İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

YaHu yazıyorum yazıyorum siliyorum ? sonra birileri küsüyor, ağlıyor diye ?

Sözün özü "No comment!" ?

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Valla ben ne bir iş gördüm ne de birşey baltaladım o sebepten üzerime alınmıyorum ??? 

Durup durup KHK=fetö lafı duymak istemiyorum o kadar. Arkadaş kimseye kanmadım, biat etmedim, militan olmadım arada kaynatıldım resmen. O sebepten Kim bu adamları bu ülkenin başına musallat ettiyse o ya da bu çözümü de bulsun. Zira ne o vatandaşı ne de yandaşlarını tanımam

Güncelleme • • Mavi Çocuk

686 - MEB - KESK - inceleme devam... 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Mavi Çocuk, 22.08.2020 - 22:38 yazdı:

Valla ben ne bir iş gördüm ne de birşey baltaladım o sebepten üzerime alınmıyorum ??? 

Durup durup KHK=fetö lafı duymak istemiyorum o kadar. Arkadaş kimseye kanmadım, biat etmedim, militan olmadım arada kaynatıldım resmen. I sebepten Kim bu adamları bu ülkenin başına musallat ettiyse o ya da bu çözümü de bulsun. Zira ne o vatandaşı ne de yandaşlarını tanımam

4 senedir bir çözüm bulsun diye bekliyoruz. Buluyor mu? Hayır. Hayatımda tek bir cemaate, örgüte, yapıya biat etmiş olsam zaten şurada yazmaya kendim utanırım, yazmam. Aksine bizzat bu yapının hedefi oldum.

• Beğeni 3
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 12 dakika önce yazdı:

Yine de herkesi başkasının suçu için sorumlu tutmayacak kadar hak, hukuk, adalet bilgim var.

Doğru olan yaklaşım budur hocam. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Saphyr, 17.08.2020 - 11:48 yazdı:

Arkadaşlar birşey merak ediyorum örnek veriyorum ihraç olduğumda 2.500 tl maaş alıyordum şuan memur maaşı 4 küsür, iade edilince ihraç olduğumuz maaşa göre mi maaşları veriyorlar.

Güncel maaş üzerinden ödeme yapılıyor

YÖK 689 KHK adli işlem yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Şu yazılanları okudukça cidden üzülüyorum. Herkes hukuk diyor ama  kendisi hariç kimse için hukuk dilinde konuşmuyor. Sanırım biraz daha pişmesi lazım ülke insanının gerçek hukuku istemesi için. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar EGM 701 KHK red cevabımı aldım ve idare mahkemesine dava açmak için dosya hazırlıyorum.Ancak emsal karar örneklerinde kendi kriterime  uygun bir örnek kısım bulamadım Yardımınıza ihtiyacım var.İhraç sebebim kurum kanaati -gizli tanık ve ayrıca HTS kayıtlarında yapılan incelemede FETÖ/PDY Terör örgütünün emniyet mahrem yapılanması içerisinde bulunan şahıslarla irtibatlı olduğunun anlaşıldığı ibaresi geçiyor.Şırnak ilinde eşim ve şubemde komiser ve şube müdürüm ve birkaç personel işlem gördü.Nasıl bir irtibattan bahsediliyor düşüncesi olan varsa bana örnek birkaç cümle yazabilir misiniz.Şimdiden teşekkürler

701 ihraç-ret-kurum kanaati-tanık ifadesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Bu son olsun, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar EGM 701 KHK red cevabımı aldım ve idare mahkemesine dava açmak için dosya hazırlıyorum.Ancak emsal karar örneklerinde kendi kriterime  uygun bir örnek kısım bulamadım Yardımınıza ihtiyacım var.İhraç sebebim kurum kanaati -gizli tanık ve ayrıca HTS kayıtlarında yapılan incelemede FETÖ/PDY Terör örgütünün emniyet mahrem yapılanması içerisinde bulunan şahıslarla irtibatlı olduğunun anlaşıldığı ibaresi geçiyor.Şırnak ilinde eşim ve şubemde komiser ve şube müdürüm ve birkaç personel işlem gördü.Nasıl bir irtibattan bahsediliyor düşüncesi olan varsa bana örnek birkaç cümle yazabilir misiniz.Şimdiden teşekkürler

Emsal kararları dilekçede kullanırken illa sizinle tamamen aynı emsal kararı beklemeyin , her emsal kararın size uyan kısmını tırnak içine alıp kullanin dilekçe de, kararında ciktisisini internetten alın ilgili kısmı kalemle altını çizip eke koyun.

Mesela, Ankara  41. İdare mahkesinin 2020/40E.-2021/531K. Sayılı kararında ".... Gizli tanık beyanın şahsi husumet icerebilecegi veya kendini kurtar Mak için iftara atacacağida göz önünde bulundurulduğunda...değer verilemeyeceği " Denmektedir. (Ekte)

Veya Yargıtay 61.  Dairesi 2021/503 K. Sayılı kararinda;"...mahkemeden izinsiz kullanılan HTS kayıtlarını delil olarak kabul edilemeyeceği.." denmektedir.(ekte)

679  adalet bak. ; yıktılar bütün ütopyamı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

u1BFxj.png

memurlar net göreve iade kararı verilen  fakat halen görevin başlatılmayan EGM personeli için yine ana başlıktan konuyu haber yaptı...

her iade dönemi altı ayda bir bu tür haberler yapılmadan, bu konu gündeme gelmeden EGM mensupları göreve başlatılmıyor...

diğer bakanlıklarda ve bağlı kurumlarda olduğu gibi göreve iade kararı verilen personel 15 gün içinde göreve başlatılmalı...

mağduriyet üstüne mağduriyet yaşatmanın bir anlamı yok...

OHAL komisyonun iade kararı verdiği bir personel için hala acaba demek mantıklı bir eylem değil...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...