İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Herşeyeinanabiliri, 18.12.2022 - 19:37 yazdı:

Size ve içeriğine  kalmış. Ilk dilekçenizde eksik kaldığını düşündüğünüz hususlar varsa faydası olur. Zaten kurumdan heleki kendi lehine olan bir karar için uzun açıklama  beklememek lazim.  Kararin hukuk önünde de hukukiligi ortaya çıkmıştır falan gibi bişey yazmıştır. Bundan sonra  bolge idareye oradan bakacak  daireye. Kendiliğinden ilerleyecek bizler bekleyeceğiz.

Benimde idare mah. ret kararım geldi. Yazım asamasindayim.

Cevabınız için teşekkürler. Sizede geçmiş olsun. Kolay gelsin

672 - İdare Mahkemesi (1.cevaba cevap hazırlık-Tebliğ: 10 Temmuz). Sendika, Dernek, Cihan Medya, SMS

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
hu25, 18.12.2022 - 15:25 yazdı:

Merhaba, iki gün önce yukarıdaki iletiyi koymuştum foruma ama bir cevap mesajı alamadığım için konuyu tam olarak anlatamadığımı  düşünüyorum.Tekrar olacak ama bir kez daha yazmak istiyorum. Şöyleki; 5 Kasım da 21. İdarenin ret cevabı tebliğ edildi. 5 Aralıkta hazırladığım İSTİNAF dilekçesini Bursa İdare mahkemesi aracılığıyla 21.İdareye gönderdim. Üç gün önce UYAP'tan bir gelişme olup olmadığını kontrol için baktığımda İSTİNAF dilekçemin 7 Aralıkta UYAP sistemine aktarıldığını ve 23 sayfalık İSTİNAF dilekçeme karşılık kurumun (MEB) üstte verdiğim  iki paragraflık SAVUNMAsının da 14 Aralık'ta UYAP'a düştüğünü gördüm. Burada  YORUM ve  ÖNERİ beklediğim iki durum var: 

1-Bu savunmaya benim herhangi bir şekilde cevap vermem gerekir mi?

2. Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyebilir?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Artık pek bir cevap almayı beklememek lazım. Kurtulan kurtuldu geride kalanlar 6 yılın yılgınlığıyla sadece hayatta kalmaya çalışıyor. 

The Oracle, 18.12.2022 - 17:10 yazdı:

Komisyonun görev süresi doluyor veya kapatılıyor ama dosyaların kurumlara devredileceği söyleniyor. Yani hala karar verilmeyen dosyalar var ama seçim öncesi bence tamamen bitirirler.

Yasa tasarasının 10. maddesinin gerekçesine bakarsanız bütün başvurular hakkında karar verildiği söyleniyor. Sisteme yüklenmeyle ilgili bazı gecikmeler yaşanmış olabilir ama karar verilmeyen dosya kalmamış olmalı en az 2 haftadır. 

https://www2.tbmm.gov.tr/d27/2/2-4780.pdf

28.06.2019 RET kararı görüldü

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Danıştay'daki dosyaya girmesi için ek dilekçeyi PTT kanalıyla iadeli taahhütlü gönderebilir miyiz arkadaşlar?

OHAL sonrası kurum kararıyla ihraç - Ankesör beraat (istinaf süreci devam) - İdari macera Danıştay'da.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ankr, Bir saat önce yazdı:

Danıştay'daki dosyaya girmesi için ek dilekçeyi PTT kanalıyla iadeli taahhütlü gönderebilir miyiz arkadaşlar?

Hayır ilgili idare mahkemesi kanalıyla gönderin. 

Danistay ... başkanlığına

gönderilmek üzere 

.... idare mahkemesi başkanlığına 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yengeç, 28 dakika önce yazdı:

Hayır ilgili idare mahkemesi kanalıyla gönderin. 

Danistay ... başkanlığına

gönderilmek üzere 

.... idare mahkemesi başkanlığına 

Bölge İdareden gönderilmişti Danıştay'a ve artık kendi dosya numarası ve dairesi belli. Yine de Bölge idare üzerinden mi gönderelim?

İlave: Yeri gelmişken şunu da sorayım, bizzat Danıştay'a gidip verebilir miyiz, vatandaş içeri girebiliyor mu?

Güncelleme • • ankr

OHAL sonrası kurum kararıyla ihraç - Ankesör beraat (istinaf süreci devam) - İdari macera Danıştay'da.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ankr, 21.12.2022 - 12:53 yazdı:

Bölge İdareden gönderilmişti Danıştay'a ve artık kendi dosya numarası ve dairesi belli. Yine de Bölge idare üzerinden mi gönderelim?

İlave: Yeri gelmişken şunu da sorayım, bizzat Danıştay'a gidip verebilir miyiz, vatandaş içeri girebiliyor mu

Bölge idare mahkemesi üzerinden gönderebilirsiniz... 

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

20 Aralık 2022 - Birinci Bölüm Toplantısı Gündemi ve Sonuçları :

2019/27389;

Başvuru, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından verilen Kayıt Sorgulama Belgesi'nde yer alan "Kamu kurumundan ihraç edilmiş bulunmaktadır." ibaresine ilişkin bilgi edinme talebinin kabul edilmemesi nedeniyle özel hayata saygı hakkı kapsamında kişisel verilerin korunması hakkının ihlal edildiği iddiasına ilişkindir.

Kabul Edilebilirlik Yönünden:

Özel hayata saygı hakkı kapsamındaki kişisel verilerin korunmasını isteme hakkının KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA,

Esas Yönünden:

Anayasa’nın 20. maddesinde yer alan özel hayata saygı hakkı kapsamındaki kişisel verilerin korunmasını isteme hakkının İHLAL EDİLDİĞİNE,

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Cihaneymen, 02.12.2022 - 14:33 yazdı:

"En az derecede irtibat" yazılmış kararda. Yanlış olmasın düzelteyim. Şimdi hukuka uygun oldu herhalde:)

Sizin kararda "En az derecede irtibat" yazılmış olduğuna emin misiniz?

Benim de bugün ret geldi. Benim kararda "FETÖ ile en az irtibat derecesinde bağının olduğu sonucuna varıldığından" denmiş yani en azından irtibatı olduğu için reddettik demişler.

Dear Commission, your decision broke my heart, I think we should break up...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
MsK., 19 dakika önce yazdı:

20 Aralık 2022 - Birinci Bölüm Toplantısı Gündemi ve Sonuçları :

2019/27389;

Başvuru, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından verilen Kayıt Sorgulama Belgesi'nde yer alan "Kamu kurumundan ihraç edilmiş bulunmaktadır." ibaresine ilişkin bilgi edinme talebinin kabul edilmemesi nedeniyle özel hayata saygı hakkı kapsamında kişisel verilerin korunması hakkının ihlal edildiği iddiasına ilişkindir.

Kabul Edilebilirlik Yönünden:

Özel hayata saygı hakkı kapsamındaki kişisel verilerin korunmasını isteme hakkının KABUL EDİLEBİLİR OLDUĞUNA,

Esas Yönünden:

Anayasa’nın 20. maddesinde yer alan özel hayata saygı hakkı kapsamındaki kişisel verilerin korunmasını isteme hakkının İHLAL EDİLDİĞİNE,

Bu konuya benzer idareye dava açmıştım. TSK dan KHK ile ihraç edilmiştir ibaresinin kaldırılması için. Paylaştığınız bu toplantı kararını mahkemeye sunmanın faydası olur mu acaba? Yoksa mahkemeleri bağlamayabilir mi?

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 6 dakika önce yazdı:

Bu konuya benzer idareye dava açmıştım. TSK dan KHK ile ihraç edilmiştir ibaresinin kaldırılması için. Paylaştığınız bu toplantı kararını mahkemeye sunmanın faydası olur mu acaba? Yoksa mahkemeleri bağlamayabilir mi?

Kararın içeriği yayımlandıktan sonra net bir değerlendirme yapabiliriz.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
    • dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
  • Yeni Oluştur...