İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, 8.08.2023 - 15:00 yazdı:

Hepimizin hayatında çok büyük kırılmalar meydana geldi, hepimiz maddi ve manevi olarak çok yıprandık, çok üzülük ve bu ağır süreç yüzbinlerce insan ve aileleri için maalesef devam ediyor. Ağır ve sancılı geçen bu süreçte Türkiye'nin önde gelen üniversitelerinden birinde başladığım doktorayı bugün itibariyle başarıyla tamamlamış ve mezun olmuş bulunuyorum. Doktora eğitimi sayesinde yaşadığım bu krizi nisbeten biraz daha hafif atlattım ve tam olarak karşılık gelmese de ''krizi fırsata çevirdim'' diyebilirim. Umarım hepimiz, ailelerimizle birlikte en kısa zamanda bu krizi atlatır ve eskisinden daha güçlü ve sağlam bir şekilde güzel günlere sağlıklı adımlar atarız. 

Hayırlı uğurlu olsun hocam çok sevindim, selamlar.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 12.08.2023 - 18:46 yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun hocam çok sevindim, selamlar.

Çok teşekkür ederim hocam, saygılar...

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Yalnız bu KHK işinin eğitim seviyelerimize katkıda bulunmadığını söyleyemem. Onlar bize iftira attıkça biz cümle aleme kimlerle aşık attıklarını tekrar tekrar gösterdik. Ama karşımızda tam bir duvar var işte, biz ordinaryus olsak yine anlamıyor. Neyleyelim.

Siyasi gündemden umudum yok. Bir "af"tır "normalleşme"dir söylentisi var, ondan da umudum yok. Fırsatı olan dostlar en güzeli yurtdışı. Becerilerinizi kullanmak yerine yıllarınızı heba eden bir ülkede yaşamamayı seçerek "vatansevmez" olmazsınız.

• Beğeni 1
  • Onaylama 8

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Dexfield tekrar ihraç olursunuz, YD verilen dosyalar öncelikli görüşüleceği için karar 3-4 aya çıkabilir. Duruma göre;
-istinaf başvuru red edilir yd kalkar tekrar görevinize başlayabilirsiniz, 

-istinaf başvuru kabul kararı verilerek göreve hiç başlamamış dağılabilirsiniz, 

göreve başladıktan sonra yıllık izniniz dahil fiili çalışmanız için ödenen maaşların iadesi istenemez.

692 KHK-komisyon ret, 07/2022 de mahkeme  iptal davası kabul, 12/2022 de kurum istinaf kabul, Danıştay devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ahmett, 14 saat önce yazdı:

@Dexfield tekrar ihraç olursunuz, YD verilen dosyalar öncelikli görüşüleceği için karar 3-4 aya çıkabilir. Duruma göre;
-istinaf başvuru red edilir yd kalkar tekrar görevinize başlayabilirsiniz, 

-istinaf başvuru kabul kararı verilerek göreve hiç başlamamış dağılabilirsiniz, 

göreve başladıktan sonra yıllık izniniz dahil fiili çalışmanız için ödenen maaşların iadesi istenemez.

Memurlar.net forumlarında çok aktif bi şekilde bu konular konusuluyor. Sürekli oradan takip ediyorum. Mesleğe mahkeme kararıyla benim gibi başlayan ve 30 günü geçen bir sürü memur var ve hicbiri hakkında açık veya ihraç olayları olmadı. Ve bazıları yürütme durdurma aldığı halde mesleğe başladılar. Acaba danıştaya kadar bekleyecekler mi? Sonuçta ilk mahkemeden sonra EGM’nin itiraz edeceği belli ve ben mesleğe başlamadan önce EGM karara itiraz etti. Ben ona rağmen başladım. Mesleğe başladıktan sonra da YD kararı cıktı. Bunun bi süre sınırlaması var mı? Bunu merak ediyorum.

EGM - 701 KHK ADLİ-İDARİ SORUŞTURMA,İFADE  YOK. 12 EYLÜL 2022 RET. 12 MAYIS 2023 İDARE MAH. İPTAL.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Dexfield mahkeme yd kararının,

veya  ilk derece mahkeme iptal kararının istinafça kaldırılması,

veya istinaf kabul kararının temyiz aşamasında kaldırılmasına dair kararın idareye tebliğ edilmesi akabinde idare ivedi olarak bu kararı ilgili personele tebliğ ederek görevine son verir, bu kararları personele tebliğ etmeyen idare olmaz, hele ki bu süreçle ilgili verilen kararlarda çok titiz davranıyorlar. Size verilen  YD kararı idareye tebliğ edilir, idare size ivedilikle tebliğ eder göreviniz sona erer. Memurlar nette YD kararı verildiği halde görevine devam eden varsa kesinlikle  ilgili kararı mahkeme idareye tebliği unutmuş/gözden kaçmıştır. 

692 KHK-komisyon ret, 07/2022 de mahkeme  iptal davası kabul, 12/2022 de kurum istinaf kabul, Danıştay devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba,

Ankara 21. İdare Mahkemesi, OHAL Komisyonun RED kararını iptal etti. İdare, istinafa gitti. İdare bu sırada İPTAL kararını uygulamadı ve beni göreve başlatmadı.  Konuştuğum avukatlar 

1) İstinaf sürecinin beklenebileceğini, (İdare hukuku bu konuda adli mahkemelerden ayrılır) 

2) Kurumun her şeyi göze aldığını (ne olursa olsun başlatmayacağım)

şeklinde iki farklı görüş ortaya çıktı.

Göreve başlatılmam konusunda öncelikle idareye  dilekçe ile başvuru yapacağım. Belirli bir süre bekledikten sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım.

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum

Saygılarımla 

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 33 dakika önce yazdı:

Merhaba,

Ankara 21. İdare Mahkemesi, OHAL Komisyonun RED kararını iptal etti. İdare, istinafa gitti. İdare bu sırada İPTAL kararını uygulamadı ve beni göreve başlatmadı.  Konuştuğum avukatlar 

1) İstinaf sürecinin beklenebileceğini, (İdare hukuku bu konuda adli mahkemelerden ayrılır) 

2) Kurumun her şeyi göze aldığını (ne olursa olsun başlatmayacağım)

şeklinde iki farklı görüş ortaya çıktı.

Göreve başlatılmam konusunda öncelikle idareye  dilekçe ile başvuru yapacağım. Belirli bir süre bekledikten sonra Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağım.

Konuyla ilgili yorumlarınızı bekliyorum

Saygılarımla 

Hocam iadeniz hayırlı olsun. Kurumun işe başlatması 40 -60 gün arasında sürüyor. Yazışmalar ancak tamamlanıyor. Sizin iade mahkemenin tebligat tarihi ne zaman 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@dgnn Merhaba

İdare mahkemesi 18.07.2023 tarihinde idareye tebliğ etti. 

İdare mahkemesi 17.08.2023  tarihinde istinafa başvurdu.

Benden önce idarenin kararı atılan arkadaşım ile idare mahkemesinin kararı ile iade oldu ve göreve başladı. 

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...