İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Santos689, 46 dakika önce yazdı:

Sayın @Angel hocam yeni mi fark ettiniz böyle olduğunu. Bunların hiç bir insani ahlâkî ve vicdani değeri yok ki herkesin hayatlarından bilinçli bir şekilde en az 3-4yil çaldılar

Aslında ben hem bir özeleştiri hemde özür borçluyum fetöye olan nefretim gözümü kör etmişti galiba sağlıklı düşünemedik 

Ama darbeye katılım sağlamayan ve hukuksuz işlere imza atmayan herkes görevine iade olacak biraz daha zaman alabilir ama mutlak son bu

Yeni farkettim demiyelim de geçen yıllar içinde ve son kararlardan sonra  iyice emin oldum diyelim .Zaten bazen kötü niyetler ,kötü insanlar hemen anlaşılamıyor, anlayabiliyor olsaktık şu an bu durumda ve aynı torbanın içinde olmazdık değil mi sayın @Santos689

sendika 672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 22 saat önce yazdı:

ret alanlara geçmiş olsun, umarım idari mahkeme safhasında durum lehlerine değişir...

sonraya kalıp ret almak, koşuya geriden başlamakla eşdeğer...

idari mahkemeden olumlu karar çıkarıp göreve başlama yapanlar mevcut...

her şeyin hayırlısı olsun...

Sayın varex idare mahkemesinden kabul alıp göreve başlayan EGM mensubu varmı bildiğiniz veya duyduğunuz. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Angel hocam değişik garip ilginç acayip iğrenç dönemler 

Ne demişler Su bendini yıkar birgün gece gündüze çıkar yürü bildiğin yolda ölümden öte ne var

Geçmişe takılıp kalmanın karamsarlığa kapılmanin anlamı yok carpe diem takılın.

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @Umutlu hocam geçen günkü mevzuda sizin tamamen iyi niyetle yorum yaptığınızın farkındayım söylemlerim de size yönelik değildi bilmenizi isterim sadece Sakarya'da vuku bulan durum üzerine insanların yapılanlar konusunda dalga geçer gibi kardeşlik edebiyatı yapması bu konuda biraz fazla hassas olunca birde konu açılıp sizin yorumunuza denk gelince düşüncemi belirtmek istedim

Size karşı değildi kırılmanıza vesile olduysam özür dilerim 

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
derebom, 3 saat önce yazdı:

Sayın varex idare mahkemesinden kabul alıp göreve başlayan EGM mensubu varmı bildiğiniz veya duyduğunuz. 

komisyondan ret alıp, idari mahkemeden göreve iade kararı alan EGM ya da TSK mensubu  bir çok kimse var...

idari mahkemelerde durum daha farklı ele alınıyor..

kriter vb. konular ele alınıp hukuksal açıdan sorgulanıyor.....

suç kastı var  mı?  temelinde neler var detaylıca bakılıyor...

burada asıl sorun komisyon iadesi olsun, idari mahkeme olsun terör örgütleri ile alakası olmayanların göreve iade süreçleri ve süreleri....

4 yıl geçmesine rağmen hala hukuki mücadele veren hala masumiyetini kanıtlamaya çalışan bir sürü insan var...

süreç daha hızlı işlemeliydi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
varex, 17 dakika önce yazdı:

komisyondan ret alıp, idari mahkemeden göreve iade kararı alan EGM ya da TSK mensubu  bir çok kimse var...

idari mahkemelerde durum daha farklı ele alınıyor..

kriter vb. konular ele alınıp hukuksal açıdan sorgulanıyor.....

suç kastı var  mı?  temelinde neler var detaylıca bakılıyor...

burada asıl sorun komisyon iadesi olsun, idari mahkeme olsun terör örgütleri ile alakası olmayanların göreve iade süreçleri ve süreleri....

4 yıl geçmesine rağmen hala hukuki mücadele veren hala masumiyetini kanıtlamaya çalışan bir sürü insan var...

süreç daha hızlı işlemeliydi...

Teşekkür ediyorum bilgi için. Allah gerçekten tüm masum ve mağdurların yardımcısı olsun. 17 ay oldu idare mahkemesi bekletiyor o yüzden sormuştum. 

677 KHK. Ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 28 dakika önce yazdı:

Hocam hassasiyetiniz o kadar normal ki. Acıyı çekmeyene kardeşlik edebiyatı kolay. Dersim'de vurulana, varlık vergisinde her şeyine el konulana, 6-7 Eylül'de lince uğrayana, Maraş'ta Çorum'da kesilene, Başbağlar'da öldürülene, Madımak'ta yakılana ve 15 temmuz darbesinin ardından 20 temmuz darbesi ile sivil ölüme mahkum edilene sormak lazım kardeşliği. Yaşadıkça empati kuruyorum.

Açığa alındığım zaman daha demokrasi nöbetleri devam ediyordu. Meydanlarda ne idüğü belirsiz tipler, malın eşin helal olmasından bahsediyorlardı. İnanın bir gün halkın galeyana gelip 6-7 eylüldeki gibi linç teşebbüsünde bulunması korkusunu yaşadım. O zaman empatiyi yapmaya başladım. Şükür ki bu zulmün seviyesi (kendi açımdan, daha fazla zulme uğrayan çok var) bir varlık vergisi boyutuna bile ulaşmadı. Dersim'i, 6-7 Eylül'ü, Maraş'ı Çorum'u yaşayanları anlıyorum, ama kardeşliği ağzıma alamıyorum. Orada anası dayak yiyen çocuğa kardeşliği anlatamam ben. O zaman en azından susuyorum.

Bir milleti bölmenin en kolay yolu buydu. O kadar da güzel yaptılar ki. Daha bir araya gelemeyiz...

Karagöz, 33 dakika önce yazdı:

Santos kardeşim,

Dün için benim de canımın sıkkın zamanıydı, kırdıysam kusuruma bakmayasın. Kötü bir insan olmadığını, art niyetli olmadığını da biliyorum.

Seni de anlıyorum. Keskliydim niye bu işin içine düştüm diyorsun. Sonuna kadar haklısın da. Farkettirmek istediğim aynı duyguları bir tek Kesklilerin yaşamadığıydı.

Not olarak Kesk keşke Tübitak'a da hizmet sağlasaydı. Bize bir Türk-İş sendikasını sunmuşlardı. Benim için seçim sadece sendikalı olmak veya olmamaktı. Hiçbir düşünsel bağım olmamasına rağmen ben de bu sendikadaydım. Ama Kesk olsa ona girerdim, zira babam emekli olmadan önce Keskliydi. Türk-İş de bir kez olsun, ihraçtan sonra arayıp "pampa nabıyon" demedi.

Öte yandan ırkçılık hangi sebeple olursa olsun yanlıştır. Ben tek bir konuda ayrımcılığa inanıyorum: İnsanlıktan nasibini alanlar ve alamayanlar.

Kardeşim diye hitap ettim umarım beni sevgili olarak görmüyordun ? Şaka yapıyorum tabii güzel insan. Ciddiye alma çok da hiçbir şeyi. Hepsi gelip geçici işte, bu günler de kesin bitecek. Ben forumda gördüğüm herkesin iade olacağını düşünenlerdenim.

Sevgiler

@Karagöz hocam ve @Umutlu hocam, kesinlikle size de söylemiyorum. Daha genel bir ileti idi o. İnşallah sizleri de kırmamışımdır.

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 11 dakika önce yazdı:

@Karagöz hocam ve @Umutlu hocam, kesinlikle size de söylemiyorum. Daha genel bir ileti idi o. İnşallah sizleri de kırmamışımdır.

Yok hocam, ben arkadaşlarıma dostum kardeşim diye hitap ederim zaten. Normal hayatta Sayın diye konuşmuyorum.

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...