İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

korkmaz244, 20 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar daha yeni komisyonu aradım hele şükür açabildiler komisyon çalışmalarına devam ediyormuş esnek çalışma diye birşey yok dedi bu sene dosyaları bitirecekmisiniz sorusuna cevap veremiyoruz dedi

Ben aramaya korkuyorum kendimi tutamam  birde burda görevi başındaki memura hakaret ve küfürden içeri gireriz

250 kişi 28bin dosya 12ay ya insan emin değilim demeye utanır

Neyse sakinim 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 1

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar komisyon dosyaya bakarken dosyanızda olmayan şeyleri de yazıyor. örneğin bana gelen ret kararında dava dosyamda olmayan bir şeyi bana kriter olarak yazmış. daha önce devlette çalıştığım bir birimi fetöye ait bir birim olarak yazarak, bu birimde çalıştığımı söylemiş. yani dosyayı incelemeden ret kararını kabartmak için yalan şeyler yazmış.

• Şaşırma 3
  • Kızma 1

672 KHK 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap veremezler çünkü herkes biliyor zarlar hileli. Kendilerine Aynı adaleti diliyoruz?

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol., 4 saat önce yazdı:

Merhaba 

Bugün beni emniyetten aradılar ve babanız emniyetten emekliymiş babanızın telefon numarasını gönderebilir misiniz dediler bende gönderdim. Dolandırıcılar aklıma gelince acaba göndermese miydim? Diye düşündüm. Bir taraftan da OHAL komisyonu incelemede halen bağlantı kurmaya çalışıyorum. Benim iş ne olacak acaba?

Babanızın kendi adına kayıtlı bir numara varsa bunu emniyet personeli kendi içindeki birimlerden görebilir. Babanız adına kayıtlı bir numara yoksa size ulaşmaları normal olmayan bir husus değil. Benzerini bende yaşamıştım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
korkmaz244, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar daha yeni komisyonu aradım hele şükür açabildiler komisyon çalışmalarına devam ediyormuş esnek çalışma diye birşey yok dedi bu sene dosyaları bitirecekmisiniz sorusuna cevap veremiyoruz dedi

Oradaki görevlilerin görevi de bence ohal komisyonu gibi arayanları oyalamak başka birşey değil inanmıyorum dediklerine 

• Beğeni 1
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 2

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevlerinden ihraç edilen Cemal Yıldırım, Muhammet Semih Karaoğlu ile Resul Kalyoncu ile onlara destek verenler darp edilerek gözaltına alındı.

• Üzülme 9
  • Kızma 2

679_SGK VHKİ-incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Aklima, Bir saat önce yazdı:

Babanızın kendi adına kayıtlı bir numara varsa bunu emniyet personeli kendi içindeki birimlerden görebilir. Babanız adına kayıtlı bir numara yoksa size ulaşmaları normal olmayan bir husus değil. Benzerini bende yaşamıştım.

Babamın telefon numarası kendi üzerine kayıtlı ve tek numarası var. Emniyetten arayan kişi bana ismimle hitap etti ve numarasını istedi. Çok merak ettim  şimdi. Babamla uzun süredir konuşmuyoruz. İhraç olduğumdan beri birkaç kez konuştuk o da annemin vefatından dolayı şu an görüşmüyoruz bana çok kızıyor ihraç olduğum için.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Sibemol., 28 dakika önce yazdı:

Babamın telefon numarası kendi üzerine kayıtlı ve tek numarası var. Emniyetten arayan kişi bana ismimle hitap etti ve numarasını istedi. Çok merak ettim  şimdi. Babamla uzun süredir konuşmuyoruz. İhraç olduğumdan beri birkaç kez konuştuk o da annemin vefatından dolayı şu an görüşmüyoruz bana çok kızıyor ihraç olduğum için.

Çok ayıp etmişsiniz. Keşke ihraç olmadan önce babanızdan izin alsaydınız!

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Arkadaşlar olaki komisyondan red aldık kaç tane idare mahkeme bakıyor bize

701 KHK incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...