İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Aklima, 21 dakika önce yazdı:

Sayın Ömer Avcu,

Mevcut durumdan değil, gelecekteki (iktidar olurlarsa ki) olası KHK lardan bahsetmiş. Klasik siyasetçi tekniği. Durumun cazibesi başlıktan kaynaklanıyor. İçeriğin mevcut KHK mağdurlarıyla alakası yok. https://twitter.com/avidrissahin adresinde 4 ağustosta paylaşımlar yapmış. Gelecek nesiller için sevindirici bir durum.

Bahsi geçen tweetleri okudum;

Her ne kadar CBK kullanımının son bulacağını ohal sonrasındaki kararnamelerinin etkilerini son bulacağını belirtse de eşitlik ve ölçülülük ilkeleri gereğince önceki KHK’ları da etkilemesi gerekir

Ancak

Önce iktidar olmaları lazım mevcut siyasi düzenden koalisyon olmadan hiçbir siyasi partinin tek başına iktidar ve yasama gücünü elinde bulundurması çok zor gözüküyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KHK lılar güvenlik serfitikası alabiliyormu  ?

kesin olarak bilen arkadaşlar evet yada hayır demesi yeterli.. teşekkür ederim

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İlave tedbirler çerçevesinde doçentlik başvurusunun alınması için Ohal komisyonuna dilekçe veren veya dava açan veya evvelinden açtığı iade davasına doçentlik konusunu da ekleyen var mı sonradan? 

Sn Vergici 672, açılan iade davasına ilave tedbirler (yeşil pasaport, doçentlik başvurusu, özelde çalışma vs) ile ilgili talepler sonradan ek beyan ile eklenebiliyor mu yoksa bu ayrı bir dava konusu mu olmalıdır? 

Hasan 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakışır.., 22 dakika önce yazdı:

Güvenlik sertifikası alamaz güvenlikçi olamaz güvenlik şirketi kuramaz gibi ifadeler vardı KHK'da. Özellikle biz polis memurları için. 

677, EGM, Kriter yok, RET 05.11.2021

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakışır.., 28 dakika önce yazdı:

HAYIR.... Kesinlikle vermiyorlar. Böyle giderse pazarda domates bile vermiycekler. 

Güncelleme • • derebom

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O incelemeye ......

672 MEB inceleme devam  sendika

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar aranızda konut kredisi çekebilen var mı benim eşime bile vermedi ler. Bir bilen varsa lütfen cevap verebilir mi. Biraz da acil

Bahtsız Bedevi 675

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

vakıfbank ilk günden khklıların kartlarını iptal etti, bu konuda çok katılar, istisnalar olabilir tabi. yanlış bir seçim olmuş kredi için ?

ama hiç sorun çıkarmayan bankalar da var zira buradan arkadaşlar kredi çekebilmişlerdi

kolay gelsin

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ozan Aysu, 14 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar aranızda konut kredisi çekebilen var mı benim eşime bile vermedi ler. Bir bilen varsa lütfen cevap verebilir mi. Biraz da acil

Ben şu an qnb finansla maaş çekiyorum. Bundan on gün kadar önce beni arayıp 30.000tl anında kredi cekebilecegim ile ilgili bilgilendirme yaptı banka. Bu konuda su ana kadar firavun gibi davranan tek banka vakıf onun dışında pek duymadım açıkçası.

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Eğer vakıf/ziraat/halk eşlerinizin maaş bankası ise kredi veriyor. Çok örneğini gördüm. Aksi duruma şahit olmadığımdan bir şey diyemiyorum.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...