İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@hamsi_kefali Geçmiş olsun. 60 gün içerisinde idare mahkemesine dava açınız. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
  • Ne bitmez incelemeye devammış

672 incelemeye devam kriter sendika ankara 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Son günlerdeki ortam komisyonda kalan dosyaların genelinin kurum kanaatiyle olduğunu, komisyonun bu dosyalar için kurumlardan tekrardan değerlendirmeye esas belgeleri istediğini, covid nedeniyle bu isteklerin kurumlarca kasıtlı veya kasıtsızca zamanında yerine getirilmediğini, bu nedenle ohal komisyonuna bilgi akışının azalmasıyla birlikte komisyonunda ürettiği karar sayısını azalttığını düşünebiliriz.

• Üzülme 1
  • Katılmama 4

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Üzgünüm ama Haziran gibi %30 iadenin bedelini bu sona kalanlar çeker gibi...

Ben bundan korkmuştum ve de öyle oldu. 

• Teşekkür 1
  • Üzülme 1
  • Katılmama 4

672 beklemede.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
hamsi_kefali, 1 saat önce yazdı:

Red kararim bugün geldi komisyondan , tarih 08.09.2020 11bin05? Karar no, adetlet bakinligi, takipsizlik 2 yıl önce, tanık beyanı sohbet irtibat ve ittisat demiş, kurum görüşü irtibatli demiş, başka kriter yok , iddalar 2011 yılı için

Tarihten 10 gün sonra sisteme yüklendi, sisteme yüklenmeden 2 gün önce kargoya verilmiş tebliğ için, eski adresime 3 günde gitti, sonra bakanlığı arayıp adres güncelledim gelmesi 10 gün sürdü 1 hafta PTT varış şubesi bekletti

Geçmiş olsun. Kriterimiz aynı. 2008 yılı sohbet iddiası ve kurum kanaati. Maalesef aynı kriter ile iade de gördüm. Red kararı da gördüm. Şu bir gerçek ki, adalet bakanlığı iade için ref çok önemli. Ref yoksa büyük çoğunlukla red oluyor. Hakkımızda hayırlısı olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Murat Yaşa, 56 dakika önce yazdı:

Üzgünüm ama Haziran gibi %30 iadenin bedelini bu sona kalanlar çeker gibi...

Ben bundan korkmuştum ve de öyle oldu. 

Murat hocam komisyon kuruldugunda 126 bin ihraçtan 15 bin iade olacak demişti Süleyman özışık. En son açıklamada 12 bin küsurdu iade sayısı, geriye kaldı 3 bin. Yani kalan 18 bin dosyada 2,500- 3 bin iade ,15 bin Ret çıkacağı belliydi zaten. Yapacak birsey yok malesef. Olacak olan- olması beklenen belli.. 

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
desensiz, 2 saat önce yazdı:

Son günlerdeki ortam komisyonda kalan dosyaların genelinin kurum kanaatiyle olduğunu, komisyonun bu dosyalar için kurumlardan tekrardan değerlendirmeye esas belgeleri istediğini, covid nedeniyle bu isteklerin kurumlarca kasıtlı veya kasıtsızca zamanında yerine getirilmediğini, bu nedenle ohal komisyonuna bilgi akışının azalmasıyla birlikte komisyonunda ürettiği karar sayısını azalttığını düşünebiliriz.

Arkadaşlar her zaman söyledim tekrar söylüyorum kimin hakkında ne karar verileceği kalan dosyalar için zaten belli sadece zamana yayıyorlar 

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon görev süresi uzatılsa da uzatılmasa da gerekli hazırlıklarını yapmıştır önünde 3 ay var ve geçtiğimiz yıllarda yılın son aylarında aylık 3-4 bin karar açıkladılar kapanışı da böyle yapabilirler ya da idare mahk ne daha fazla yük olmaması veya idareden dönecek dosyaları komisyon kurumun da görüşü doğrultusunda kabul verebilir.

Pandemi etkiledi ama kararların çıkması her hafta düzenli şekilde yeniden sisteme girilmesi sessizlikten daha az sıkıyor açıkcası.

8 eylül haftası 17 binin altına düştüyse karar sayısı, kabul sayısı 13 bin olduğunda kalan dosya da 16 binin altına düştüğünde örneğin 15.500 kalan kabul 800 ret 1800 gibi bir oranlama yakaladıklarında açıklama gelebilir muhtemel önümüzdeki haftayı kullanmaları gerekir 9 ekim gibi açıklama gelebilir yada 15 bine inerler ayın ortasında yaparlar gibi biraz sesli düşünüyorum biz bizeyiz diye ?

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...