İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

672 MEB  2018 takipsizlik devamkeeee.?

672-sendika-KYOK 2018 Temmuz 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 10 saat önce yazdı:

arkadaşlar 25nci idarede duruşması vs olan varsa bilginiz olsun, karantinaya alınmış. katiplerden korona olan varmış.

Ayvayı yedik. Durusmam yok ama neredeyse bir yıl olacak dosyada tık yok. Şimdi iyice savsaklarlar. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 14 saat önce yazdı:

Hocam zor dosya bunlar zaten. İçi boş dosyaya ret vermek zordur. İçinde en basit kriter olana bir bahane bulup ret verilebilir. Burada da kurumların genel temayülleri önem kazanır. Örneğin:

1-TSK'da iseniz ağzınızla kuş tutsanız kabul vermezler.

2-Emniyet'te kodlama önemlidir. Kod temizse, o dosya zordur. 50 farklı yere sorarlar.

3-Milli Eğitim'de sendikalı iseniz, başka da bir şey yoksa, okula sorarlar, geri döndürürler. Ama bu işlemler de zaman alır, retten uzun sürer.

4-Bizim kurum için konuşuyorum: En ufak bir şey bulurlarsa ret veriyorlar. Bu dosyalar kolay dosya. Bomboş olan dosyalar ise zordur, zira kurum kabul etmedikçe kabul vermiyorlar. Ben kendi dosyamı sordurma fırsatı buldum 1-2 defa. Hepsine aynı dönüş oldu, dosya bomboş, ama kurumun olumlu kararı bekleniyor dediler. 

Yani ret verirken, sizin dediğiniz gibi, kimseye sormadan verebiliyorlar. O iş bir imzaya bakıyor. Oysa kabul verirken, kurumlara soruluyor, iade/ret dengesi ayarlanıyor vs. Bu da karara çıkarılamadığı için bekletiliyor. Sona kalan dosyaların bir çoğu böyle olduğu için, karara çıkarılmıyor, bekleniyor.

Adalet bakanlığı ile ilgili de fikrinizi alabilir miyim syn @vergici672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

gecen  hafta.bir mv.aradim danışmanı "komisyonun 5 aydir.mv.cevap vermeme kararı aldi.şuan bize bilgi vermiyorlar.dedi"sizce dogrumudur benimi geciştirdi.

• Beğeni 1
  • Şaşırma 1

686 hat mağduru

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

Söylemek kolay hocam 4 yılımı çaldılar hayatımdan birçok şeyi aldılar tepeden tırnağa bu işte en ufak kimin parmağı varsa Allah hepsinin bin belasını versin başka birşey demiyorum

Amin

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Hiç mi karar yok yaw iki üç haftadır doğru düzgün karar görmedik 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Guardiann, Bir saat önce yazdı:

Adalet bakanlığı ile ilgili de fikrinizi alabilir miyim syn @vergici672

Orası da pek parlak değil gördüğüm kadarıyla. Ben biraz emniyete benzetiyorum süreçlerini.

kaktüs, 42 dakika önce yazdı:

gecen  hafta.bir mv.aradim danışmanı "komisyonun 5 aydir.mv.cevap vermeme kararı aldi.şuan bize bilgi vermiyorlar.dedi"sizce dogrumudur benimi geciştirdi.

Normalde "hadi oradan" denilecek bir iddia ama dönemi düşününce, milletvekillerini umursamıyor olabilirler. Eğer ilgili vekil iktidar ya da ortağının vekiliyse umursamama ihtimalleri yok.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...