İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Karagöz, 9 dakika önce yazdı:

Bence hala ilk 5 soru iyi. Sayın @kaderine_razi'nın tavsiyeleri üzerine şu şekilde güncelledim. Olabildiğince sade, amacımıza yaraşır tutmakta fayda var. Çok sayıda haklı soru üretilebilir.

1-OHAL KHK'ları ile binlerce devlet çalışanının işlerinden çıkarıldığını biliyor musunuz? 

2-Çevrenizde OHAL KHK'ları ile işlerinden çıkarılan kişiler var mıdır? 

3-OHAL KHK'ları ile hukuka uygun şekilde sorusturulmadan işten çıkarma uygulamasını doğru buluyor musunuz? 

4-Mahkemelerce suçsuz olduğu anlaşılan KHK mağdurlarının göreve iade edilmemesi sizce doğru mudur?

5-OHAL KHK'ları ile işten çıkarılan kişilerin özel sektörde de işlerini yapmasının engellenmesini doğru buluyor musunuz?

Bence şöyle bir ek de yapılabilir.

Şu kadar insan hakkı da hiç bir adli idari işlem yapılmadığını, şu kadar kişinin adli mercilerce beraat takipsizlik vs aldığını ve bu kişilerin hala işe geri söndürülmesinin biliyor Musunuz? Bu kişilerin geri dönmesi gerekmez mi? Şeklinde bir soru daha olabilir

Mesela bir çok kişi her ihraç olan hakkında dava açıldığını ceza aldığı yada alacağını düşünüyor  hakkımda işlem yok dediğimde bazıları inanmıyor ve her gördüklerinde bana senin dava işi ne oldu diye soruyorlar   

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 22 dakika önce yazdı:

Bence şöyle bir ek de yapılabilir.

Şu kadar insan hakkı da hiç bir adli idari işlem yapılmadığını, şu kadar kişinin adli mercilerce beraat takipsizlik vs aldığını ve bu kişilerin hala işe geri söndürülmesinin biliyor Musunuz? Bu kişilerin geri dönmesi gerekmez mi? Şeklinde bir soru daha olabilir

Mesela bir çok kişi her ihraç olan hakkında dava açıldığını ceza aldığı yada alacağını düşünüyor  hakkımda işlem yok dediğimde bazıları inanmıyor ve her gördüklerinde bana senin dava işi ne oldu diye soruyorlar   

Eylül Hocam 4. sorunun ilk hali dediğiniz gibiydi. Sonra karışık olur diye böyle yaptık.

693/khklı, 22 dakika önce yazdı:

Sn @Karagöz 2 soruya ek olarak ; Etrafınızdaki ihraç olanların mağdur olduklarını düşünüyor musunuz ?

- İhraç olduktan sonra kaç kişinin ağır hastalıklar/bunalımlar geçirerek vefat ettikten sonra komisyon kararı ile işe geri iade edilenlerden haberdar mısınız?

Gibi sorularda eklenebilir mi?

Halkın anlayacağı tarzda , vurucu ve fazla teknik olmayan sorular daha etkili olabilir diye düşünüyorum.

Eklenebilir. Daha bir sürü soru da eklenebilir. Bana kalsa forumda sürekli dem vurup durduğum bütün hukuksuzlukları ve saçmalıkları ekleyebilirim mesela. Sorunuza gelecek olursak:

Etrafınızdaki ihraç olanların mağdur olduklarını düşünüyor musunuz ? Ya düşünmüyorlarsa? Bizim aleyhimize olmaz mı? Onun çevresindekilerin mağdur olduğunu düşünmüyorsa, ben niye bunun ceremesini çekeyim.

İhraç olduktan sonra kaç kişinin ağır hastalıklar/bunalımlar geçirerek vefat ettikten sonra komisyon kararı ile işe geri iade edilenlerden haberdar mısınız? Bu fena soru değil bence, ama çoğu kişi bu durumdan haberdar değildir. "Değilim" der geçer. Bize faydası olmaz.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 57 dakika önce yazdı:

Bence hala ilk 5 soru iyi. Sayın @kaderine_razi'nın tavsiyeleri üzerine şu şekilde güncelledim. 2. soruya bahsettiğiniz eklemeye gerek yok, 3 zaten kapsıyor. Olabildiğince sade, amacımıza yaraşır tutmakta fayda var. Çok sayıda haklı soru üretilebilir.

1-OHAL KHK'ları ile binlerce devlet çalışanının işlerinden çıkarıldığını biliyor musunuz? 

2-Çevrenizde OHAL KHK'ları ile işlerinden çıkarılan kişiler var mıdır? 

3-OHAL KHK'ları ile hukuka uygun şekilde sorusturulmadan işten çıkarma uygulamasını doğru buluyor musunuz? 

4-Mahkemelerce suçsuz olduğu anlaşılan KHK mağdurlarının göreve iade edilmemesi sizce doğru mudur?

5-OHAL KHK'ları ile işten çıkarılan kişilerin özel sektörde de işlerini yapmasının engellenmesini doğru buluyor musunuz?

Son olarak buna karar verdik sanırım. 

Onaylayanlar? Onaylamayanlar? 

701-EGM-kyok-inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, Bir saat önce yazdı:

Eylül Hocam 4. sorunun ilk hali dediğiniz gibiydi. Sonra karışık olur diye böyle yaptık.

Eklenebilir. Daha bir sürü soru da eklenebilir. Bana kalsa forumda sürekli dem vurup durduğum bütün hukuksuzlukları ve saçmalıkları ekleyebilirim mesela. Sorunuza gelecek olursak:

Etrafınızdaki ihraç olanların mağdur olduklarını düşünüyor musunuz ? Ya düşünmüyorlarsa? Bizim aleyhimize olmaz mı? Onun çevresindekilerin mağdur olduğunu düşünmüyorsa, ben niye bunun ceremesini çekeyim.

İhraç olduktan sonra kaç kişinin ağır hastalıklar/bunalımlar geçirerek vefat ettikten sonra komisyon kararı ile işe geri iade edilenlerden haberdar mısınız? Bu fena soru değil bence, ama çoğu kişi bu durumdan haberdar değildir. "Değilim" der geçer. Bize faydası olmaz.

Aslında Soru içinde bir bilgilendirme, belki bir farkediş olur düşüncesiyle böyle uzatarak yazdım. Soru sorarken verilecek bilgilerle “aa böyle bir şey varmış, aslında bu böyleymiş” gibi düşündürsün de. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Karagöz  ve değerli arkadaşlar 1. Soruya "sorgusuz, sualsiz ve tazminatsız" ibaresini eklersek nasıl olur? 

1-OHAL KHK'ları ile binlerce devlet çalışanının sorgusuz, sualsiz ve tazminatsız işlerinden çıkarıldığını biliyor musunuz? 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

672-Akademisyen-İnceleme devam. Morbeyin mağduru! 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

@Karagözhocam özellikle 1980 darbesi sonrası ilan edilen 1402 sayılı sıkıyönetim kanununa yönelik danıştay kararına istinaden kamu görevine girişteki şartlarını kaybetmeyen (adli ceza almayan) insanların kamu görevine dönderildiğini  ancak bu dönemde bunun yani hukukun ayaklar altına alınarak ilgili kararın çiğnendiğini ve göreve geri dönüşlere engel olunduğu nu en net şekilde vurgulamak gerekir diye düşünüyorum.

Güncelleme • • observer
ekleme

675 KHK Tarim ve Orman Bk.        OHAL komisyonu inceleme devam ediyor. Takipsizlik kasım 2018.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tustus, 8 dakika önce yazdı:

Anket icin gelen soru önerileriyle ilgili olarak,

Detaycı arkadaşları çok iyi anlıyorum. Mağduriyetler daha geniş dile getirilsin istiyorlar.

Ancak, Mevlana'ya atfedilen bir söz vardır;

"Sen ne söylersen söyle, söylediğin karşıdakinin anladığı kadardır"

O yüzden karşıdakine(!) yardımcı olmak lazım.. Olabildiğince basit olmak lazım diye düşünenlerdenim..

Hocam anket tekniği olarak doğru olan budur. Katılıyorum. 

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 59 dakika önce yazdı:

Hocam anket tekniği olarak doğru olan budur. Katılıyorum. 

tustus, Bir saat önce yazdı:

Anket icin gelen soru önerileriyle ilgili olarak,

Detaycı arkadaşları çok iyi anlıyorum. Mağduriyetler daha geniş dile getirilsin istiyorlar.

Ancak, Mevlana'ya atfedilen bir söz vardır;

"Sen ne söylersen söyle, söylediğin karşıdakinin anladığı kadardır"

O yüzden karşıdakine(!) yardımcı olmak lazım.. Olabildiğince basit olmak lazım diye düşünenlerdenim..

Haklısınız sorular basit ve anlaşılır hatta cevapları lehimize olacak şekilde seçilmeli ancak şöyle de bir durum var. Bir KHK yayınlanıyor binlerce kişi işinden oluyor herseyini kaybediyor terörist damgası yiyiyor ama binlerce belki milyonlarca aynı ülkede yaşayan insanın haberi olmuyor. Sorsan dün akşam kaç kişi ihraç oldu cvp verecek adam yok gibi bir şey. 

Öyle olunca KHK nedir, yayınlanmış da ne olmuş, bunların hangi hakları elinden alınmış gibi bir Bilgi söz konusu değil, eğer ki yakın çevrelerinde böyle biri yoksa.  Mantık yürütme araştırma diye bir şey zaten yok. Zaten bi tane çevrede gerçekten fetöcü diye bilinen bir adam varsa, onlara göre herkes fetöcü ve bunları hakediyorlar. 

Normalde sorular kısa öz ve net olmalı anlıyorum. Ama madem ki böyle bir şeye girdik, aradan bu kadar zaman geçmiş ve unutulmaya yüz tutmuş birçok insan için, ufak önden bilgilendirme amaçlı sorular da eklenebilir. Ama öyle olmalı ki, o insan o gün soru sorulduğunda kafasında bir şey kalsın belki bir farkındalık oluşsun.  

Tüm sorular böyle olsun demiyorum. Bir ya da ikisi. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Eylül, 9 dakika önce yazdı:

Haklısınız sorular basit ve anlaşılır hatta cevapları lehimize olacak şekilde seçilmeli ancak şöyle de bir durum var. Bir KHK yayınlanıyor binlerce kişi işinden oluyor herseyini kaybediyor terörist damgası yiyiyor ama binlerce belki milyonlarca aynı ülkede yaşayan insanın haberi olmuyor. Sorsan dün akşam kaç kişi ihraç oldu cvp verecek adam yok gibi bir şey. 

Öyle olunca KHK nedir, yayınlanmış da ne olmuş, bunların hangi hakları elinden alınmış gibi bir Bilgi söz konusu değil, eğer ki yakın çevrelerinde böyle biri yoksa.  Mantık yürütme araştırma diye bir şey zaten yok. Zaten bi tane çevrede gerçekten fetöcü diye bilinen bir adam varsa, onlara göre herkes fetöcü ve bunları hakediyorlar. 

Normalde sorular kısa öz ve net olmalı anlıyorum. Ama madem ki böyle bir şeye girdik, aradan bu kadar zaman geçmiş ve unutulmaya yüz tutmuş birçok insan için, ufak önden bilgilendirme amaçlı sorular da eklenebilir. Ama öyle olmalı ki, o insan o gün soru sorulduğunda kafasında bir şey kalsın belki bir farkındalık oluşsun.  

Tüm sorular böyle olsun demiyorum. Bir ya da ikisi. 

Mesela 

1. KHK nedir?

2. KHK ile ihraç olan birinin, sorgusuz sualsiz hiçbir hukuki dayanağı olmadan işten atıldığını, bir daha kamuda çalışamayacağını, pasaportlarına tahdit konduğunu,....,şu kadar kişi hakkında hiç işlem yapılmadığı gibi şu kadar kişinin hukuken aklandığını ama işlerine hala geri dönemediklerini biliyor muydunuz?

gibi elbet bu kadar uzun değil daha düzenli olabilir. 

672-YÖK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...