İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

İster Mhp'li olsun ister diğerinden! Ne yaşattılar ise aynısını fazlası ile yaşayacaklar. Bence bu uluyan kurtun yaşadıkları çok basit bir şey. Asıl diğerlerinin yaşayacaklarını gördüğünüzde içinizin yağları eriyecek!!!  Ekonomi öyle bir çatırdıyor ki, öyle bir zaman geliyor ki herkesin ağzı açık kalacak. Birçok insan da keşke KHK'lılar gibi atılsaydık da yasal olarak paramız güvencede kalsaydı diyecekler. Bu son yazdığımı sakın unutmayın. Birisi demişti dersiniz yakın gelecekte:)

Lebron, Bir saat önce yazdı:

Bu Cuma vakti ben de hayır olsun bir rüyamı anlatayim...isteyen inanip inanmamakta serbest...rüyamda bir ziyafetteyim bir bahce gibi bir yerde...acik büfe gibi düsünün daha cok, agaclik güzel bir yer...yemekler cesitli yerlere konmus, isteyen istedigi yemekten aliyor...ben de etrafta dolasiyor bir taraftan tabagimi doldurmaya calisiyorum... bir taraftan da kim bu ziyafeti veren acaba, bu yemek kimler için diye düsünüyorum...o sırada anons gibi bir ses duydum...Diyordu ki; "Bu ziyafetten sadece KHKlılar yiyebilecektir"...yani orda KHKlı olmak olumlu bir ayricalikti...ben hayra yordum ruyamı...sucsuz olanlar sabretsin, Allaha isyan etmesin...Asr Suresinde denildigi gibi, "insan ziyandadır, birbirine hakkı ve sabrı tavsiye edenler mustesna"...insallah sonumuz aydinlık...

Aynen az önce yazdığım gibi. Sanki dediğimi yaşamışsınız rüyanızda. Merak etmeyin. Herkes gelirini kaybettiğinde sizin her şeyinin yasal korumada olacak. Sabredin sadece!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lebron, 19 dakika önce yazdı:

Açıkcası hırslı bir insandım...basarinin temel anahtari olarak, ömrüm ders calismakla gecti, millet disarda sürterken ben okul sıralarında dirsek cürüttüm, anadolu lisesi, fen lisesi, üniversite hepsini dereceyle kazandim...butun girdigim sınavlarda en ufak bir torpilim olmadi, hepsini alnımınteriyle kazandim...yetmedi dünyadaki en iyi okullardan birinde yüksek lisans yaptim, en zor alınan diplomalara sahip oldum kendi alanimda...yurtdisinda cinli ve hintli okul arkadaslarimdan takdir görüyordum caliskanligimdan dolayi, buraya geldim kötek yedim...

Bu nedenle dönem dönem istemeden de olsa, "neden bunlar benim basima geldi" diye düsündügüm de oldu...Elhamdulillah bu ruyadan sonra bunun bir imtihan neticesinde oldugunu daha iyi anladim...Eskiden golf bir arabam vardi, bir keresinde "ne güzel bir arabam var" diye keyiflenmistim...sonra o arabayla kaza yaptik, araba elimden cıktı...iyi bir sitede oturuyordum, sonrasında ev sahibiyle anlaşamadik, evden çıktık, o da elimden gitti...Devlet memuru olarak ülkedeki en garantili işteydim, ancak o da bir geceyarisi elimden gitti...Bu vesileyle anladim ki, benim hicbirseye hükmüm gecmiyor, bunların hicbiri bana ait degil, hepsi bana emaneten veriliyor...Emanet sahibi de istedigi zaman verdiklerini geri alabilir...Bunda gocunacak ne var?

Sonra etrafima baktigimda gördüm ki, herkes bir vesileyle imtihan oluyor...kimi koronayla, kimi işiyle, kimi eşiyle, kimi evladiyla...ve ancak sabredenler kazanıyor...bizim payimiza da bu düstü...ne deniliyor Kuranda; "sabredenleri müjdele" insallah akıbetimiz hayrolsun...

Hocam hırslı bir insandım sözü bence sizin durumda kötü anlamda kullanılamaz. 

-Ders çalıştım, iyi okullarda okudum, elimden geleni yaptım diyorsunuz. Bunların hiç biri kötü değil. İnsanlığın gelişimi de bu çabalarla olmuştur. Bence doğrusunu yapmışsınız.

-Başarının anahtarını çalışma olarak görürdüm demişsiniz. Çalışınca başarının gelmesi garanti değildir ama çalışmadan başarı ancak şans ya da nepotizm ile gelir. Gelişmiş bir ülkede doğmuş olsaydınız, bu çalışmalarınızın karşılığını fazlası ile alırdınız. 

-İnsanın iyi bir evinin, arabasının olması kötü bir şey değildir.

-İnsanlar bir şeyler ile imtihan oluyor doğru; ancak, bu imtihanların sebebi istekleriniz, hırslarınız değil. Life is full of ups and downs. Bazen tepede oluruz, bazen çukurda. İ

Özetle: siz doğrusunu yapmışsınız. Lütfen eski halinize dönmek için toparlanın. Doğu dünyasının mistik miskinliğine prim vermeyin. Anladığım kadarıyla da inançlı bir insansınız. Allah'ın emirlerinin kulun gayreti üzerine olduğunu bilirsiniz. İslamda ruhban sınıfının olmamasını, protestanlık gibi dünyaya ait çabaya son derece önem verildiğini de bilirsiniz. Gayret göstermeye devam edin. İnancı konusunda kimsenin şüphe duymayacağı Mehmet Akif'in, kendi dönemini anlatan şiirlerine de bakarsanız, miskinliğin doğu toplumlarının başının belası olduğunu da görürsünüz.

• Beğeni 4
  • Onaylama 5

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 17 dakika önce yazdı:

Hocam hırslı bir insandım sözü bence sizin durumda kötü anlamda kullanılamaz. 

-Ders çalıştım, iyi okullarda okudum, elimden geleni yaptım diyorsunuz. Bunların hiç biri kötü değil. İnsanlığın gelişimi de bu çabalarla olmuştur. Bence doğrusunu yapmışsınız.

-Başarının anahtarını çalışma olarak görürdüm demişsiniz. Çalışınca başarının gelmesi garanti değildir ama çalışmadan başarı ancak şans ya da nepotizm ile gelir. Gelişmiş bir ülkede doğmuş olsaydınız, bu çalışmalarınızın karşılığını fazlası ile alırdınız. 

-İnsanın iyi bir evinin, arabasının olması kötü bir şey değildir.

-İnsanlar bir şeyler ile imtihan oluyor doğru; ancak, bu imtihanların sebebi istekleriniz, hırslarınız değil. Life is full of ups and downs. Bazen tepede oluruz, bazen çukurda. İ

Özetle: siz doğrusunu yapmışsınız. Lütfen eski halinize dönmek için toparlanın. Doğu dünyasının mistik miskinliğine prim vermeyin. Anladığım kadarıyla da inançlı bir insansınız. Allah'ın emirlerinin kulun gayreti üzerine olduğunu bilirsiniz. İslamda ruhban sınıfının olmamasını, protestanlık gibi dünyaya ait çabaya son derece önem verildiğini de bilirsiniz. Gayret göstermeye devam edin. İnancı konusunda kimsenin şüphe duymayacağı Mehmet Akif'in, kendi dönemini anlatan şiirlerine de bakarsanız, miskinliğin doğu toplumlarının başının belası olduğunu da görürsünüz.

Hocam bu paylasimimdan miskinlik anlasildiysa, kusura bakmayin...asla maksadım öyle bir sey degil...halihazirda da kendi alanimla ilgili calisiyorum zaten, bilgilerimi tazeliyorum ve pratik yapiyorum...benim belki en büyük motivasyonum calismak...en büyük boşluğa hedefim olmadigi zamanlarda düstüm...

ama işte burada tevekkül devreye giriyor, çalışıp geregini yaptiktan sonra neticeyi Allaha birakmak, benim kastim buydu...Hristiyanliktaki gibi veya dogudaki mistik anlayisa sahip degilim..cünkü benim Peygamberim daima calismayi tavsiye etmis, bizzat mescidi nebevinin yapiminda tas tasimis...bizim calismamak gibi bir lüksümüz yok...

Güncelleme • • Lebron
  • Beğeni 6
  • Onaylama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Biri iade oldum yazsın artık. ? 

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Lebron, 43 dakika önce yazdı:

Hocam bu paylasimimdan miskinlik anlasildiysa, kusura bakmayin...asla maksadım öyle bir sey degil...halihazirda da kendi alanimla ilgili calisiyorum zaten, bilgilerimi tazeliyorum ve pratik yapiyorum...benim belki en büyük motivasyonum calismak...en büyük boşluğa hedefim olmadigi zamanlarda düstüm...

ama işte burada tevekkül devreye giriyor, çalışıp geregini yaptiktan sonra neticeyi Allaha birakmak, benim kastim buydu...Hristiyanliktaki gibi veya dogudaki mistik anlayisa sahip degilim..cünkü benim Peygamberim daima calismayi tavsiye etmis, bizzat mescidi nebevinin yapiminda tas tasimis...bizim calismamak gibi bir lüksümüz yok...

Estağfirullah hocam. Ben de yanlış anlamış olabilirim sizi ? Özetle şunu demeye çalıştım: çalışma konusunda hırs iyidir, neticesi konusunda hırs da iyidir ancak orası belirsizdir; sizin zamanındaki düşünceleriniz de gayet doğru ve insani imiş ? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tustus  bende adli tatilden sonra aramayi düsunuyordum. Anlaşilan  Gerek yok.  Size Cok bilgi vermisler.  Sagolun merak ettigim herşeyi ögrenmişsiniz. !!!   Haha ?

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...