İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

sude, 23.06.2023 - 13:30 yazdı:

Benim eşim 13. Bölge idareden iade aldı. Bence olumsuz olmayın inşallah sonuç güzel olacaktır. MEB 'de bizim kararı Danıştay'a götürdü. Danıştay'da valilikten eşim için yazı istemiş. Cevapta hiçbir üyelik bulunmadı yazısı göndermişler. Şimdilik böyle mahkeme onların temziyini kabul etmedi bekliyor. Biz de karşı dilekçe verdik bekliyoruz. İnşallah bizim içinde artık biter. Eşim göreve başladı ve toplu parasını da aldı. 

merhaba. toplu para alma olayı hakkında bilgi verebilir misiniz? çok bilgi kirliliği var bu konu hakkında. o zamanki maaşları baz alıp yasal faiz mi uyguluyorlar?

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İyi günler, göreve iade de geçmişe dönük maaşları alırken SGK da gözüken miktarı mı kesiyorlar yoksa maaştaki miktarı mı kesiyorlar, ay bazında SGK maaş arasın 3 4 bin fark varda bilenler cevaplarsa sevinirim.

375 okul

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dexfield, 12 saat önce yazdı:

merhaba. toplu para alma olayı hakkında bilgi verebilir misiniz? çok bilgi kirliliği var bu konu hakkında. o zamanki maaşları baz alıp yasal faiz mi uyguluyorlar?

Evet 

takk222, 8 saat önce yazdı:

İyi günler, göreve iade de geçmişe dönük maaşları alırken SGK da gözüken miktarı mı kesiyorlar yoksa maaştaki miktarı mı kesiyorlar, ay bazında SGK maaş arasın 3 4 bin fark varda bilenler cevaplarsa sevinirim.

SGK lı olarak aldığınız net miktarı kesiyorlar 

679 KHK - Ret - Adalet - Beraat - Kriter Yok - Kurum Kanaati - Ankara 19 İdari

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lâl, 03.07.2023 - 00:11 yazdı:

Bu telafisi mümkün olmayan ifadesinin olduğu cümle taslak sanirim. Çok sık duyuyorum.

İdarenin iade kararinin hukuka aykiri olmasi ve bu telafisi mümkün olmayan hasarlar diye yd talep etmesine ne tarz bir savunma yazilabilir? Bir örnek var mı? @Aklima

Beyanı kendim yazdım zaten, bu kısmi da eklerim. Avukatı süreci yönetsin diye tuttuk. Bana mesaj atmiş dava açılınca haber verin beyanı yazalim diye

Söz konusu ifade anayasanın 125 maddesinde geçer,

"İdari işlemin uygulanması halinde telafisi güç veya imkansız zararların doğması ve idari işlemin açıkça hukuka aykırı olması şartlarının birlikte gerçekleşmesi durumunda gerekçe gösterilerek yürütmenin durdurulmasına karar verilebilir."

Şeklindedir ve yürütmeyi durdurma istemek için tırnak içerisinde alıntıladığım iki kıstasın birden gerçekleşmesi gerekir.

Yd talebinde bulunan taraf yd talebine gerekçe olarak bu iki kıstası izah etmek ve açıklamak zorundadır eğer ki davalı idare yd talebinde bulunurken sadece bu ifadeye yer vermiş ve bu ifadelerin gerekçelerini izah edememişse bu durumu vurgulayıp yürütmeyi durdurmak talebinin genel geçer bir şekilde sadece anayasanın ilgili maddesinin alıntılanarak yapıldığını ancak telafisi mümkün olmayan zararların ne olduğu ve hukuka aykırılığın ne olduğunu dilekçesinde izah edemediğini Bu nedenle yd talebinin reddi gerektiğini belirten basit bir dilekçe yazmanız yeterli

takk222, 03.07.2023 - 15:19 yazdı:

Ulama olarak kamu görevinden ayrı bırakıldığınız dönemde 4a'lı olarak çalışmışsınız bu dönemde aldığınız maaşlar size ödenecek olan geçmişe dönük maaşlarınızdan kesiliyor.

Bu konuda bir idare mahkemesi Bu durumun hukuksuz olduğunu belirterek 4 al çalışılan dönemdeki kazanılan Mevlana geçmişe dönük mali haklardan kesilmesi işlemini iptal etti. Genel olarak mahkemeler kişinin bu talebini reddediyor. Son olarak Ankara'da bir mahkemede idare mahkemeleri arasındaki bu çelişkiyi danıştaya taşıdı ve kişinin davasını bekletici mesele olarak durdurdu danıştay'dan gelecek olan karara göre bütün idare mahkemeleri için ortak bir yol belirlenmiş olacak.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Dexfield, 03.07.2023 - 11:16 yazdı:

Davayı açarken talepleriniz içerisinde kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızı size ödenmesini istemişsiniz sadece kamu görevinden ayrı bırakıldığını döneme dair her ay için maaşınız almanız gereken dönemdeki meblap olarak ödenecek. Bu durumda ödemeler size yapıldıktan sonra ödeme tarihinden itibaren 30 gün içerisinde idareye başvurup yasal faizini isteyebilirsiniz ya da idare mahkemesine yeniden dava açarak yasal faiz talebinde bulunabilirsiniz bu durumda mahkemeler yasal faize hükmediyor. Dava dilekçesinde faiz istemediyseniz usul olarak ödeme size yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde idareden yasal faiz talebinde bulunmanız bunun reddedilmesi üzerine dava açmanız gerekiyor

Dava dilekçesinde kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızın faiziyle birlikte ödenmesini istediyseniz dava açılış tarihinden itibaren başlayacak şekilde yasal faiz ile birlikte ödenecek.

Dava dilekçesinde kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızın her ay için ayrı ayrı tahakkuk ettiği tarihten itibaren işletilecek faizi ile birlikte ödenmesini istediyseniz her ay için almanız gereken maaşınız o aydan itibaren ödemenin yapılacağı tarihe kadar ayrı ayrı faizi hesaplanarak ödenecek.

Kamu görevinden ayrı bırakıldınız döneme dair mali haklarınızın nasıl ödeneceği tamamen dava dilekçenizdeki taleplerinizle bağlıdır ve talebiniz doğrultusunda mahkeme karar verir siz yasal faiz istemediyseniz mahkeme yasal faize hükmetmez birkaç tane kazara nasıl faiz istememiş olmasına rağmen yasal faizde hükmeden mahkeme kararı gördüm.

Polis arkadaşlar için de güzel bir haberi paylaşmak isterim. Araştırma merkezine memur olarak atanan polis arkadaşlardan Bu duruma itiraz edip polis olarak atanmak üzere davayı kazananlar uzun zamandır bekletilmekteydiler ancak son 1 aydır giderek hızlanan bir şekilde araştırma merkezine memur olarak atanan polis arkadaşlardan da davasını kazananların atamaları polis olarak yapılmaya başladı.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 2

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 4 saat önce yazdı:

Davayı açarken talepleriniz içerisinde kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızı size ödenmesini istemişsiniz sadece kamu görevinden ayrı bırakıldığını döneme dair her ay için maaşınız almanız gereken dönemdeki meblap olarak ödenecek. Bu durumda ödemeler size yapıldıktan sonra ödeme tarihinden itibaren 30 gün içerisinde idareye başvurup yasal faizini isteyebilirsiniz ya da idare mahkemesine yeniden dava açarak yasal faiz talebinde bulunabilirsiniz bu durumda mahkemeler yasal faize hükmediyor. Dava dilekçesinde faiz istemediyseniz usul olarak ödeme size yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde idareden yasal faiz talebinde bulunmanız bunun reddedilmesi üzerine dava açmanız gerekiyor

Dava dilekçesinde kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızın faiziyle birlikte ödenmesini istediyseniz dava açılış tarihinden itibaren başlayacak şekilde yasal faiz ile birlikte ödenecek.

Dava dilekçesinde kamu görevinden ayrı bırakıldığınız döneme dair mali haklarınızın her ay için ayrı ayrı tahakkuk ettiği tarihten itibaren işletilecek faizi ile birlikte ödenmesini istediyseniz her ay için almanız gereken maaşınız o aydan itibaren ödemenin yapılacağı tarihe kadar ayrı ayrı faizi hesaplanarak ödenecek.

Kamu görevinden ayrı bırakıldınız döneme dair mali haklarınızın nasıl ödeneceği tamamen dava dilekçenizdeki taleplerinizle bağlıdır ve talebiniz doğrultusunda mahkeme karar verir siz yasal faiz istemediyseniz mahkeme yasal faize hükmetmez birkaç tane kazara nasıl faiz istememiş olmasına rağmen yasal faizde hükmeden mahkeme kararı gördüm.

Polis arkadaşlar için de güzel bir haberi paylaşmak isterim. Araştırma merkezine memur olarak atanan polis arkadaşlardan Bu duruma itiraz edip polis olarak atanmak üzere davayı kazananlar uzun zamandır bekletilmekteydiler ancak son 1 aydır giderek hızlanan bir şekilde araştırma merkezine memur olarak atanan polis arkadaşlardan da davasını kazananların atamaları polis olarak yapılmaya başladı.

@Aklimakomutanım, içişleri Bakanlığı 375 KHK ihraç iptal alanları başlatmıyor (Bakan süleyman soylunun talimatı idi) hala mahkeme kararlarının uygulanmasını bekliyoruz. 

VardırBirHayr

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol, Bir saat önce yazdı:

Merhaba, uzun süredir foruma girmiyordum. 26. İdare mahkemesine açtığịm işe iade davasını kazandım. Bir üye karşı oy kullanmıṣ, eşimi bahane göstermiş. Kurum (MSB) muhtemelen istinafa gider. İstinaf, karşı oyu dikkate alır mı? 

Merhaba,hayırli olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu arada, EYT liyim, kısmet olursa emekli olmayı düşünüyorum. Eṣim de emekli oldu.

Güncelleme • • Sibemol

692-MSB—KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Sibemol hayırlı olsun. İdare mahkemesi duruşmalı mıydı. Ayrıca ihraç sebebiniz neydi. Allah bir daha böyle şeyler yaşatmasın inşallah. Darısı biz geride kalanların başına 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

677 KHK EGM ihrac adlı İdari işlem yok es durumu komisyon red. 28. İdare beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...