İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

@Leviathan bir kervanin gelip kuyuya kova sallamasini beklemekteyiz üstad. sahsen başka türlü ışığı gorebilmenin mümkün olmadığını düşünmekteyim ?

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Berkan, 35 dakika önce yazdı:

Komısyon için hiçbir dosya zor değil. Sana retti yapıştırır kimseyede hesap vermez. Allaha bile hesap vereceklerini unutmuş adamlar seni mı unutmayacak?

Düz mantıkla, hesap vermeme konusunda kanuni düzenleme de var nasıl olsa deyip hiçbir dosyanın zor olmadığı kanaatine varabilirsiniz. Ancak, hiçbirimiz hesap vermeme konusunda komisyon çalışanlarının gerçekte ne düşündüğünu/hissettiğini bilemeyiz (Dini yahut vicdani bağlamda ne hissettiğini kast etmiyorum). 

Hem bilmiyorsunuz.

Hem bilmediğinizi bilmiyorsunuz.

Hem de çok eminsiniz ?

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 16.09.2020 - 19:03 yazdı:

Hocam bende bir tane taş var 1 cm tesadüfen mide sorunundan gittiğimde öğrendim taş olduğunu.Beni rahatsız etmiyor.Doktor bana 1 cm taşın safra kanalına düşme riski yok dedi istersen bekle dedi belirti vermiyorsa dedi.Ama dedi bir gün hamile sancısı ile buraya gelirsen mecbur safra kesen alınacak dedi şimdi kapalı ameliyatla alabilir ama o zaman açık olma riski var dedi.Bende rahatsız etmiyor arada sırtıma ağrısı vuruyor hocam başka bir sorun yok.Aslına bakarsanız bir organımı aldırma fikri beni çok üzdüğünden aldırmak istemiyorum bitkisel her yolu denedim açıkçası bende hiçbiri ise yaramadı aklınıza gelecek her yolu denedim 

Evet hocam aşırı su içiyorum bu aralar öyle böyle değil ama bunu hem ağır spor yaptığım için hem de spor yaptığım günler protein takviyesi aldığım için yapıyorum o zaman sorun yok korkmama gerek yok mu hocam 

İçilebilir İngiliz tuzunu sabah akşam 1 silme çay kaşığı suya karıştırıp 1 ay için safra için tekrar kontrole gidin farkı görürsünüz...

677 KHK- suçlama sadece cgnat kaydı ile bylock suçlaması- user İD içerik veya başka hiçbişey yok- komisyon ret- idari devam ediyor- adlide devam ediyor...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
SgpKjmr, 1 saat önce yazdı:

İçilebilir İngiliz tuzunu sabah akşam 1 silme çay kaşığı suya karıştırıp 1 ay için safra için tekrar kontrole gidin farkı görürsünüz...

Hocam o kürü 4 kere yaptım maalesef hiçbir işe yaramıyor ben onu detaylı olarak yaptım bende.Şöyle ki Aidin Salih ve Andreas Moritz  tekniği diyorlar safra kesesi kürü karaciğer ve safra taşları icin İngiliz tuzu kürü ve ben bunu 4 kere uyguladım.Fakat doktorun dediğine göre 1 cm benim taşım ve doktor diyor ki bir cm lik taşın safra kanalına düşme ihtimali yok boyundan geçemez yani bu demekki bu taşın doğal yolla falan düşme safradan çıkma ihtimali yok ben bunu bile bile sırf organımı aldırmamak icin belki bi ihtimal işe yarar mı acaba diye bu kürü İngiliz tuzu kürünü 4 kere yaptım sonra ultrasona gittim sonuç yine aynıydı hiçbir değişim olmadı çünkü bu zaten fiziksel olarak imkansız bi durum.Bu kür sadece safra kesesinde çamur veya 0.05 mm gibi küçük taşlar bulunanlar için işe yarayabilir onlar çünkü kanaldan geçme veya kanalı tıkama ihtimali olan taşlar ? Neler denemedim ki İbrahim saraçoğlunun iğde kürü mü dersiniz, İngiliz tuzu kürleri mi dersiniz vs vs herşeyi yaptım ama hala organımı aldırmak istemiyorum ama bir yandan da çok korkuyorum doktor dedi ki birgün hamile sancısı ile buraya gelirsen mecbur aldıracaksın o zamana kadar bekleyebilirim sanırım bakalım ne zaman doğuracam?

Güncelleme • • ozelharekat61
  • Beğeni 1
  • Kahkaha 1

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

arkadaşlar 25nci idarede duruşması vs olan varsa bilginiz olsun, karantinaya alınmış. katiplerden korona olan varmış.

su sıkan itfayenin hortumunu... Sadece adalet bekleyişinde.Komisyon RET,  ilk celsede beraat! İdari Mahkemede adalet haykırışında.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Günaydın Bu Cuma , o Cuma olur umarım.???

• Beğeni 7
  • Onaylama 1

672 Meb . Sendika üyeliğim ve teşvik , burs ile okula çocuk gönderme var. Terörist ilan edilmem için bunlar yetti.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Fazla çabaya gerek yoktu ki zaten, aylık 2500 dosya incelese şu anda kararlarımız gelmişti. Pandemide zor falan da değildi. Belki karantina da yavaşlamasını anlıyorum ama Haziran ayında da bir artış görmedik. 

Ankara pandemiyi ağır atlatıyor, ben de Ankarada yaşıyorum ve tüm kurumlarda pandeminin etkisi görülüyor. Kimi sorsam ya karantinada ya da pozitif. Komisyonda muhtemeldir ki benzer bir durumda. 

Dosyalarda iade oranının %5 lerden %35 lere kadar yükseldiği bir dönemde karamsarlığa kapılanları anlamakta zorlaniyorum. Tabiki şu dönemde ret almak zordur ancak iade olma olasılığı da baya yüksek. Bol iadeli günlerimiz olsun?

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

672 Meb, kriter yok, adli işlem yok, incelemeye devam...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Nilüfer, 32 dakika önce yazdı:

Fazla çabaya gerek yoktu ki zaten, aylık 2500 dosya incelese şu anda kararlarımız gelmişti. Pandemide zor falan da değildi. Belki karantina da yavaşlamasını anlıyorum ama Haziran ayında da bir artış görmedik. 

Ankara pandemiyi ağır atlatıyor, ben de Ankarada yaşıyorum ve tüm kurumlarda pandeminin etkisi görülüyor. Kimi sorsam ya karantinada ya da pozitif. Komisyonda muhtemeldir ki benzer bir durumda. 

Dosyalarda iade oranının %5 lerden %35 lere kadar yükseldiği bir dönemde karamsarlığa kapılanları anlamakta zorlaniyorum. Tabiki şu dönemde ret almak zordur ancak iade olma olasılığı da baya yüksek. Bol iadeli günlerimiz olsun?

Ben zaten red aldım.20.idareyi bekliyorum da komisyondan karar bekleyen arkadaşlar için İnşallah kabul kararı fazla olur artık.Bi an önce şu süreç bitse iyi olacak.Yorulduk

VİTRİOL

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu haftayı da pas geçiyorum ama 25 eylül den sonra heyecanla bekliyorum sanki konjonktür bu işlerin bu sene bitmesi gibi geliyor iş artık tümden idareden çıkıp yargı eliyle yürümeli ve kurumlar hala görevden çıkarma da yetkili fetö operasyonları devam ediyor yeni yapılanmamaları silindir gibi ezmeliyiz düşüncesi var ve destekliyorum da ama bir yönüyle de devlet diğer elini de uzatıp çukurdakileri çıkarmalı insanımızı toplumumuza yeniden kazandırmalı kanaatindeyim bu kırılmadayız sanırım.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...