İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Komisyon giderleri devlet için tabiri caizse çerez parası bile sayılmaz. O yüzden tasarruf amacıyla dosyaların bitirilmesi talimatı pek olası değil. 

Orada görevli memurlar normal maaşlarına ek olarak bir miktar  fark alıyorlar. Komisyon kapansa maaslarini almaya devam edecekler. Yazışma masrafları da tassarruf gerektirecek boyutta değildir. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 1

-692    -Adli durum yok  - inceleme Devam ediyor. - Maliye Bakanlığı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Ben komisyonun 2021 e uzayacagini düşünüyorum. Hatta görev uzatmasi  yıllık olduğu için 2021 in de sonunu bulabilir. İkincisi bu yıl komisyon kapansın maas odenmesin diye bi tez var. Bence mantıksız. Zaten komisyonda çalışanların hepsi devlet memuru. Komisyon kapansada maaş almaya devam ederler. Ek ödenekler kesilir sadece. İkincisi ilk derece mahkeme lerin kararları üst derece bozacak tarzında bisiler yazılmış . Ama çıkan kararlarda istinaf ın ilk derece mahkemelerinin iade ettiği kişileri tekrar göreve dönüşlerinin iptal ettiğini görüyoruz 

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
geçer elbet..., Bir saat önce yazdı:

@Aklima hiç ışık yok bizde farkındayız dayicim :))

Kuyunun dibinden ufka bakınca ne görülebilir ki, kuyunun genişliği kadar gökyüzü!

Kuyudan çıkmak lazım...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Niksiz, 27 dakika önce yazdı:

Komisyon giderleri devlet için tabiri caizse çerez parası bile sayılmaz. O yüzden tasarruf amacıyla dosyaların bitirilmesi talimatı pek olası değil. 

Orada görevli memurlar normal maaşlarına ek olarak bir miktar  fark alıyorlar. Komisyon kapansa maaslarini almaya devam edecekler. Yazışma masrafları da tassarruf gerektirecek boyutta değildir. 

Evet aynen öyle. 250 raportör, ayda 1000 lira civarında ödenek alıyor. 7 üyeye de, klasik üst kurul üyeliği maaşı gibi bir maaş veriliyor, ek ödeme verilmiyor ki zaten bunların çoğu eski görevlerinde benzer maaşlar alıyorlardı ve alacaklar. Yani tasarruf olayı hikaye.

Tolga, 15 dakika önce yazdı:

Ben komisyonun 2021 e uzayacagini düşünüyorum. Hatta görev uzatmasi  yıllık olduğu için 2021 in de sonunu bulabilir. İkincisi bu yıl komisyon kapansın maas odenmesin diye bi tez var. Bence mantıksız. Zaten komisyonda çalışanların hepsi devlet memuru. Komisyon kapansada maaş almaya devam ederler. Ek ödenekler kesilir sadece. İkincisi ilk derece mahkeme lerin kararları üst derece bozacak tarzında bisiler yazılmış . Ama çıkan kararlarda istinaf ın ilk derece mahkemelerinin iade ettiği kişileri tekrar göreve dönüşlerinin iptal ettiğini görüyoruz 

İdare ve istinaftan yüksek oranda olumlu dönüş olmayacak. Bu kesin gibi. Komisyon ve Danıştay verecek gibi kararları.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Benim ki sadece duyumdu paylaşmak istedim 

Dosya çokluğu nedeniyle bir şekilde izahı mümkün olan durumdu bu seneye sarkması çoğu kişi de zaten ilgilenmiyor ama senelik 50 bin dosya incelemiş komisyonun 28 bin dosyayı bir yılda bitirmeyip

Bir yıl daha görev süresi istemesi konu ile alakası olmayan muhalif siyasetçilere argüman niteliği taşır sırf bunun için bile bir şekilde bitmesini isterler 

Gel gelelim bitmemesine 250 kişi 12 ay 28bin dosya ve istediği dosyaya ulaşma imkanı olan bir yapı neden şaka yapar gibi inceleme sayısı verir 

Kendi dosyamız sonuçlanıncaya kadar bekliyoruz zaten 10 yıl sürse bile komisyon birşey yapmadık yapmıyoruz yapmayacağız da (ufak tefek uğraşlar dışında) Karansar olan arkadaşlar da bir odaya geçip aynayı karşılarına alıp bağıra bağıra 10 yıl sürecek komisyon ve en son benim dosyam incelenecek ve ret verecekler deyip dursunlar

Temenni ve beklentimiz bu yıl bitmesi üzerine

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 15 dakika önce yazdı:

Dosya çokluğu nedeniyle bir şekilde izahı mümkün olan durumdu bu seneye sarkması çoğu kişi de zaten ilgilenmiyor ama senelik 50 bin dosya incelemiş komisyonun 28 bin dosyayı bir yılda bitirmeyip

Bir yıl daha görev süresi istemesi konu ile alakası olmayan muhalif siyasetçilere argüman niteliği taşır sırf bunun için bile bir şekilde bitmesini isterler 

Gel gelelim bitmemesine 250 kişi 12 ay 28bin dosya ve istediği dosyaya ulaşma imkanı olan bir yapı neden şaka yapar gibi inceleme sayısı verir 

Kendi dosyamız sonuçlanıncaya kadar bekliyoruz zaten 10 yıl sürse bile komisyon birşey yapmadık yapmıyoruz yapmayacağız da (ufak tefek uğraşlar dışında) Karansar olan arkadaşlar da bir odaya geçip aynayı karşılarına alıp bağıra bağıra 10 yıl sürecek komisyon ve en son benim dosyam incelenecek ve ret verecekler deyip dursunlar

Hocam hepimiz devlette çalıştık. Devlet kurumlarının işleyişleri bellidir. Pandemi sürecinde bir çok kamu kurumu neredeyse sıfır çalıştı. Bu birinci faktör. İkincisi ise dosyalarda karar vermenin zorlaşmış olması. 

Sizin duyumunuzun dayandığı kaynak da kendi öngörülerini aktarmış olabilir. Yine de duyumları aktarmaya devam edin. Bizim için bilgi kırıntıları ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 18 dakika önce yazdı:

Lütfen rica ediyorum 5duyu organımız var anlamak için farklı organ arayışı içine girmeyin sonra yanlış anlaşılıyor

Karamsar olma faslını fazlasıyla geride bıraktık. Artık acıyı bile hissetmiyorum. Herkesin kendine göre bir duyumu veya yorumu var. Benim de yorumum bu. Ben 2021 yılında komisyonun çalışmasının biticegini düşünüyorum . Sizin duyum ve yorumlarınıza saygı duyuyorum. Ama benim düşüncem bu sene yani kalan 3 ay içinde bitmeyecegi yönünde . 

• Beğeni 1
  • Onaylama 4

701 ile açığa alınmadan ihraç. İdari soruşturma yok. Adli soruşturma Kasım 2020 takipsizlik. Komisyon incelemesi devam ediyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sayın @vergici672 hocam dosya zorluğu diye birşey yok tertemiz dosyaya ret verdiklerini gördüm açıklama kısmında kurul kararı vardı sadece dememişler bile sende şöyle birşey var diye kendisinden şüphe etsi

Sadece 28 bin dosyayı 12aya yaymak amacıyla söyledi bunu 

Ret verseler kim ne diyecek yada dedi veya ne yapabilir

Sağlık Bakanlığı - KESK (SES)  - Komisyon KABUL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Santos689, 15 dakika önce yazdı:

Sayın @vergici672 hocam dosya zorluğu diye birşey yok tertemiz dosyaya ret verdiklerini gördüm açıklama kısmında kurul kararı vardı sadece dememişler bile sende şöyle birşey var diye kendisinden şüphe etsi

Sadece 28 bin dosyayı 12aya yaymak amacıyla söyledi bunu 

Ret verseler kim ne diyecek yada dedi veya ne yapabilir

Hocam zor dosya bunlar zaten. İçi boş dosyaya ret vermek zordur. İçinde en basit kriter olana bir bahane bulup ret verilebilir. Burada da kurumların genel temayülleri önem kazanır. Örneğin:

1-TSK'da iseniz ağzınızla kuş tutsanız kabul vermezler.

2-Emniyet'te kodlama önemlidir. Kod temizse, o dosya zordur. 50 farklı yere sorarlar.

3-Milli Eğitim'de sendikalı iseniz, başka da bir şey yoksa, okula sorarlar, geri döndürürler. Ama bu işlemler de zaman alır, retten uzun sürer.

4-Bizim kurum için konuşuyorum: En ufak bir şey bulurlarsa ret veriyorlar. Bu dosyalar kolay dosya. Bomboş olan dosyalar ise zordur, zira kurum kabul etmedikçe kabul vermiyorlar. Ben kendi dosyamı sordurma fırsatı buldum 1-2 defa. Hepsine aynı dönüş oldu, dosya bomboş, ama kurumun olumlu kararı bekleniyor dediler. 

Yani ret verirken, sizin dediğiniz gibi, kimseye sormadan verebiliyorlar. O iş bir imzaya bakıyor. Oysa kabul verirken, kurumlara soruluyor, iade/ret dengesi ayarlanıyor vs. Bu da karara çıkarılamadığı için bekletiliyor. Sona kalan dosyaların bir çoğu böyle olduğu için, karara çıkarılmıyor, bekleniyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyonun işleyişine  doğal  olarak herkes kendi açısından bakmış.  benim adli dosyam istinafta o yüzden  komisyondan kararımın çıkmasını şu aşamada istemiyorum.   komisyonun,  dava sürerken olumlu karar vereceğini pek sanmam.   mahkeme tamamlandığında ise  belki  binde bir olumlu olma ihtimali olacak .  çok azda olsa bu ihtimali kaçırmak istemem. dosyam seneye kalabilir. hatta bana belki bir sene bile yetmeyecek ...

sene  sonunda komisyonun kapanması yerine sene sonuna kadar işlemleri biten dosyaların sonuca bağlanması taraftarıyım.

686 - MEB - ret

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...