İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Felsefeci, 29.10.2021 - 13:14 yazdı:

Kendisi KHK ile ihraç eğitimci 

677 KHK - Sağlık Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İl bazında KHK platformlar kuruldu. Orda da çabalayan 5-10 kişiyi geçmez zaten.Ama partilerle görüşmeleri var

Bu duruma gelmesinde çok emekleri var. Siyasi konjuktür de önemli tabi bu kıvama gelmesinde. Sosyal medyaya da aktif olmamız geriyor ki sesimiz duyulsun.Karınca misali 

• Beğeni 4
  • Onaylama 1

677 KHK - Sağlık Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sesimizi yükses sesle duyurmamız.destek vermemiz şart.birileri benim için birşeyler yapsın ben karışmıyayım.bi kazanım olursa faydalanirim yapıyorsak.bu düşüncede olan zaten insanlığını sorguladım.süslü kelimelerle burda yazıp ama kimse kırılmasın devlet bizi fislemesin diyorsan.daha ne yapmasını bekliyorsun.bize müstehak ozaman yapılanlar KHK platformlarina destek verelim.toplantilarina katılalım.zulme sessiz kalınmaz

• Beğeni 4
  • Onaylama 3

679.egmred

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 7 saat önce yazdı:

Arkadaşlar, OHAL komisyonundan halen neden ümit bekliyoruz? "Aman bir şey demeyeyim, belki iade olurum" düşüncesiyle yıllardır oyaladılar ve halen oyalıyorlar. Biz khklıları bu şekilde bağladılar. Türlü türlü kriteri (!) olana iade verip herhangi bir cemaatle kuruluşla bağı ilişkisi olmayana ret veren adil(!) komisyona yıllarca bel bağladık. KHKlılar platformlarına bile katılmaktan korktuk yıllarca. Basit bir dille söyleyeyim "ağlamayana meme yok". Böyle yıllarca bekleriz. Twitterda birkaç kişi kaldı mücadele eden. Çoğu kişiyi küstürdük. Biz hakkımızı savunmazsak başkası ne kadar savunabilir?... En ufak bir eylemden çekinen öyle bir zümreden ihraç torbası yapmışlar ki, yıllardır oyaladılar. Bu komisyon değil 1 yıl , her ay bir dosya inceleyip 50 yıl çalışsa toplum sesini çıkarmaz. "Hakkı teslim ediyoruz, titiz çalışıyoruz" der, daha çok oyalarlar. KHKlılar olarak silkinmenin vakti geçiyor bile.

Artik örgütlü mücadele şart. Millet ittifakı iktidar olsa bile bizim işlerin düzeleceğinin garantisi yok. KHK platformları birliğinde Münir korkmaz ve KHKlı arkadaşlar, millet ittifakı bileşenleri ile toplantılar düzenliyorlar. Her ilde parti örgütleri ile toplantı yapıyorlar. Bu toplantılara katılmak gerekiyor. Ayrıca meclisi ve milletvekillerini boş bırakmamak lazım. Gazetecilerle yada tüm medya kuruluşları ile konuşup KHK olayının beyin kanamasına dönüştüğünün anlatılması gerekiyor. Ayrıca meydanlarda protesto olayına başlamalı diye düşünüyorum. Bakınız EYTliler, adamlara gıpta ile bakıyorum. Bıkmadan usanmadan her yerde konuşuyorlar. Örnek almalıyız...

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Omersm, 21 saat önce yazdı:

Merhabalar benimde kararım bu hafta açıklandı KABUL aldım, en son salı günü bakmıştım, dün baktığımda kabul yazısını gördüm, kesinlikle yardım eden olmadı dosyam hakkında hiçbirşey bilmiyordum umarım bütün suçsuzların biran önce iadesi olur, bu kabustan kurtulur…         

Hayırlı olsun gözünüz aydın darısı başımıza 

679 mgk ret banka sendika ankara 22 idare

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stg, 07.06.2021 - 12:30 yazdı:

- KONU DIŞI - pasaport-yurtdışı çıkış-

Tanıdığım bir iş insanına yurtdışında düzenlenen bir fuarda tercümanlık yapma durumum var.

Pasaport tahdidim kalktı ve pasaport aldım. Sonrasında yurtdışına çıkmadım. Ama yine de çekiniyorum. Hudut şubeye gittim, zayi kaydı yok, bir sorun yok dediler ama soğuk davrandılar. Açık açık sordum, burası hudut kapısı olsa çıkabilecek miydim diye, belki bir sorun yok ama, lafı yuvarlayıp eveleyip geveleyip gönderdiler. 

Pasaport alıp yurtdışına çıkışta, belirli bir sebep olmadan sorun yaşayan KHK'lı var mı? Böyle birşey duydunuz mu?

Artık memuriyet sizin olsun, bana özgürlüğümü verin noktasına geldim, ki bu kötü birşey, biliyorum. 

Selamlar,

Bu konuda bir yorum alabildiniz mi yada yurtdışına çıkma noktasında bir sorun yaşadınız mı?

695 khk ihraç-red

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Gunaydin arkadaşlar.Galiba biz sonsuza kadar karar bekliyecez 

• Beğeni 2
  • Kahkaha 1
  • Üzülme 1

672 inceleme dvm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 12 saat önce yazdı:

Selamlar,

Bu konuda bir yorum alabildiniz mi yada yurtdışına çıkma noktasında bir sorun yaşadınız mı?

Öncelikle, yurtdışına çıkmadım. Bizim iş iptal oldu.

Ama yaptığım araştırmalarda, yurtdışına çıkan çok sayıda KHKlı olduğunu gördüm. Herkes bu forumda değil malum. FAcebook'ta da gruplar var, mesela oralardan da kontrol ettim. Çıkan gelen olmuş. Sorun yok yani. 

Ama laf açılmışken, yeşil pasaporttan sonra bordoya düşmek biraz kötü oldu. vizesiz, hiç kullanılmamış bordo pasaport, nazik bir ifadeyle "kıymetsiz" kalıyor. vizesiz ülkelere bile girerken sıkıntı çıkarılabildiğini duydum.  diğer yandan kişi, uygun iş vs ile vize alabilir tabii ki. ahdim var, bordoda kalsam bile o pasaporta en zorundan vizeyi alıp bir süre de olsa gidicem bir yerlere. 

672 - Takipsizlik - Ohal Komisyon red - İdare Mah İade

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Özgür Barış, 14 saat önce yazdı:

Selamlar,

Sorun yok, en azından ben yaşamadım ve şuanda yurtdışındayım.. sıkıntı olsa vermezlerdi pasaportu.. veya vermeselerdi.. gönlünüz rahat olsun.. inş sorunsuz çıkarsınız.. zaten 4-5 yıl pasaport hakkımızı elimizden aldılar.. 

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
stg, 1 saat önce yazdı:

Öncelikle, yurtdışına çıkmadım. Bizim iş iptal oldu.

Ama yaptığım araştırmalarda, yurtdışına çıkan çok sayıda KHKlı olduğunu gördüm. Herkes bu forumda değil malum. FAcebook'ta da gruplar var, mesela oralardan da kontrol ettim. Çıkan gelen olmuş. Sorun yok yani. 

Ama laf açılmışken, yeşil pasaporttan sonra bordoya düşmek biraz kötü oldu. vizesiz, hiç kullanılmamış bordo pasaport, nazik bir ifadeyle "kıymetsiz" kalıyor. vizesiz ülkelere bile girerken sıkıntı çıkarılabildiğini duydum.  diğer yandan kişi, uygun iş vs ile vize alabilir tabii ki. ahdim var, bordoda kalsam bile o pasaporta en zorundan vizeyi alıp bir süre de olsa gidicem bir yerlere. 

Sayın hocam yıllarca bordo pasaport kullandım ve vizeniz varsa ülkeler için hiç sorun yok.. inanın yurtdışında pasaportun rengi önemli olmuyor prosedür neyse ona bakıyorlar.. tabiki yeşil pasaport vize istemeyen ülkeler için masrafsız oluyor.. inş en yakın zamanda tatil bile olsa çıkarsınız yurtdışına..

679-YÖK Komisyon İncelemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...