İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

672 sağlık bakanlığı hemşire incelemeye devam 

672 KHK- ret-  banka- ankara -21.idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 31 dakika önce yazdı:

Komisyon demek ki bu hafta toplanmış bu da bişey sisteme girişleri bugün yapılmış olabilir kararların. Her gün sistemi kontrol etmeyenler de vardır belki daha bir çok kişi sisteme bakmadığı için haberi yoktur yarın ve hafta sonu netleşir karar yoğunluğu nedir anlaşılır.

Moralli bir haftaya ihtiyacımız var kırmızı ? sendikalılara duyurulur.

muhtemelen bu akşam üzeri yüklendi kararlar.ben bu sabah bakmıştım  inceleme devamdı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Şöyle bir açsam komisyon sayfasını, sorgulasam TC numaramı, adımı... Bir yazı çıksa karşıma IMPACT, 12PT, BOLD puntoyla <İADE> diye... ?

??????

• Beğeni 1
  • Onaylama 2

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaslar komisyon kararlarini one cekmek icin bile torpil donuyor. AKP ve MHP den adamini bulan komisyon kararini one cekiyormus ya da hizlandiriyormus. Hani biz hep soyluyoruz ya onceki KHK lar dururken neden sonraki KHK lar hakkinda karar veriliyor diye. Nedeni de buymus. Tabi bunu butun kararlar icin soylemek dogru olmaz ama bircok kararin boyle verildigine adim gibi eminim.Bu benim icin cok onemli degil ama durumu iyi olmayip ilk KHK lardan karar bekleyen cok insan var. Ben onlara uzuluyorum.  

YOK, 675 KHK, Superonline ADSL Magduru, KYOK. KABUL karari 07.05.2021 tarihinde alindi.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili arkadaşlar İyi Akşamlar

Bülent Arınç berat, takipsizlik alanlar için olumlu ifadeleri oldu. Habertürk.

675,Banka,okul,cihan,yalancı tanık,beraat,istinaf,22.idare,ara karar.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
betoncu, 17 dakika önce yazdı:

Aklananların iadesi ile ilgili konuşmuş, bunun en doğru yolu yasa ile iadenin yapılması çünkü ihraçlar yasalaştı ama hukukçuların daha iyi bileceği bir konu belki CBK ile de olabilir. Olur mu? İnşallah

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

KESK üyeleri isteseydi ihraç edilmezdi bunu kendimden biliyorum belki çürük mevye vardır arada ama ihraç olanlar nezdinde diyorum . Bu kadar emek verildi acılar çekildikten sonra eninde sonunda iade edileceğimizi bildiğimiz halde bunları hiçe sayarak hareket edecek değiliz 

Dönen dönsün ben dönmezim yolumdan diyenleriz

Benden bir parça önerisi gelsin herkese grup yol - sarıl kendine şimdiden iyi dinlemeler

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
betoncu, 26 dakika önce yazdı:

Bana gorede tam tersi olumsuz hava sezdim sanki birsi bu konularda konuşma demiş gibi üstün koru konuştu geçti 

701 khk adalet  bakanligi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Editör

ERSOY: KHK'larla ilgili sözleriniz var, bu yapıyla hala TSK'da tasfiyeler sürüyor.

ARINÇ: KHK kararnameleri içinde yanlışı da olsa, doğrusu da olsa doğrudur. Silahlı eylemlere katılanların dışında da bunların da o örgütle ilişkisi vardı diye yapılan yargılamada, asker olanlar silah kullandığı için bu insanlarla kararlar verildi. Burada sıkıntı bu nasıl bir örgüttür, hangi eylemle üyelik gerçekleşmiştir. Hangi kasıt altında hareket etmişlerdir? Bunu ceza hukukçusu olarak söylüyorum. Geçenlerde on paralık bir adam, doçent ünvanı taşıyor, 'Bülent Arınç hukuk fakültesi mezunudur' diyor. Hukuk fakültesi mezunu olmak hukukçu olmak değildir. Hukuk fakültesi mezunu olan adam dönercilik yapabilir. Hukukçu olmak hukuk nosyonunu taşımaktır, yargıyı bilmek, içtihatları okumak demektir. Bu beyefendi doç ünvanını almış ama nasıl aldığını biliyorum. Bir dönem çok kolay. Fevkalade himayeye mazhar kişiler olursa profesörlüğü almadığına şükredin. Bir ceza hukukçusu olarak OHAL kalktı. Komisyon inceliyor ama mahkeme gibi karar veremiyor. Adamın Zaman gazetesi ile aboneliği varmış, bilmem ne sendikasına üyeymiş. Bunları incelemelerini de bitiremediler, yargı sürecine de sıra gelmedi. Bunları da bir kenara bıraktım. Beraat etmiş olan, takipsizlik kararı almış olan, hakkında takibat yapılmamış olan insanlar var. Bunlar görevlerine dönemiyorlar. Ne yiyip, içecek bu insanlar. Evli, barklı, çocuklu insan beraat etmişse niye sokaklarda limon satsın. Isparta il başkanı 'ağaç kökü yesin' vs. dedi, bunlar yanlış şeyler. Sosyal medyada çok kasıtlı kişiler var. Ben samimi olanların yanındayım. Kimsenin kalbini yarıp bakamayız. Allah bize adaleti emrediyor. Yasalar da bunu emrediyor. Adalet Bakanımız çok dirayetli Allah razı olsun. Hakimlerin, savcıların kendi kanaatleriyle bu işi çözmesi lazım.

• Beğeni 6
  • Teşekkür 1
  • Onaylama 1

(Esmer21) 679 KHK. Kurum SGK, adli idari bişey olmadı bu güne kadar. 6 mart 2022 kabul.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...