İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

04. Mart. 2022 de RED kararı verilmiş

UYAP'tan mesajın geldiği tarih 5 Eylül 2022

Evrakın bana ulaşma tarihi 6 Ekim 2022

Zaman aşımı 5 Kasım 2022 doğru mu?

Şu işe bakın, karar veriliyor. 6 ay sonra UYAP'tan mesaj geliyor. Bir ay sonra evrak geliyor.

679 KYOK 14.10.2020 RED Hsbnllhuvnğmlvkl

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Maddelere göre beraat ettikten sonra ne zamana kadar itiraz hakkımız var acaba ? Bizim ki e olarak beraatti ama 3 seneyi geciyor sanırım bunun için dava açabilir miyiz ?

TSK ohal sonrası kurum ihracı . İlk mahkemede beraat kesinleşti . Van 3. İdari mah. Ret . Erzurum BİM dava devam ediyor . 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TSK7546, Bir saat önce yazdı:

Maddelere göre beraat ettikten sonra ne zamana kadar itiraz hakkımız var acaba ? Bizim ki e olarak beraatti ama 3 seneyi geciyor sanırım bunun için dava açabilir miyiz ?

Mahkeme kararında ne kadar sürede itiraz etme hakkınız olduğu yazar Hocam. Ceza yargılamasında itiraz süresi 7 gündü. Ama siz yine de mahkeme kararına bakın itiraz süreniz hakkında. 

Ümit1818, Bir saat önce yazdı:

Şu işe bakın, karar veriliyor. 6 ay sonra UYAP'tan mesaj geliyor. Bir ay sonra evrak geliyor.

Geçmiş olsun Hocam.

Evrakın size tebliğ edildiği tarihten itibaren 60 gün içinde itiraz hakkınız var. İtiraz süreniz hakkındaki bilgi mahkeme kararında da belirtilmiştir. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 4 saat önce yazdı:

Davanızı duruşmasızmı açmıştınız?

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@I-T teacher İdare mahkemelerinin resen araştırma yetkisi bulunmaktadır. İlgili kurumlar ile yazışarak FETO/PDY yapılanması ile irtibat iltisakınız soruluyor. 

Arkadaşımında aynı sizin duruma benzer şekilde İDARE-İSTİNAF-DANIŞTAY'a kadar RED kararı gitti. Dava DANIŞTAY'dan döndü. Gerekçe ise İDARE Mhkemesi gerekli araştırmayı yapladığı şeklindydi. Dava sil baştan yeniden başladı

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Zamzalak, 11.10.2022 - 11:00 yazdı:

Arkadaşlar rehber öğretmeniyim, bir kolejden teklif aldım ,durumumu bilmiyorlar görüşmeye davet ettiler. Kesin olarak çalışamiyoruz özel okulda değil mi ? Hiç bahsetmesem olmaz mı?

Öğretmenlerle alakalı engel AYM tarafından iptal edildi. https://forum.khkhaber.com/topic/25409-özel-okulda-çalışırken-khk-i̇le-okulu-kapanan-ve-özel-sektörde-dahi-çalışmasına-i̇zin-verilmeyen-öğretmenlerin-durumu-özel-hayata-saygı-hakkının-i̇hlalidir/?tab=comments#comment-105277 sayfasında karar mevcut.

Uçurtma, 25 dakika önce yazdı:

Aldığım olumlu bir haberi paylaşmak istedim sizlerle...

Dün 28.İdare Mahkemesinin kararıyla iade edildiğimi öğrendim.Yıllardır beklediğim bu kararla bireysel anlamda,nihayet adaletin yüzünü gördü bu gözler.Değisik duygular içerisindeyim.Ki biliyorum benim gibi bekleyen,adalet arayan bir sürü insan var.

21.06.2022 tarihinde verilen kararım dün uyapa düştü.Ağustos 2020 tarihinde mahkemeye başvuru yapmıştım.

Diyecek çok söz var...Kayıp yıllar var...Geriye dönülmüyor.Umarım herkes hakkettiği güzel günleri görecek...

Hayırlı olsun. Şansınıza atama kararı çıkmadan AYM kararı yayınlanır umarım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ümit1818, 16 saat önce yazdı:

UYAP SMS tebligat değildir. https://sms.uyap.gov.tr/sss.html#:~:text=Tebligat yerine geçecek mi%3F,amaçlı olup%2C tebligat niteliğinde değildir. sayfasındaki 3. madde.

Dava açma süresi 2577 sayılı kanuna göre istinaf süreniz;

"İstinaf: (1)(2) Madde 45 – (Değişik: 18/6/2014-6545/19 md.) 1. İdare ve vergi mahkemelerinin kararlarına karşı, başka kanunlarda farklı bir kanun yolu öngörülmüş olsa dahi, mahkemenin bulunduğu yargı çevresindeki bölge idare mahkemesine, kararın tebliğinden itibaren otuz gün içinde istinaf yoluna başvurulabilir"

yani 6 Ekim 2022 tarihinde sayaç 1 demiş oluyor.

Tsk7546, 15 saat önce yazdı:

Kastınız CMK 223 üncü maddeyse. İstinaf süreniz geçmiş.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mağdur 670, 11.10.2022 - 13:04 yazdı:

28. İdare Mahkemesinden 2. yılın sonunda ret kararı geldi. Sebep kurum kanaati., hakkımızda kovuşturma açılması ve kovuşturmadaki suçlamalar. (fetönün 1970 li yıllarda kurulup güçlenmesinden bizimle alakası olmayan suçlamalar.) Benim sormak istediğim 28. idare mahkemesine adli yardımlı başvuruda bulundum. Adli yardım talebim kabul edildi. Dava kesin olarak sonuçlanınca dava masraflarının ve avukatlık masraflarının tahsiline kararı da çıktı. Ankara istinaf mahkemesine başvuru yaparken istinaf mahkemesi olması sebebiyle dilekçenin sağ üst köşesine tekrardan adli yardım taleplidir diye yazmalımıyız ve adli yardım talebinde bulunmalımıyız. İkinci sorum ise 223/2 e den Beraat kararım kurum avukatınca yargıtaya itirazı sonucuiki yıl sonunda  yargıtay savcı incelemesinde bulunmakta İdare mahkemesi bununla ilgili olarak da 223/2 e nin delil yetersizliğinden olduğu için 223/2 b den olduğu takdirde suçu işlediği sabit olmadığından maddesi olsa değerlendirmeye tabi olacağını ifade etmişler. Bununla ilgili olarak savunma dilekçesi olan paylaşırsa memnun olurum. Şimdiden teşekkürler. (Dipnot Adalete ve yargıya olan inancım kesinlikle kalmadı ve sırf haklarım kaybolmasın diye başvuruda bulunuyorum.)

"Dava kesin olarak sonuçlanınca dava masraflarının ve avukatlık masraflarının tahsiline kararı da çıktı. " kısmında yanlışlık var. Hemen karar düzeltme dilekçesi yazıp, kabul edilmiş adli yardım başvurunuz olduğunu ve 2577 sayılı kanun gereğince istinaf süreci olduğunu belirtiniz.

İstinaf başvurusunda adli yardım yazmanıza mevzuat gereği gerek yok. Ancak, kandi kararınızdan yola çıkarak, ilk derece mahkemesi olarak kesin karar verdim denilebiliyorsa istinafta sizin adli yardım başvurunuzu görmeyebilir. Bu nedenle sağ üste adli yardım taleplidir yerine kabul edilmiş adli yardım talebi vardır. yazınız.

223 konusuna gelince. Muhtemelen dava dilekçenizde beraat aldığınız için masum olduğunuzu yazmışsınız. Bu durumda idare mahkemesi beraat kararınızla irtibat iltisak yönünden araştırma yapma arasındaki bağı size anlatmaya çalışmış. 223/b olsa idare mahkemesinin her hangi bir konuda söz hakkı kalmıyor. Söz konusu karardan alıntı yapamaz, aleyhinizde bu karar içinden bir kısmı kullanmaz. Ancak 223/e olunca durum değişiyor. e maddesi basit anlatımla delil yetersizliğinden beraat demek. Yani hakkınızda bir şeyler var ancak kanunun suç olarak kabul ettiği durumlar değil demek. Bu durumda idare mahkemesi bu kararın içinden irtibat ve iltisak kapsamında alıntı yapabilir.

Sonuç olarak sizi suçlamıyor, yada beraatinizi yok saymıyor. Bu durumun önüne geçmek için 223/e den beraat aldığınızda b maddesinden verilmesi için itiraz edebilirdiniz. Haklı olarak bilmiyordum diyeceksiniz, avukatınız olduğuna göre zaten sizin bilmeniz gerekmiyor. Avukatınıza bu alıntıyı gösterip benim beraatim sonrası neden itiraz etmedik diye sorunuz. Ancak şu aşamada yapabilecek bir şey yok.

(Dipnot Adalete ve yargıya olan inancım kesinlikle kalmadı ve sırf haklarım kaybolmasın diye başvuruda bulunuyorum.) kısmına üzüldüm. İnsan olarak üzüldüm. Bu forumda verilen çaba adına üzüldüm. Sizin adınıza üzüldüm. Yukarda sizin kendi durumunuzdan verdiğim örnekle, adalet her zaman kendisi gelmiyor. Mücadele etmek gerekebiliyor. Adalet ve hukuk hiç bir zaman kendiliğinden olmamıştır. Hep mağdur olanların yada kendisi mağdur olmasa da mağdurlar adına öne çıkanların çabaları hatta bedel ödemeleriyle olmuştur. 

• Beğeni 5
  • Onaylama 3

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Uçurtma, 3 saat önce yazdı:

Aldığım olumlu bir haberi paylaşmak istedim sizlerle...

Dün 28.İdare Mahkemesinin kararıyla iade edildiğimi öğrendim.Yıllardır beklediğim bu kararla bireysel anlamda,nihayet adaletin yüzünü gördü bu gözler.Değisik duygular içerisindeyim.Ki biliyorum benim gibi bekleyen,adalet arayan bir sürü insan var.

21.06.2022 tarihinde verilen kararım dün uyapa düştü.Ağustos 2020 tarihinde mahkemeye başvuru yapmıştım.

Diyecek çok söz var...Kayıp yıllar var...Geriye dönülmüyor.Umarım herkes hakkettiği güzel günleri görecek...

Tebrik ederim. Hayırlı olsun. Allah bir daha yaşatmasın. Benim dosya da 28. İderede 15. 11.2021 de başvurdum. Hâlâ bi gelişme yok her gün bakıyorum. Sizin iki yılda çıkmış karar. Sanırım boşuna bakıyorum. Daha çıkmaz

Sizin kriter denen saçmalıklar neler acaba çok merak ettim.

686 KHK - inceleme devam - 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...