İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Herkese Merhaba! 

Bilgisi olan üyelere bir sorum olacaktı. İade olanlar formuna da yazdım ama orası herhalde çok aktif olmadığı için buraya yazmak istedim.

Geriye dönük haklar konusunda geliştirme ödeneğinin ve yasal faizin ödenmemesi konusu hakkında dava süreci hakkında ne düşünüyorsunuz? Mahkemeye başvuran var mı acaba? Yada başvuran birilerini tanıyan? Bu konuda bilgisi olan üye varsa, cevap yazarsa çok memnun olurum. 

Geliştirme ödeneği'ni kurum fiilen çalışmadığımız için ödemiyor. Bu konu mahkemeye taşınırsa muhtemel sonuç nasıl olur? 

Tüm masum ve mağdurların en kısa zamanda iade olması dileğiyle. Teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phoneix, 2 saat önce yazdı:

Herkese Merhaba! 

Bilgisi olan üyelere bir sorum olacaktı. İade olanlar formuna da yazdım ama orası herhalde çok aktif olmadığı için buraya yazmak istedim.

Geriye dönük haklar konusunda geliştirme ödeneğinin ve yasal faizin ödenmemesi konusu hakkında dava süreci hakkında ne düşünüyorsunuz? Mahkemeye başvuran var mı acaba? Yada başvuran birilerini tanıyan? Bu konuda bilgisi olan üye varsa, cevap yazarsa çok memnun olurum. 

Geliştirme ödeneği'ni kurum fiilen çalışmadığımız için ödemiyor. Bu konu mahkemeye taşınırsa muhtemel sonuç nasıl olur? 

Tüm masum ve mağdurların en kısa zamanda iade olması dileğiyle. Teşekkür ederim...

KHK dolayısıyla mahrum kaldığınız bütün alacakları ve faizini talep edebiliyorsunuz. Anayasa gereği idare verdiği bütün zararlardan sorumludur.  Sizin gibi öğretmenlerin kazandığı bir kaç mahkeme kararı nı  internette veya twitterda okuduğumu hatırlıyorum. Onlarıda bulup emsal karar olarak dava dilekçesi ekine koyulabilir.

Bunun haricinde itibarınız da zarar gördüğü için ayrıca manevi tazminat tazminat davası açabilirsiniz.

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phoneix, 2 saat önce yazdı:

Herkese Merhaba! 

Hayati, 39 dakika önce yazdı:

KHK dolayısıyla mahrum kaldığınız bütün alacakları ve faizini talep edebiliyorsunuz. Anayasa gereği idare verdiği bütün zararlardan sorumludur.  Sizin gibi öğretmenlerin kazandığı bir kaç mahkeme kararı nı  internette veya twitterda okuduğumu hatırlıyorum. Onlarıda bulup emsal karar olarak dava dilekçesi ekine koyulabilir.

Bunun haricinde itibarınız da zarar gördüğü için ayrıca manevi tazminat tazminat davası açabilirsiniz.

herkese geçmiş olsun..

ihraç sonrası dönüşlerde şuan için yasal faiz almak mümkün değil...

maddi ya da manevi tazminat davası açmak mümkün değil..

yapabileceğiniz mahrum kaldığınız ve tarafınıza eksik ödenen ek ders, branş tazminatı, banka promosyonu, yıllık çalışma ve hazırlık ödeneği gibi işinizle alakalı yan ödemeler için talepte bulunmak ret edilmesi durumunda ise idari mahkemelerde dava açmak...

diğer tazminat vb. ödemeler için ilgili khk hükümleri nedeniyle geriye dönük yasal faizle dava açmak mümkün değil...

ilerde ama ilgili khk hükümleri AYM tarafından iptal edilirse süreç değişebilir...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

@varex Geriye dönük maaşların yasal faizinin alınması önünde nasıl bir engel olabilir ki? Ayrıca aynı durum Üniversite'nin ödemediği geliştirme ödeneği için de geçerli mi acaba? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hem geriye dönük maaşların yasal faizi hemde geliştirme ödeneğinin ödenmemesi bir hak mahrumiyeti  değil mi? Teşekkürler..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
phoneix, 11 dakika önce yazdı:

@varex Geriye dönük maaşların yasal faizinin alınması önünde nasıl bir engel olabilir ki? Ayrıca aynı durum Üniversite'nin ödemediği geliştirme ödeneği için de geçerli mi acaba? Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hem geriye dönük maaşların yasal faizi hemde geliştirme ödeneğinin ödenmemesi bir hak mahrumiyeti  değil mi? Teşekkürler..

ilgili KHK hükmü gereği geriye dönük mali ve sosyal haklar faiz ödemesi olmadan ödeniyor...

bu konuda idari mahkemelerde açılmış davalar mevcut AYM henüz karar vermedi...

tarafınıza ödenmeyen geliştirme ödeneği için ret kararı verilirse idari mahkemede iptal davası açabilirsiniz...

burada önemli olan ödeneğin hangi şartlarda nasıl ödendiği genel çerçevesi...

dilekçe ile talep edin kurumunuz ödemez ise idari dava açın...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
phoneix, 1 saat önce yazdı:

Hak ihlalidir ve geliştirme ödeneğini idari mahkeme sonrası alırsınız.. esasında emsal kararlar çok ama üniversiteler vermeyebiliyor.. ilk etapta alamayan ama idare mahkemesi sonrası alanları bizzat duydum.. 

hocam aklınıza gelen ve istediğiniz halde vermedikleri ama hakkınız olan tüm ödemeler için idare mahkemeye başvurup alabilirsiniz.. 

Güncelleme • • scienceindex

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cimer e başvuru yapmak istiyorum ama sayfa açılmıyor yani bir kaç haftadır deniyorum ama olmuyor sebebini bilen varmı.. teşekkür ederim..

701 KHK fişleme yok SGK var RET gerekçeli karar elime ulaşmadı..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@phoneix

"Phoenix" (Zümrüt-ü Anka) 

Harfler karışmış mı sanki? ? Sizinki "Telefon-i Anka" gibi olmuş ?

Yakışır.., 21 dakika önce yazdı:

Cimer e başvuru yapmak istiyorum ama sayfa açılmıyor yani bir kaç haftadır deniyorum ama olmuyor sebebini bilen varmı.. teşekkür ederim..

E-Devlet'in pek çok yan sayfası hata mesajı veriyor ? bir sistem güncellemesi yapılıyor olabilir 

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Yakışır.., 5 saat önce yazdı:

http://www.kamuajans.com/comment-read-haber-511361.html  Millet buradan başvurmuş. Zamanı olan arkadaşlar, engin zekalı binlerce insanın bu platformları beynini kullanma gereği duymadan nasıl kullandıklarını görebilir. Cimere(Bimere) şifresiz girmeyi başarabilen vatandaş tabiki başka bir vatandaşın gözünden ya da yüzünden fetöcü olduğunu anlayabiliyor. Milletimizin içler acısı hali bu işte...

Güncelleme • • Akakiyev
Düzeltme
  • Beğeni 3
  • Teşekkür 1

701 KHK, Adelet Bakanlığı, Eski Zabıt Katibi, İhraç sonrası takipsizlik

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...