İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mile, 5 saat önce yazdı:

Merhabalar arkadaşlar,

ben iade olmadan önce SGK lı bir işte 2.5 yıl çalışmıştım. primlerimi geri alabilmem için bir dilekçe örneği var mı? Dilekçeler bölümünde göremedim. Şimdiden teşekkürler.

Ihrac olduğunuz surelerin ücret karşılığı tam yapıldı mi acaba? Bazı kurumlar sigortalı çalışılan süreleri kesintiye uğratıyor diye duydum.

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sevgili @kafakafka pozitif olduğunuzu öğrendim  geçmiş olsun. Kalbinizin güzelliği hürmetine Mevlam şifa versin 

Diane hocamı da selamı var. Geçmiş olsun dileklerini iletmemi istedi

Güncelleme • • LA TAHZEN

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. Belki bugün beklenen güzellikler gelir.?

• Beğeni 3
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 16 saat önce yazdı:

@portakal çiçeği @derebom @Guardian,

Benim linkini verdiğim karar 02.07 2020 tarih ve 13566 nolu karar. Doğrudan AYM sayfasından alıntı. 

31280  sayılı ve 20 Ekim 2020 tarihli Resmi Gazetenin pdf halinin 25'nci sayfasında yer almaktadır. 

Kafa karışıklığı olmuş olabilir. İki yerden de ulaşabilirsiniz.

Bugün dilekçeyi gönderdim hayırlısı olur inşallah. Teşekkürler syn @vergici672 ve syn @derebom

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Polisler için iyi bir karar

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ömer Avcu, 2 saat önce yazdı:

Polisler için iyi bir karar

@varex @MSA @Guapo Bu kararlar bize lazım olacak dostlar gerçi ben daha iade olmadım ama olunca inşallah sizin gibi bana da lazım olur belki direk polisliğe döneriz gerek kalmaz nasip ?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

@varex @MSA @Guapo Bu kararlar bize lazım olacak dostlar gerçi ben daha iade olmadım ama olunca inşallah sizin gibi bana da lazım olur belki direk polisliğe döneriz gerek kalmaz nasip ?

şuana kadar gelinen süreçte iade olan personeline en kötü davranan ve sürekli sorun çıkaran kurum şüphesiz EGM....

iade olursun yaklaşık bir yıla yakın atamanı yapmaz boş yere bekletir..

iade olduktan bir yıl sonra hasbelkader ataman araştırma merkezine ya da EGM bünyesine yapılır yaklaşık iki ay yine beklersin...

araştırmaya atanırsın gider EGM 'ye dönüş için dava açarsın davayı kazanmana rağmen yine itiraz edilir ataman geciktirilir..

mahkeme kararı uygulanır bu sefer yedi tercih yap son görev yaptığın il hariç diyerek zorlama bir yer değiştirme yapılır...

kısaca arkadaşlar kurumunuz EGM ise şükür iade olduk deseniz de çok sürmez bir yıl dolmadan ne bu eziyet ne bu zorluk diyerek söylenmeye başlarsınız...

birileri masum olan insanlardan haklarını şimsek hızında alıp kapı önüne koyarken aynı birileri iade olan personeline karşı hiç bir çaba sarf etmiyor...

umarım MEB, SAĞLIK vb. bakanlıklar gibi EGM de kısa sürede personelini göreve başlatıp bu yorucu süreçlerden kendini kurtarır...

aksi halde kaybeden bu memleket bu devlet için çalışacak samimi insanların emeğinin kaybı olur...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 02.11.2020 - 15:44 yazdı:

Resmi gazetenin 31280 sayılı kararların 25 ve 40.sayfalar dahil

Merhaba 25 ve 40. Sayfaları bende bulamadım 2 karar var resmi gazetede biri 17 diğeri 27 sayfa hangi kararları ekleyeceğiz acaba

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ADONİS, 28 dakika önce yazdı:

Merhaba 25 ve 40. Sayfaları bende bulamadım 2 karar var resmi gazetede biri 17 diğeri 27 sayfa hangi kararları ekleyeceğiz acaba

https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2016/13566 bu linkteki kararı syn @vergici672 ekleyebilirsiniz dedi. Ayrıca SMT hukuk ta bu linkteki kararın tamamını ekleyin dedi. Bu şekilde gönderdim ben bugün.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, 16 dakika önce yazdı:

https://kararlarbilgibankasi.anayasa.gov.tr/BB/2016/13566 bu linkteki kararı syn @vergici672 ekleyebilirsiniz dedi. Ayrıca SMT hukuk ta bu linkteki kararın tamamını ekleyin dedi. Bu şekilde gönderdim ben bugün.

Teşekkürler hocam 

701 khk adalet bakanlığı kyok inceleme devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...