İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Okutans, 13 saat önce yazdı:

Yorum için teşekkür ederim Danıştay'dan sonra daha itiraz edebilecekleri yer kalıyor mu acaba..birde yd sonucu ne kadar sürede sonuçlanır ortalama olarak 

Danıştay kararları kesin. YD sonrası karar ne zaman çıkar tahmin etmek zor ama 1 yıldan önce karar çıkmaz. 

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
drbulentozbay, 2 saat önce yazdı:

Sayın Bla Bla Bla öncelikle size teşekkür ediyorum. Ben de aynı durumdayım. Benim hikaye şu şekilde yaşandı; 29 Ekim 2016 tarih ve 675 no lu KHK lılardanım. Ceza davası  kesinleşmiş beraat, 22.  idare ret, 13. BİM 29 Eylül 2023'de 2007 -2016 rutin bankacılık hareketleri, mahiyeti belirsiz Cihan medya ödemesi ve tutarsız tanık ifadeleri gerekçeleriyle oy çokluğu ile kabul. 23 Ekim 2023 kuruma tebliğ. 15 Kasım 2023 kurum hukuk bürosunun Danıştaya istinaf için itirazı. Yine Kasım 2023  hukuk bürosunun rektörlüğe atama için verdiği görüş. 22 Kasım' da dekanlıktan göreve başlamam için arandım. 27 Kasım 2023 de emeklilik sonrası yeniden göreve başladım. 4 Aralık' ta afiliye hastane de göreve başladım. Mutemet geriye dönük maaş bordrolarını 15- 20 Aralık a kadar hazırlayabileceğini ifade etti. 7 buçuk yıllık toplama % 35 vergi dilimi uygulanacağını söyleyince forumdan bulduğum gelir idaresinin yazısını verdim. Rektörlükteki  üst amirine ileteceğini söyledi. Rektörlükte lojman görevlilerine  2016 Kasım ayında lojmandan 15 gün içinde ayrılmış olmam nedeniyle kalan 2 yıllık hakkımı kullanmak istediğimi sözel olarak ilettim. Boş lojman olmadığını, Ocak ayında normal başvurumu yapmamı söylediler. Döner sermaye için henüz bir girişimde bulunmadım. Bizim fakültede aktif çalışanlara da ek ders ücreti verilmediği için o konuda da bir isteğim olmayacak gibi görünüyor. Forumdaki tüm arkadaşlarımın süreçlerinin de olumlu sonuçlanmasını yüce Allah'tan  diliyorum. Forumda yol gösterici başta Sayın aklıma, Sayın Bla Bla Bla  olmak üzere herkese sevgi, saygı ve selamlarımla.

Çok sevindim. Hayırlı uğurlu olsun hocam.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
drbulentozbay, 13 saat önce yazdı:

Sayın Bla Bla Bla öncelikle size teşekkür ediyorum. Ben de aynı durumdayım. Benim hikaye şu şekilde yaşandı; 29 Ekim 2016 tarih ve 675 no lu KHK lılardanım. Ceza davası  kesinleşmiş beraat, 22.  idare ret, 13. BİM 29 Eylül 2023'de 2007 -2016 rutin bankacılık hareketleri, mahiyeti belirsiz Cihan medya ödemesi ve tutarsız tanık ifadeleri gerekçeleriyle oy çokluğu ile kabul. 23 Ekim 2023 kuruma tebliğ. 15 Kasım 2023 kurum hukuk bürosunun Danıştaya istinaf için itirazı. Yine Kasım 2023  hukuk bürosunun rektörlüğe atama için verdiği görüş. 22 Kasım' da dekanlıktan göreve başlamam için arandım. 27 Kasım 2023 de emeklilik sonrası yeniden göreve başladım. 4 Aralık' ta afiliye hastane de göreve başladım. Mutemet geriye dönük maaş bordrolarını 15- 20 Aralık a kadar hazırlayabileceğini ifade etti. 7 buçuk yıllık toplama % 35 vergi dilimi uygulanacağını söyleyince forumdan bulduğum gelir idaresinin yazısını verdim. Rektörlükteki  üst amirine ileteceğini söyledi. Rektörlükte lojman görevlilerine  2016 Kasım ayında lojmandan 15 gün içinde ayrılmış olmam nedeniyle kalan 2 yıllık hakkımı kullanmak istediğimi sözel olarak ilettim. Boş lojman olmadığını, Ocak ayında normal başvurumu yapmamı söylediler. Döner sermaye için henüz bir girişimde bulunmadım. Bizim fakültede aktif çalışanlara da ek ders ücreti verilmediği için o konuda da bir isteğim olmayacak gibi görünüyor. Forumdaki tüm arkadaşlarımın süreçlerinin de olumlu sonuçlanmasını yüce Allah'tan  diliyorum. Forumda yol gösterici başta Sayın aklıma, Sayın Bla Bla Bla  olmak üzere herkese sevgi, saygı ve selamlarımla.

Hocam, öncelikle sizi çok tebrik ederim, hayırlı uğurlu olsun.Ayrıca bize de kısaca özetlediğiniz için de çok teşekkür ederiz.İnanın günlerdir foruma olumlu bir karar görmek için bakıyordum.Sizin kararınız bitmek üzere olan ümidimi artırdı.Allah bu mutluluğu hepimize yaşatsın.

• Beğeni 4
  • Teşekkür 1

672 meb ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkese merhaba,

Benim ankesör raporum gelmiş. Biliyorsunuz önceden yazmıştım benim henüz soruşturma aşamasında dosyam. İçinde bir iki tane ardışık varmış ama şok yaşadım ben duyunca. Savcı da gizlilik koydurmuş dosyaya ama avukat öğrendiği kadarı ile ardışığımda bir kişi varmış herhalde. Bu kişi için de KOM'dan yazı talep etmişler bu kişinin ifadesinde ben var mıyım neyin nesidir bağlantılı mıyız diye. Böyle mantıksız iş mi olur ardışığımda bir kişi olması çok saçma değil mi ? Avukatım da zaten o kişinin ifadesinde önceden ben geçmiş olsaydım sizi çoktan almışlardı dedi. Hala kovuşturma aşamasına gelmedi dosya ama resmen savcı uğraşırcasına bir şey bulmak istiyor. Bu iş nereye varır böyle ? Bir haftaya kadar KOM'dan yazı gelir demişler. Bakalım neyin nesi göreceğiz bi bağlantı bulamazlarsa mecbur takipsizlik verecek dedi avukatım ama dün savcı klasik zarflamasını yapmış herkese yaptığı gibi isterse gelsin etkin pişmanlık versin falan vs saçma sapan şeyler ya. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@drbulentozbay 

drbulentozbay, 09.12.2023 - 20:41 yazdı:

Hayırlı olsun. Benim dosyam da BIM'de. Yaklaşık 1 yıl oldu. Hiçbir gelişme yok. Acaba kararın çıkması ne kadar sürdü?

Ghklşşşş

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Altaylı Merhaba

Ardışık arama ve periyodik arama önemli bir husus ancak hayatın normal koşullarında bu aramalar gerçekleşebiliyor.  İdare mahkemesi bu şekilde 12 kurumdan araştırma talep etti. ATAÇ kontrolünde periyodik ve ardışık arama çıkmadı ancak bir ankösör araması çıktı. Tanımadığım bilmediğim bir ankösör. Mahkeme üyeleri pek sorun etmedi ve görevime iade edildim. 

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhabalar

İdare mahkemesi kararı ile Eylül ayı içinde görevime iade edilmiştim. Kararda sadece İPTAL yazdığı için diğer özlük ve ekonomik haklarım için dava açtım. Dava son aşamaya geldi Ocak ayı içerisinde dilekçe verip davanın tekemmül  etmesini isteyeceğim. Bu dava sonuçlandıktan sonra enflasyon farkını isteyeceğim bir tazminat davası açacağım. 

KHK sonrası silahıma el koymuşlardı. iki ay önce verdiğim dilekçe ile silahımın teslim edilmesini istedim. Birkaç defa il emniyet müdürlüğüne gittim. Yazışmaların tamamlandığını ve silah teslimatının Valilik onayına çıkacağını belirttiler. Valilik onayı pek aklıma yatmadı. Onayın içeriği ile ilgili bilgi vermediler. Valilik onayı ancak sadece silahın rayiç bedeli için yazılır, silahı teslim etmek için valilik onayına gerek yoktur  şeklinde yorumladım. Yorumlarsanız çok memnun olurum.

Kurum hala mobbing tarzında yaptırımlara devam ediyor. Maaş promosyonlarımı vermediler.  Bunun üzerine bugün dilekçe verdim eğer ödeme yapmazlarsa dava açacağım. 

Bu arada bir görev vermesini beklemiyorum  hala kütüphanede oturup kitap okuyorum....

İnceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Moda Dünyası, 8 saat önce yazdı:

@Altaylı Merhaba

Ardışık arama ve periyodik arama önemli bir husus ancak hayatın normal koşullarında bu aramalar gerçekleşebiliyor.  İdare mahkemesi bu şekilde 12 kurumdan araştırma talep etti. ATAÇ kontrolünde periyodik ve ardışık arama çıkmadı ancak bir ankösör araması çıktı. Tanımadığım bilmediğim bir ankösör. Mahkeme üyeleri pek sorun etmedi ve görevime iade edildim. 

@Moda Dünyası Merhaba hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. Ben ne açığa alındım ne ihraç ne de hakkımda idari soruşturma var. Sadece uyduruk bir tanık beyanından dolayı soruşturma geçiriyorum. Hakkımdaki tüm araştırmalar lehime iken ankesör raporunda katibin söylendiğine göre birkaç tane ardışık çıkmış. Ardışık kişi sayısı ise bir kişiymiş. O kişi için de Kom'a yazı yazılmış benim adımı geçirmiş mi, kimdir neyin nesidir diye. Ben bunun şokundayım. Her ardışık illa fetö araması mı çünkü böyle bir arama olması imkansız benim hayatımda.

Adli süreç devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Altaylı, 3 saat önce yazdı:

@Moda Dünyası Merhaba hocam. Cevabınız için teşekkür ederim. Ben ne açığa alındım ne ihraç ne de hakkımda idari soruşturma var. Sadece uyduruk bir tanık beyanından dolayı soruşturma geçiriyorum. Hakkımdaki tüm araştırmalar lehime iken ankesör raporunda katibin söylendiğine göre birkaç tane ardışık çıkmış. Ardışık kişi sayısı ise bir kişiymiş. O kişi için de Kom'a yazı yazılmış benim adımı geçirmiş mi, kimdir neyin nesidir diye. Ben bunun şokundayım. Her ardışık illa fetö araması mı çünkü böyle bir arama olması imkansız benim hayatımda.

Yargıtay'ın ankesör veya sabit hatlarla ardışık aranma kriterleri belli, google'da hızlı bir arama yaparak bu kriterleri görebilirsiniz. Sizde çıkan arama, tekil arama olarak adlandırılıyor. Ama bazı işgüzar savcılar, bu tekil aramaları da araştırma gereği duyuyor. Sizde de öyle olmuş maalesef. 

Yapılan araştırmada çıkacak sonucu size şimdiden söyleyeyim: sizden önce ve/veya sonra aranan kişilerin fetö ile bağları veya soruşturması vs olup olmadıklarını bakılacak. Sizden önce/sonra aranan kişilerden böyle bir şey çıkmayacak muhtemelen. Savcı da dosyanıza kovuşturmaya yapılmasına yer yoktur kararı (KYOK) verecek. İçinizi ferah tutmanızı tavsiye ederim. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

Ceza Yargılaması (Kesinleşmiş Beraat),  Bakan Oluru ile İhraç (Göreve İade).

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...