İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

herkese mutlu hafta sonları...

içinde bulunduğumuz ay içerisinde OHAL Komisyonu istatistik yayımlayabilir...

şuan için durum çok flu işleyiş, kalan dosya sayısı vb. konularda net bilgi yok....

geriye kalan dosyaların renksizliği, pandemi vs. açıklanacak karar sayısının az olmasında etken mutlaka...

açıklama sonrası ileri dönük tahminler yapmak mümkün olabilir...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Eşim bugün kpss sınavına girdi o da bu süreçten çok etkilendi 4 senedir giriyor aslında üniversite de çok basarılı bir öğrenciydi çalışkan değildir ama başarılı ve  zekidir.ona pek belli ettirmemeye çalışıyorum belki ben hayatında olmazsam bunlaar başına gelmezdi ve cok rahat bir şekilde atanırdı..bugün ve iki hafta sonra sınava girecek özellikle KHK lı ailelerin ve çalışıp emek veren bütün öğrenci ve öğretmenlerin  Rabbim yardımcısı olsun 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Guapo, 15 dakika önce yazdı:

Eşim bugün kpss sınavına girdi o da bu süreçten çok etkilendi 4 senedir giriyor aslında üniversite de çok basarılı bir öğrenciydi çalışkan değildir ama başarılı ve  zekidir.ona pek belli ettirmemeye çalışıyorum belki ben hayatında olmazsam bunlaar başına gelmezdi ve cok rahat bir şekilde atanırdı..bugün ve iki hafta sonra sınava girecek özellikle KHK lı ailelerin ve çalışıp emek veren bütün öğrenci ve öğretmenlerin  Rabbim yardımcısı olsun 

Mülakatsız atamalarda sıkıntı olmuyor, ben ihraç olduktan sonra kardeşim kpss’den atandı.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

17/25 Aralık operasyonu ndan önce ben organize şubesinde çalışıyordum. Neyse cok uzatmadan bu operasyon dan  sonra şubeden cıkarıldım bende o zamanda bimere yazmıstım ben fetö ile kesinle bir ilgim alakam yok diye benim geçmişim araştırılsın yakın çevreme sorulsun diye talepte bulunmuştum.. başbakanlıkta EGM genel Md ordan personel Md ordan insan kaynakları Md ordan başka bir yere sonra başka bir yere gitmiş bu yazdıklarım yine de herhangi bir dönüş olmadı..o zamn karakola atamam yapıldı evime yakın dı ödül gibi gelmişti ama böyle bir sebepten dolayı şubeden çıkarılmam fişlenmem cok zoruma gitmişti karakolda 20 yıllık bir polis bana Tayyip ne yapar eder sizi ihraç edecektir üç veya beş sene geçsede sizi bu meslekte bırakmayacak demişti ben de ben fetöcü değilim hiçbir bğlantım yok alnım ak demiştim sonralardan beni tanıdıkça oda anlamıştı ve çok iyi anlaşıyorduk ama adamın dediği çıktı hatta 3 sene sonra gerçekleşti 

Ömer Avcu, 22 dakika önce yazdı:

Mülakatsız atamalarda sıkıntı olmuyor, ben ihraç olduktan sonra kardeşim kpss’den atandı.

İnşallah bende bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama bukadar haksızlıktan sonra insanın aklına gelmiyor değil

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

MEB karar vermede durdu gibi.. 672 den hiçbir kriterimiz olmadığı halde komisyonun başvuru aldığı ilk günden beri çoluk çocuk bekliyoruz. Başlı başına bu durum bile vicdanları kanatmaya yetmez mi. Gri kişiler için komisyon geçerli bir red verisi üretmeye çalışıyor, olmayınca da bekletiyor gibime geliyor..

• MEB, 672 KHK, hiçbir kriter eşleşmesi yok haliyle hakkında ne adli ne de idari işlemde yok.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Dün sayfada iade ve red alanların olduğunu okudum şaşırdım. Çünkü yakın bir dostumun corona'dan dolayı Ohal Komisyonunun çalışmadığını söyledi. Telefon'da her ne kadar komisyon devam ediyor deselerde gerçek bu dedi. Benimki de sizlerde olduğu gibi bir duyum sadece. 

Ankesör ihraç

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Harun13, 17 dakika önce yazdı:

Dün sayfada iade ve red alanların olduğunu okudum şaşırdım. Çünkü yakın bir dostumun corona'dan dolayı Ohal Komisyonunun çalışmadığını söyledi. Telefon'da her ne kadar komisyon devam ediyor deselerde gerçek bu dedi. Benimki de sizlerde olduğu gibi bir duyum sadece. 

Önceden verilen kararları giriyorlardır. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben şunu anladım.  Komisyon idareden dönebileceğini düşündüğü dosyaları bilinçli ve sistematik bir şekilde bekletiyor. Bu yüzden neredeyse tek kriter veya kritersiz dosyaları sona bırakıyor, şu saatten sonra ret gelenlerin başka bir açıklaması olamaz.Anladık ki komisyonun bir diğer görevi de iade olabilecek olanları da mümkün olduğunca geciktirmek, idare mahkemesine geç ulaştırmak, o yüzden  KHK sırasına  göre hareket etmiyorlar ,vay arkadaş, şeytanın aklına gelmeyecek hamleler bunlar ...Ne diyelim niyetlerinde boğulsunlar!

• Beğeni 5
  • Kahkaha 1
  • Onaylama 3

sendika 672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Angel, 28 dakika önce yazdı:

Ben şunu anladım.  Komisyon idareden dönebileceğini düşündüğü dosyaları bilinçli ve sistematik bir şekilde bekletiyor. Bu yüzden neredeyse tek kriter veya kritersiz dosyaları sona bırakıyor, şu saatten sonra ret gelenlerin başka bir açıklaması olamaz.Anladık ki komisyonun bir diğer görevi de iade olabilecek olanları da mümkün olduğunca geciktirmek, idare mahkemesine geç ulaştırmak, o yüzden  KHK sırasına  göre hareket etmiyorlar ,vay arkadaş, şeytanın aklına gelmeyecek hamleler bunlar ...Ne diyelim niyetlerinde boğulsunlar!

Sayın @Angel hocam yeni mi fark ettiniz böyle olduğunu. Bunların hiç bir insani ahlâkî ve vicdani değeri yok ki herkesin hayatlarından bilinçli bir şekilde en az 3-4yil çaldılar

Aslında ben hem bir özeleştiri hemde özür borçluyum fetöye olan nefretim gözümü kör etmişti galiba sağlıklı düşünemedik 

Ama darbeye katılım sağlamayan ve hukuksuz işlere imza atmayan herkes görevine iade olacak biraz daha zaman alabilir ama mutlak son bu

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Angel, 54 dakika önce yazdı:

Ben buna katılmıyorum hocam. Bu adamların ne Adalet duygusu ne de Allah korkusu yok.  Kinle hareket ediyorlar, Şu bir gerçek komisyondan iade etmedikleri kişileri kısa vadede  iade etmezler idare iade etse istinaf bozar kişi yıllarca bu girdabın içinde evrilip duracak. İdare mahkemesinde iade olupta istinafın iadeyi bozmadığı dosya sayısı bir elin parmaklarını geçmez malesef. 1000 kişide 5 kişi ancak. Seneye bırakacaklar, bu sene bitirmezler.

Güncelleme • • Berkan
  • Onaylama 1
  • Katılmama 1

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...