İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Editör

@Mustafa TAŞ evet hocam kesk ve eğitimsen toplam 2752 dosya kaldı

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

KHK Forum Editörü | 686 khk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nazzsn, 9 saat önce yazdı:

Mrb arkadaşlar bugun kararım elime geçti 27 eylülde karar verilmiş. Ben 6 ekimde gormüştüm. Tek kriter bankaydı. Maalesef tek banka kriteri çok umutla bekliyordum ama hüsranla sonuçlandı. 2006 da açıp 2009  yılına kadar rutin işlemlerim vardı sonrasında ev alıp kredi ödememiz olunca 4,5 yıl ödedik haliyle para girişim olmadı. Borcumuz bitince 2014 de 10 bin yatırmıştım Eylül ayında. Komisyon hiç eski hesaptan bahsetmemiş hesap açılıs tarihini dahi yazmamış. Dırek 31 Aralık 2013 sonrasın da 2014 Eylül ayında katkı payı hesabında para artışı olmuştur demiş. Ve talimatlı görülmüş. Anladığım şu hesap istediği kadar eski tarihte açılsın 2014 de para varsa direk talimatlı sayılıyor. Bu arada kurum görüşüm olumlu gitmişti. Müdürümlede hala görüşürüz ve ilçe mem dende arkadaşlar söylemişti.kurum görüşüyle ilgili dahi hiç bir şey yazılmamış.bakalım bir umut mahkeme insallah sonu güzel olsun. Sağlıcakla kalın. 

Sayın Nazzsn,

Eski adlarından birisi cemaat olan Fetö/pdy nin "30 Ekim 2014'teki MGK'da ilk defa legal görünümlü illegal yapı olarak tanımlaması yapıldığı" kabul edilirse 2014 yılı haziran ayında dahi pek çok resmi kurumun söz konusu bankayla çalıştığı gerçeği de varken anlattıklarınızdan başka bir husus yoksa sizin mahkeme aşamasında iadeniz şimdiden hayırlı olsun. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bilen arkadaşlara bir sorum olacak.24.İdare’den ret geldikten sonra temmuz ayında istinaf aşamasına geçmiştim.Dava 13. İDD’ye düştü.Yani üç aydır istinafta dosyam.Fakat bu dilekçe hazırlama süreçleri gerçekten sıkıcı benim için.Dava takip sürecimizi , buradaki arkadaşların yorumları ve sitedeki hazır dilekçeler sayesinde bu aşamaya kadar getirebildik.Fakat bu aşamadan sonra yine ret gelme ihtimali var.Bundan sonraki Danıştay ve AYM sürecini tecrübeli bir avukata vekaletname  vererek sürdürmek istiyorum.İstanbul’da, sürece hakim fiyatları nisbeten uygun bir idari dava avukatı tavsiyesi istiyorum.Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 03.11.2021 - 22:21 yazdı:

Evet Musa bey komisyon kararında yazıyor, ayrıca tebligat olmadı sadece komisyon kararında gördüm.

Dava dediğiniz sorusturmadır büyük ihtimalle dava açılmış olsa her halükarda haberdar olmanız gerekir. Soruşturmayı da 2020 başlatmislardir ama henüz kovuşturma aşamasına geçmemiştir belki de takipsizlik vereceklerdir. 

• Beğeni 2
  • Onaylama 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

İlgilenmenize teşekkür ederim sayın @Muhreç Hakime, benim  hafızamda o şekilde kalmıştı, evrak ikamet ettiğim şehirde kalmıştı, evin anahtarını bıraktığım komşumdan rica ettim evrakı okuttum evet aynı siz dediğiniz gibi soruşturma imiş, benimde dava olarak aklımda kalmış. Ret kararından sonra duygularım birbirine girdi, okuduğumu anlayamaz oldum, anladıklarımı yanlış anlar oldum hülasa dengem bozuldu. Saygılarımla...

672 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 2 dakika önce yazdı:

İlgilenmenize teşekkür ederim sayın @Muhreç Hakime, benim  hafızamda o şekilde kalmıştı, evrak ikamet ettiğim şehirde kalmıştı, evin anahtarını bıraktığım komşumdan rica ettim evrakı okuttum evet aynı siz dediğiniz gibi soruşturma imiş, benimde dava olarak aklımda kalmış. Ret kararından sonra duygularım birbirine girdi, okuduğumu anlayamaz oldum, anladıklarımı yanlış anlar oldum hülasa dengem bozuldu. Saygılarımla...

Gecmis olsun kolay değil bu kadar zaman bekleyip sonrasinda ret kararı almak. Umarım dava süreci lehinize sonuçlanır. 

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

İhrac idari yargı hakimi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
absoluter, 11 dakika önce yazdı:

Sayın absoluter,

Öncelikle lütfen sakin olun. Hepimiz benzer şeyler yaşadık. Tarihinin en kötü dönemlerinden birini yaşıyor ülkemiz. Bu bir, 80 darbesi dönemi iki.

O soruşturmanın takipsizlikle sonuçlanacağını tahmin edebiliyoruz. Onu şu anda dert etmeyin. İdare mahkemesi başvurunuza odaklanın. Karar vermeden önce de bu sefer karar için soruşturma sonucunu beklemelerini talep edin.

Başvurunuzu yaptıktan sonra da ceza soruşturmanızı artık kapatması için ilgili savcılığa arada uğrayın.

• Teşekkür 1
  • Onaylama 2

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Aklima @Aklima Mrb arkadaşlar bugun kararım elime geçti 27 eylülde karar verilmiş. Ben 6 ekimde gormüştüm. Tek kriter bankaydı. Maalesef tek banka kriteri çok umutla bekliyordum ama hüsranla sonuçlandı. 2006 da açıp 2009  yılına kadar rutin işlemlerim vardı sonrasında ev alıp kredi ödememiz olunca 4,5 yıl ödedik haliyle para girişim olmadı. Borcumuz bitince 2014 de 10 bin yatırmıştım Eylül ayında. Komisyon hiç eski hesaptan bahsetmemiş hesap açılıs tarihini dahi yazmamış. Dırek 31 Aralık 2013 sonrasın da 2014 Eylül ayında katkı payı hesabında para artışı olmuştur demiş. Ve talimatlı görülmüş. Anladığım şu hesap istediği kadar eski tarihte açılsın 2014 de para varsa direk talimatlı sayılıyor. Bu arada kurum görüşüm olumlu gitmişti. Müdürümlede hala görüşürüz ve ilçe mem dende arkadaşlar söylemişti.kurum görüşüyle ilgili dahi hiç bir şey yazılmamış.bakalım bir umut mahkeme insallah sonu güzel olsun. Sağlıcakla kalın. 

Yanlışlıkla aynı msj geldi sanırım sayın @Nazzsn aklima insallah dediğiniz gibi olur idrae mahkemesinden dönerim. 

686 KHK. MEB. Banka

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...