., E. 2020/6282 K. 2021/1069 T. 11.3.2021

T.C. Danıştay Başkanlığı - 10. Daire

Esas No.: 2020/6282

Karar No.: 2021/1069

Karar tarihi: 11.03.2021

T.C.

D A N I Ş T A Y

ONUNCU DAİRE

Esas No : 2020/6282

Karar No : 2021/1069

TEMYİZ EDEN (DAVALI) : … Valiliği

VEKİLLERİ : Av. …, Av. …

KARŞI TARAF (DAVACI) : …

VEKİLİ : Av. …

İSTEMİN_KONUSU : … Bölge İdare Mahkemesi ... İdari Dava Dairesinin … tarih ve E:…, K:… sayılı

kararının temyizen incelenerek bozulması istenilmektedir.

YARGILAMA SÜRECİ :

Dava konusu istem: Davacı tarafından, özel güvenlik kimlik kartının yenilenmesi talebiyle yaptığı

başvurunun reddine ilişkin Ankara Valiliği'nin bila tarihli işlemi ile söz konusu işlemin dayanağı olan Ankara İl

Özel Güvenlik Komisyonu'nun … tarih ve … sayılı kararının iptali istenilmiştir.

İlk Derece Mahkemesi kararının özeti: ... İdare Mahkemesinin … tarih ve E:…, K:… sayılı kararıyla;

güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanmasının özel güvenlik kimlik kartının yenilenmesi için gerekli

şartlardan birisi olduğu göz önüne alındığında, dosya içerisinde yer alan davacı hakkındaki istihbari bilginin

değerlendirilmesi sonucu davacının güvenlik soruşturmasının olumsuz olduğu kanaatine varıldığından özel

güvenlik kimlik kartının yenilenmemesine ilişkin dava konusu işlemde hukuka aykırılık bulunmadığı

gerekçesiyle davanın reddine karar verilmiştir.

Bölge İdare Mahkemesi kararının özeti: … Bölge İdare Mahkemesi … İdari Dava Dairesince; 10/09/2020

tarihli ara kararı ile davacının güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanmasına neden olan bilgi ve belgeler

ile davacı hakkında PKK/KCK, DAİŞ, FETÖ/PDY ve diğer terör örgütlerine üye olmak, irtibat, iltisakı

bulunmak, örgüt faaliyetlerine katılmak, destek olmak veya bunlar dışında herhangi bir suçtan dolayı adli

soruşturma, kovuşturma bulunup bulunmadığı hususlarına ilişkin bilgi ve belgeler istenmiş ise de, davalı

idarece Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce herhangi bir belgeye rastlanmadığının bildirildiği, UYAP

kayıtları üzerinde yapılan araştırmada davacı hakkında Cumhuriyet Savcılığında devam eden soruşturma veya ceza davası bulunmadığının görüldüğü, Suriye'ye gönderilmek üzere eleman ve maddi yardım

faaliyetinde bulunan şahıslardan olduğu yolundaki istihbari bilgi ile ilgili hiç bir kayıt ve belge sunulmadığı,

davacı hakkında bahse konu istihbari bilgi dışında güvenlik soruşturmasının olumsuz sonuçlanmasına sebep

teşkil eden başkaca bir tespite de yer verilmediği, bu durumda, dava konusu işleme dayanak olabilecek yani

davacının silahlı terör örgütlerine aidiyeti, irtibatı ve iltisakına ilişkin herhangi bir tespit, somut bilgi ve belgenin

davalı idarece dava dosyasına sunulamadığı, davacı hakkında herhangi bir soruşturmanın veya

kovuşturmanın da bulunmadığı gerekçesiyle davacının istinaf isteminin kabulüne, Mahkeme kararının

kaldırılarak dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir.

TEMYİZ EDENİN İDDİALARI : Davalı idare tarafından, davacı hakkında yapılan güvenlik soruşturması ve

arşiv araştırması sonucunda Antalyadan çatışma bölgelerine gidip gelen şahıslarla irtibatlı olarak Suriye'ye

gönderilmek üzere eleman ve maddi yardım faaliyetlerinde bulunan şahıslardan olduğu tespitinin yapıldığı,

dava konusu işlemin hukuka uygun olduğu ileri sürülmektedir.

KARŞI_TARAFIN_SAVUNMASI : Davacı tarafından, davalı idarenin temyiz isteminin reddi gerektiği

savunulmaktadır.

DANIŞTAY TETKİK HAKİMİ : …

DÜŞÜNCESİ : Temyiz isteminin reddi ile usul ve yasaya uygun olan Bölge İdare Mahkemesi kararının

onanması gerektiği düşünülmektedir.

TÜRK MİLLETİ ADINA

Karar veren Danıştay Onuncu Dairesince, Tetkik Hâkiminin açıklamaları dinlendikten ve dosyadaki

belgeler incelendikten sonra, dosya tekemmül ettiğinden yürütmenin durdurulması istemi hakkında bir karar

verilmeksizin işin gereği görüşüldü:

HUKUKİ DEĞERLENDİRME :

Bölge idare mahkemelerinin nihai kararlarının temyizen bozulması, 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü

Kanunu'nun 49. maddesinde yer alan sebeplerden birinin varlığı hâlinde mümkündür.

Temyizen incelenen karar usul ve hukuka uygun olup, dilekçede ileri sürülen temyiz nedenleri kararın

bozulmasını gerektirecek nitelikte görülmemiştir.

KARAR SONUCU :

Açıklanan nedenlerle;

1. Davalı idarenin temyiz isteminin reddine,

2. Davanın reddine ilişkin ... İdare Mahkemesi kararına yönelik olarak yapılan istinaf başvurusunun

kabulü ile mahkeme kararının kaldırılarak dava konusu işlemin iptali yolunda verilen temyize konu … bölge

İdare Mahkemesi ... İdari Dava Dairesinin … tarih ve E:…, K:… sayılı kararının ONANMASINA,

3. 2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu'nun 50. maddesi uyarınca, bu onama kararının taraflara

tebliğini ve bir örneğinin de … Bölge İdare Mahkemesi … İdari Dava Dairesine gönderilmesini teminen

dosyanın ... İdare Mahkemesine gönderilmesine, artan posta ücretinin istemi halinde davalı idareye iadesine,

11/03/2021 tarihinde kesin olarak oy birliğiyle karar verildi. 

@Aklima

@Mustafa Özkan

@Demirci

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...