İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

namutenahi46, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhabalar, benim komisyon karı ret gelmişti, dava açtık, 26 idare kabul verdi, kurum temyize gitmişti, önce yürütmeyi durdurma verdi 14. Bölge idare, bugün de oybirliği ile ret kararı vermiş 26. İdarenin kabul kararını kaldırmış. Danıştay'a temyize gideceğim. 

Geçmiş olsun...Bölge İdare, ne kadar zamanda yürütmeyi durdurma ve sonrasında da ret kararı verdi acaba? Bölge İdarenin işleyişiyle ilgili fikir edinmek için soruyorum... 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 1 saat önce yazdı:

Arkadaşlar merhabalar, benim komisyon karı ret gelmişti, dava açtık, 26 idare kabul verdi, kurum temyize gitmişti, önce yürütmeyi durdurma verdi 14. Bölge idare, bugün de oybirliği ile ret kararı vermiş 26. İdarenin kabul kararını kaldırmış. Danıştay'a temyize gideceğim. 

Öncelikle geçmiş olsun. Kabul kararı almanızın ve ret kararı almanızın gerekçeleri neydi? İdare mahkemesinin kararını neden uygun görmemişler?

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Herşeyeinanabiliri, 11 saat önce yazdı:

Sayin @ankr göndermekle kalmayıp iddialarla ilgili beyanda da (mümkünse emsal kararlarla desteklenmis) bulunmalisiniz. Malum artık konu beraatin konusu olan üyelik değil idare mahkemesinin konusu olan irtibat/iltisak. 

Temyiz dilekçemde bütün iddialara karşı ayrıntılı açıklamalarımı yapmıştım ama uzun süre geçti. Normalde kısa bir üst yazı ile beraat kararımı göndermeyi planlıyordum. Güncel kararlardan da ekleyerek dilekçe vermek çok mantıklı geldi düşününce. Çok teşekkürler. 👍🏻

OHAL sonrası kurum kararıyla ihraç - Ankesör beraat (istinaf süreci devam) - İdari macera Danıştay'da.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Öncelikle teşekkürler arkadaşlar, 7 ay sonunda idare mahkemesinin iade kararı elime ulaştı, 30 gün olmadan yd kararı verdi adli tatilde hemde nöbetçi hakimler, sonrasında da 15/11 de ret kararı verdiler, 11/12 de kararı uyapta gördüm. Ret kararlarında çok hızlılar maşallah, Allah bunları da bir gün bu adalete muhtaç etsin, ne diyeyim 

İdare mahkemesinde 1 yıl, bölge idare de 4-5 ay sürdü toplamda 1.5 yıl

• Beğeni 2
  • Üzülme 3

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 8 saat önce yazdı:

Hangi kurum  bu ya  hala uğraşıyorlar..Bi nefes aldırın  arkadaş düşün insanların ensesinden .Umarım olumlu sonuçlanır 

672 KHK sendika SGK  kabul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Demirci, 10.12.2022 - 18:27 yazdı:

Kurumun gizli ibareli bir evraki bize tebliğ edilmeyecek şekilde mahkemeye sunması (ek beyanlarimiz karşı tarafa tebliğ edilmese de dosyamiza giriyormuş) ve bu evrakın UYAP'a yüklenmemesi gibi bir durum olabilir mi?

(Komisyon dosyamin uyapa yüklenmemesi davalı idare tarafından yazılı olarak talep edilmesine rağmen; sağolsun, mahkeme dosyamı UYAP'a yuklemisti.)

Evet oluyor.  Benim kurum (DSİ) "Gizli evrak içerir UYAPa yüklenmemesi" notuyla mahkeye göndermiş. Ben 3 defa itiraz dilekçesi gönderdim ve sonunda maheme ara karar vererek evraklar tarafıma tebliğ edildi. 

Dosyamın tamamı elime geçti. 

Mutlaka bakınız, inceleyiniz ve talep ediniz.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 2

677/Tarım.Orman/AdliYok/RED (Kurum Görüşü)/21. İdare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar, benim 28. İdarede idi dosya red verilmiş. Gerekçeli kararda birşey yok ohalin gerekleri yazıyor. Yargıtay da olan beraat kararim var ceza dosyası... İstinaf ve yerel mahkemeden beraat etmiştim. Yargıtay'a savcı taşıdı ... Benim konu bylock idi ama benim telinde yüklü değildi ayrıca mesaj içeriği ve btdt yoktu. Ben bilirkisiden heyet raporu almıştım. Bir de ta  2008 de uninin ilk yılı yurt çıkmayınca orada kaldım dedim sonra ayrıldım dedim. Bunu da iltisak demişler... Benzer durumu olan var mı? Ne tavsiye edersiniz 

686 KHK-Ret- bylock - samsun Bamda

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 15 saat önce yazdı:

Öncelikle teşekkürler arkadaşlar, 7 ay sonunda idare mahkemesinin iade kararı elime ulaştı, 30 gün olmadan yd kararı verdi adli tatilde hemde nöbetçi hakimler, sonrasında da 15/11 de ret kararı verdiler, 11/12 de kararı uyapta gördüm. Ret kararlarında çok hızlılar maşallah, Allah bunları da bir gün bu adalete muhtaç etsin, ne diyeyim 

İdare mahkemesinde 1 yıl, bölge idare de 4-5 ay sürdü toplamda 1.5 yıl

Geçmiş olsun, yanlız yazdıklarınızda mantık hatası var, 14. bölge idari dava dairesinin idarenin itirazının REDDİ kararı vermesi sizin lehinize olur, bu nedenle itirazın KABUL kararı verdi yani idarenin istinaf talebini KABUL etti ve 26. İdare mahkemesinin kararını kaldırdı şeklinde olacak. Normalde bu gibi durumlarda 14. İdari Dava Dairesi YD kararı vermiyor ara karar cevaplarını ve savunmayı bekliyor sonra da dosya tekemmül etti deyip YD hakkında karar vemeksizin doğrudan esasa ilişkin karar veriyor. Adli tatilde bakan nöbetçi hakimler bu genel işleyişi bozmuş yada dosyanızda sözüm ona kendilerince bariz hata vardı anlaşılan.. Kararı hızlı vermeleri YD talebi olması nedeniyle..

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bob Marley, 3 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun, yanlız yazdıklarınızda mantık hatası var, 14. bölge idari dava dairesinin idarenin itirazının REDDİ kararı vermesi sizin lehinize olur, bu nedenle itirazın KABUL kararı verdi yani idarenin istinaf talebini KABUL etti ve 26. İdare mahkemesinin kararını kaldırdı şeklinde olacak. Normalde bu gibi durumlarda 14. İdari Dava Dairesi YD kararı vermiyor ara karar cevaplarını ve savunmayı bekliyor sonra da dosya tekemmül etti deyip YD hakkında karar vemeksizin doğrudan esasa ilişkin karar veriyor. Adli tatilde bakan nöbetçi hakimler bu genel işleyişi bozmuş yada dosyanızda sözüm ona kendilerince bariz hata vardı anlaşılan.. Kararı hızlı vermeleri YD talebi olması nedeniyle..

Sonuç olarak inşallah red kararı gelmiştir deyim, red gelmişse lehinize demek..

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Malesef, kurumun ret talebini uygun bulmuşlar ve idare mahkemesinin kararını kaldırdılar hemde oybirliği ile. 

Bugün karar kısmını atarım buradan fırsatım olursa

672 KHK Banka–Sendika beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...