İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Leviathan, 1 saat önce yazdı:

@Elaziz

@Arı maya

Geçmek istediğiniz kamu kurumunun açtığı yarışma sınavını kazandiysaniz ve geçtiğiniz yeni kurumda özlük haklariniz daha iyi olacaksa, mevcut bakanlığın muvafakati/onayı aranmıyor. Bu konuda mahkeme kararı var, emsal gösterebilirsiniz.

Bu konuda haklısınız hocam. Ama tabii kpss A ya da kpss B gerekecek bu durumda. Yaş vb. kriterler de dikkate alındığında o biraz daha düşük bir olasılık. Ben eski bakanlığımda eski görevime razıyım da iade etmiyor alçaklar ? 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
ozelharekat61, 03.11.2020 - 14:01 yazdı:

@varex @MSA @Guapo Bu kararlar bize lazım olacak dostlar gerçi ben daha iade olmadım ama olunca inşallah sizin gibi bana da lazım olur belki direk polisliğe döneriz gerek kalmaz nasip ?

İnşallah sende iade olursun kardeşim..açıkçası polis olmak istemiyorum olmak isteyenler bana göre kesin EGM ye dönecektir  sadece mahkemeye vermesi yeterli olacaktır.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 35 dakika önce yazdı:

Bu konuda haklısınız hocam. Ama tabii kpss A ya da kpss B gerekecek bu durumda. Yaş vb. kriterler de dikkate alındığında o biraz daha düşük bir olasılık. Ben eski bakanlığımda eski görevime razıyım da iade etmiyor alçaklar ? 

Herşeyden önce yarışma sinavlariyla alım yapan kurumlara girebilmek için en az 35 yaşında olmak lazım, yaş dışında başka şartlar da var tabiki...

İki nokta var: yarışma sınavında başarılı olmak ve geçiş durumunda özlük haklarında iyileşme olmasi.

Mesela aynı özlük haklarına sahip hazineden dış ticaret uzman yardımcılığına geçişte kurum amirinin muvafakat verme konusunda takdir yetkisi bulunurken, ilgili mahkeme kararına göre 3000 ek göstergeli gelir uzman yardımcılığından 3600 ek göstergeli hazine uzman yardımcılığına geçişte bu takdir yetkisi yok.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Ak Parti’de 3 dönem Başbakanlık yapmış olan Davutoğlu’nun yeni kurmuş olduğu siyasi partisi kuruluşundan beri aklanmış KHK’lıların iadesini savunuyor. Hükümette de benzer görüşte olanlar var ancak bu sürecin kendi içerisinde bir uygulanma yöntemi (komisyon, yargı) olduğunu söyleyip yasal düzenleme yapılmamasını isteyen kesim daha ağır basıyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Arı maya, 6 saat önce yazdı:

Merhabalar. Bekleyen akademik personelden biriyim ses Seda yok, yıllar bir makale yazamadan geçiyor. En verimli Çağlarımız okuldan ve eğitimden uzakta geçiyor. Doktora tezimi bitirebilirsem ne mutlu bana . Açıkçası iade konusunda bazen çok ümitliyim bazen de bir o kadar ümitsiz. Benim de bir sorum olacak bilen biri varsa cevaplarsanız çok sevinirim. Akademik personel normal memurluğa veya MEB,e geçiş yapabiliyor mu? Sorma sebebim şu, iade olsam bile artık akademisyen olmak istemiyorum. Tek derdim geçim derdi olur bundan sonra .  

Olabilir sanki. Örneğin özelde öğretmenseniz MEB'e geçmek istiyorsanız açıktan atama kadrolarını takip edip, başvuru yapıyordunuz önceden.  Bir de MEB de öğretmen  istenen aşamaları geçtikten sonra muvaffakat belgesi alıp ve araştırma görevlisi veya öğretim görevlisi olabiliyordu. 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
cemyus, 25 dakika önce yazdı:

677 KHK  - EGM.
03.11.2020 İNCELEME DEVAM idi
04.11.2020 RET.

İDARİ - ADLİ SORUŞTURMA YOK. OCAK AYINDA YURT DIŞI YASAĞI KALKMIŞTI. DOLAYLI YOLLARDAN SORGULATMALARIMDA HERHANGİ BİR KRİTER VS GİBİ ŞEYLER YOKTU. 

HAYIRLISI ALLAHTAN. YAPACAK BİRŞEY YOK. BEKLEMİYORDUM AÇIKÇASI. 

Geçmiş olsun, hayırlı olsun.

Bir adım öne geçtiniz. En önemlisi artık düşmanı göreceğiniz yerdesiniz. Yani hakkınızdaki her şeye vakıf olacaksınız. Profil bilgileri ve paylaşımınıza göre sonuç belli. Sadece ötelendi. Mücadeleye devam, pes etmek, bırakmak yok.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
cemyus, 34 dakika önce yazdı:

677 KHK  - EGM.
03.11.2020 İNCELEME DEVAM idi
04.11.2020 RET.

İDARİ - ADLİ SORUŞTURMA YOK. OCAK AYINDA YURT DIŞI YASAĞI KALKMIŞTI. DOLAYLI YOLLARDAN SORGULATMALARIMDA HERHANGİ BİR KRİTER VS GİBİ ŞEYLER YOKTU. 

HAYIRLISI ALLAHTAN. YAPACAK BİRŞEY YOK. BEKLEMİYORDUM AÇIKÇASI. 

Geçmiş olsun, adli soruşturmaniz olmadığını yurtdışı yasagini kaldırtırken teyit etmistiniz değil mi?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 14 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun, adli soruşturmaniz olmadığını yurtdışı yasagini kaldırtırken teyit etmistiniz değil mi?

Evet, ara ara da bakıyordum kendime. Daha 1 hafta önce yine sorgulatmıştım arkadaşlarıma. Adli idari bir durum söz konusu değil Yurt dışı yasağı halen yok. 

677 KHK -Kraker Yok - Dava Yok - İnceleme Devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@cemyus rutbeli miydiniz. 

679 EGM. Adli ve idari soruşturma yok. Komisyon süreci devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...