İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Bla Bla Bla, 22 dakika önce yazdı:

AİHM Yalçınkaya kararı emsal bir karar olduğundan istediğiniz zaman, dosyanız hangi aşamada olursa olsun, dilekçeyi verebilirsiniz. 

Daha önceden dilekçelerimi hep elden teslim ediyordum. Nedense UYAP üzerinden gönderme hususunda çekiniyordum. Bu sefer UYAP' tan gönderceğim. Umarım dikkate alırlar.

Güncelleme • • The Oracle

679 KHK - RET - KRİTER YOK (KURUM KANAATİ) - ANKARA 26. İDARİ (RET) - MART 2023' TE İSTİNAFA BAŞVURDUM.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba,

03/11/2023 tarihli karar ile sadece sendika kriterim olduğundan dolayı mesleğime iade edildim. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu karar istinafa götürüldü ve hatta yürütmeyi durdurma talebinde bulunuldu. Bu durumda, istinaf mahkemesi yürütmeyi durdurur mu? Ayrıca, istinaf mahkemesinin bu konuda karar verme süresi ne kadar olabilir?

Teşekkür ederim.

• Beğeni 2
  • Teşekkür 1

672 - Sendika - 19. İdare Mah / İade - Dosya: İstinafta

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
TeacherEx672, 10 saat önce yazdı:

Merhaba,

03/11/2023 tarihli karar ile sadece sendika kriterim olduğundan dolayı mesleğime iade edildim. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından bu karar istinafa götürüldü ve hatta yürütmeyi durdurma talebinde bulunuldu. Bu durumda, istinaf mahkemesi yürütmeyi durdurur mu? Ayrıca, istinaf mahkemesinin bu konuda karar verme süresi ne kadar olabilir?

Teşekkür ederim.

Hocam hayırlı olsun iadeniz. Bir buçuk ile üç buçuk ay arası sürüyor. 

679

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Hocam beni göreve başlatırlar mı yoksa istinaf kararını mı beklerler? İdare mahkemesi 30 gün içinde göreve başlatılması gerek diye süre belirtmiş 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
TeacherEx672, 12 saat önce yazdı:

Merhaba,

Teşekkür ederim.

Hayırlı olsun kararınız. Göreve başlatmak zorundalar, kurumlar buna direnmiyor. 1 hafta ile 3 ay arasinda sürebilir kuruma göre değisiyor.

Yd kararını yazın ben aldım maalesef. Kararı gördüğüm tarihten itibaren 2 ay içinde mahkeme yd verdi. Bundan 2 ay sonra da istinaf sonuçlandı ve tekrar iade oldum.

Önünüze bakın,ne olacak düşüncesi insanı yiyip bitiriyor. Istinaf hangi mahkemeye düştü?

TeacherEx672, 1 saat önce yazdı:

Hocam beni göreve başlatırlar mı yoksa istinaf kararını mı beklerler? İdare mahkemesi 30 gün içinde göreve başlatılması gerek diye süre belirtmiş 

İstinaf beklenmiyor,başlatılıyorsunuz. Yd olursa tekrar ihraç ediyorlar. Hayırlı olsun hakkınızda. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Muhtemelen Gaziantep Bölge İdare mahkemesine düşecektir diye tahmin ediyorum. Teşekkür ederim yanıt için. Sizin de mi kriter sadece sendikaydı? 

Göreve başladınız, toplu maaşınızı aldınız. Yd sonrası bunu tekrar istiyorlar mı? Ayrıca ben de garip bir durum daha var. İdare mahkemesi kararına binaen Valilik arşiv araştırması talep etti. Norm kadro olarak okula atamam çıktı şimdi Valilik soruşturmasını bekliyoruz 😥

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ben öğretmen değilim. KHK'lı iseniz Ankara 13-14-15 bölge idare mahkemesine düşecektir. Değilseniz dediğiniz mahkeme olacaktır.

Sendikali vs değilim. Eş durumu ihraci idim.

Toplu paramı bölge idare'den esastan iade olunca aldim. Yd sonrasi toplu para istenir mi bilmiyorum. Ama Esas karara göre harekete edileceğini tahmin ediyorum. @sude sanirim sizin gibi valilik araştırması istenmişti. Yardımcı olabilir 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Teşekkür ederim sayın @Lâl

Bahsettiğiniz arkadaşın mesajlarını inceledim sanırım idare bu işin peşini bırakmıyor. Danıştay'a kadar götürmüşler durumu. Bekleyelim, hayırlısıyla güzel sonuçlanır cümlemizin inşallah. Durumumdaki güncel gelişmeleri buradan yazacağım. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Bakanlık kariyer memuru iken, meşhur Başbakanlık sektörel birimine sürülmüş, ardından oradaki herkes gibi ihraç edilmiştim. Komisyon red vermişti. 21. idare mah kararı ile goreve iade edilmiştim. 

İstinaftan YD kararı lehime çıkmıştı (yaklaşık 40 gün sonra karar verildi). Asıl karar da nihayet çıktı (istinaf başlamasından 9 ay sonra) ve lehime oldu. İdare mahkemesi her türlü yazışma vs yapmıştı. Dikkatimi çeken şey, en azından UYAPta Bölge İdare hiç yazışma yapmamış, bir sabah karar birden çıkmış. 

Bu arada, eski birimimde göreve başladım, bilfiil çalışıyorum. Bu birimin işleri gereği, 8 yıl aradan sonra ilk kez yurtdışına, kısa bir göreve çıktım. özellikle pasaport kontrolden geçerken duygulandım. İhraç sonrası pasaport yasağı olmasaydı, bu ülkede kalmayacaktım. nasip diyelim. Allah, bu süreçte zorda kalan herkese yardım etsin. 

Güncelleme • • stg

672 - Takipsizlik - Ohal Komisyon red - İdare Mah İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stg, 37 dakika önce yazdı:

Bir Bakanlık kariyer memuru iken, meşhur Başbakanlık sektörel birimine sürülmüş, ardından oradaki herkes gibi ihraç edilmiştim. Komisyon red vermişti. 21. idare mah kararı ile goreve iade edilmiştim. 

İstinaftan YD kararı lehime çıkmıştı (yaklaşık 40 gün sonra karar verildi). Asıl karar da nihayet çıktı (istinaf başlamasından 9 ay sonra) ve lehime oldu. İdare mahkemesi her türlü yazışma vs yapmıştı. Dikkatimi çeken şey, en azından UYAPta Bölge İdare hiç yazışma yapmamış, bir sabah karar birden çıkmış. 

Bu arada, eski birimimde göreve başladım, bilfiil çalışıyorum. Bu birimin işleri gereği, 8 yıl aradan sonra ilk kez yurtdışına, kısa bir göreve çıktım. özellikle pasaport kontrolden geçerken duygulandım. İhraç sonrası pasaport yasağı olmasaydı, bu ülkede kalmayacaktım. nasip diyelim. Allah, bu süreçte zorda kalan herkese yardım etsin. 

Yd için herhangi bir savunmada bulundunuz mu hocam? 

Bu arada istinaf mahkemelerinin sendikaya olan tavrı hakkında bilgisi olan var mıdır dostlar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...