İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Hicran, Bir saat önce yazdı:

İyi akşamlar herkese

Eşim EGM den 701 le ihraç.ihraç olduktan hemen sonra emekli oldu.Kurumsal bir firmada işe girecek.KHK lı olduğunu söylemedi. SGK işlemlerinde çıkıyormu bilginiz varmı? Takipsizlik almıştı. 

Bildiğim kadarıyla SGK işlemlerinde çıkmıyor ama işe girişte ihtiyaç olan evraklar içerisinde barkodlu SGK dökümü isterlerse orda yazıyor 4c diye ve en altta kurumların isimleri de oluyor. Bazı firmaların barkodlu istediğini duymuştum. Bende ihraçtan beri SGK li olarak çalışıyorum. Memurluktan önce de SGK lı olarak çalışmıştım. Döküm istenirse 4a kısmını sorgulayıp veriyorum orda memurluk öncesi ve sonrası gözüküyor.

Güncelleme • • Sylmz

701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın. 

Bir sorum, yada sorunum var. Benim kızım lise1 de. Yatılı okuyor. Bursluluk sınavını kazandı. Ama yatılı okuduğu için vermeyeceklermiş. Nasıl alabiliriz. Almak için nasıl bir yol izleyelim. 

Bilgilendirirseniz çok sevinirim. 

Eşim için takipdeyim.692 KHK ile EGM den ihraç edildi. Ağır cezada yargılandı ve beraat etti. Savcı istinafa göndermiş. Sabırla bekliyoruz. İnşallah olumlu haberler alırız...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 57 dakika önce yazdı:

Günaydın. 

Bir sorum, yada sorunum var. Benim kızım lise1 de. Yatılı okuyor. Bursluluk sınavını kazandı. Ama yatılı okuduğu için vermeyeceklermiş. Nasıl alabiliriz. Almak için nasıl bir yol izleyelim. 

Bildiğim kadarıyla ya parasız yatılılık tercih edebiliyorsunuz ya burs almayı seçiyorsunuz. Bunlardan birini seçtikten sonra bir defa da değiştirme hakkınız var.

672-ret-19

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Herkes komisyonu arasin akadaslar gun sonunda baskana rapor ediliyormuş talepler 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Az once aradım , biraz da sert konuşun bıktık beklemekten magduruz falan değil arkadaşlar lütfen 

Degin 

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Karagöz, 14 saat önce yazdı:

Aynı ses kaydını bile oynatıyor olabilirler. Hitap ederken isminizi falan söylediyse de hemen heyecan yapmayın, yapay zeka çok gelişti.

Yukarıdaki tartışmaya istinaden, ben de siyasi yerine gazeteciye mail atmayı daha mantıklı buluyorum. Bir kişiyi hedef belirleyip, aynı kişiye bazılarımız mail atsa, bazılarımız tweet atsa, numarasını bilen whatsapptan yazsa, ya KHKlıları merak edip araştırıp yazar. Ya da "KHKlılar diye bir grup varmış, galiba iyice çileden çıkmış durumdalar, kim ulan bunlar" tadında yazar. Bu şekilde bile medyada gözüksek hiç bahsedilmemizden iyidir. Başarılı olursa, her birkaç günde bir, yeni bir kişiyi hedef belirleyip devam ederiz.

Bu yöntem bugüne dek yapageldiğimiz, genele yönelik twitter etkinliklerinden daha iyi. Belki videolarını izlemişsinizdir, kalabalık yerlerde yardım isteseniz bile bazen kimse gelmez. Herkes birbirine bırakır çünkü. Genele yönelik twitter etkinliklerinde böyle bir durum oluyor.

KHKli veya KHKlilar kavrami artik yerini KHK magdurlari kavramina birakiyor. 

Biz de KHK magdurlari kavramini kullanirsak daha dogru olur.

689-Ret Banka, itirazsiz beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sylmz, 14 saat önce yazdı:

Bildiğim kadarıyla SGK işlemlerinde çıkmıyor ama işe girişte ihtiyaç olan evraklar içerisinde barkodlu SGK dökümü isterlerse orda yazıyor 4c diye ve en altta kurumların isimleri de oluyor. Bazı firmaların barkodlu istediğini duymuştum. Bende ihraçtan beri SGK li olarak çalışıyorum. Memurluktan önce de SGK lı olarak çalışmıştım. Döküm istenirse 4a kısmını sorgulayıp veriyorum orda memurluk öncesi ve sonrası gözüküyor.

Eşim iş görüşmesinde emniyetten emekli olduğunu söylemiş zaten. Emekli polisim demiş.Emekli polis olması daha çok işlerine gelmiş.Şimdi bizim merak ettiğimiz SGK işlemlerinde görürlermi acaba KHK şerhini.Sonradan çok pişman oldu keşke söyleseydim diye. 

701 EGM KYOK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ulan yok mu ilaç için bir karar?! Aynı durumda olan (KESK ve aynı ilçe) görev yerinden arkadaşlarım bir bir dönüyor bize ne zaman karar verilecek?!!! 

Ne yaptık, John Dillinger gibi memleketin dört bir yanında banka mı soyduk, adam mı vurduk?!!! 

Güncelleme • • perde1un

Herkes icin adalet

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
LA TAHZEN, 2 saat önce yazdı:

Günaydın. 

Parasız yatılı okuyorsa burs vermezler. Paralı yatılı olursa burs veriyorlar. Benim oğlumda burslu lise 1 de yurda yazdırdık, burs kesilmesin diye paralı gönderdim. Hem parasız yatılılık hem burs aynı anda olmuyor. Bursluluktan parasız yatılıĺığa geçiş var ama tekrar bursluluğa dönüş yok.

672 MEB  beraat 24 idare mahkemesi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Trust, 38 dakika önce yazdı:

KHKli veya KHKlilar kavrami artik yerini KHK magdurlari kavramina birakiyor. 

Biz de KHK magdurlari kavramini kullanirsak daha dogru olur.

Katılıyorum. Bundan sonra dikkat edelim bence de.

Kullanılan kelimelerin, içerikten daha önemli olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz sonuçta. Akp özellikle buna çok dikkat eder mesela. Kendisine Akp dedirtmemek için elinden geleni yapar.

• Beğeni 4
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
    • Hiç kimsenin gündeminde yokuz. Hiç kimsenin bizleri düşündüğü yok. Koca ülke için bir 'hiç' ten ibaretiz😔Böyle şeyler yazıp paylaşan biri değilim.Biraz iç dökme gibi oldu kusura bakmayın lütfen. 
    • Adam derdini "bu parayı nasıl ödeyeceğiz" diye belirtmiş. Zamanında AİHM kararları için "parası neyse veririz" demişlerdi sanki kendi cebinden veriyormuşçasına. Zaten kararlarıda uygulamıyorlar. Tamamını okudumda hiç "yahu bu insanlar yıllardır mağdur, ne iyip ne içiyorlar, toplumda kendilerini ifade bile edemiyorlar, psikolojileri ne oldu" diye bir cümle geçmiyor. Sonunda da "al başına belayı" diye yazmış. Bizi bela olark gören bir zihniyet!
    • Süreç çok uzun sürdü/sürüyor ama bir gün herkes bu noktaya gelecek. 
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...