İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Virginia Woolf, 13 dakika önce yazdı:

Sayın @kunduracı biraz daha açar mısınız? Memuriyet vasfını kaybetmeyenleri de yeni bir elemeye mi tabi tutacaklar diyorsunuz? ?

Sn @Virginia Woolf bahsettiğiniz konu hakkımda değil sanırım. İlgili kavramların sınırlarını belirleme yönünde olsa gerek. Çünkü ceza ve idare mah. davalar farklı seyrediyor. Ohal kom. zaten sadece dosya içerikleriyle işlem yapıyor. Kurum irtibatlı ya da iltisaklı dediyse ohal kom. da büyük oranda bu karara uyuyor. O nedenle de idare mah. yükü daha da artıyor. Sistem artık bu yükü taşıyamaz hale geldiği için AYM nin devreye girmesi bekleniyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
wildPuppy, 29 dakika önce yazdı:

inşallah hocam, inşallah lehimize birşeyler olur artık.

Sizi tenzih ederek, şu an Jacob'un Yalanları isimli film izliyorum. Aklıma biz khklılar geldi. Yahudi kamplarında yalan söyleyen bir Jacob var. Tam millet isyan noktasına gelmişken bu yalanı patlatıyor kurtaracaklar bizi, herşey güzel olacak diye falan. Adamlar sakinleşiyor. Böyle böyle savaş boyunca isyan olmuyor. Biz khklıları da Zeus'lar Hector'lar Ohal Komisyonu ve benzeri yalancılar böyle uyuttu 4 yıldır. Halen sessiz takipçiler var etliye sütlüye bulaşmadan iade olayım diye bekleyen. 

Ama AYM ya da dediğiniz şekilde hukukçuların birşeyler yapması elzem artık. Yoksa hukuku koy bi torbaya at denize, gerisini Hak getire.

Mahatma Gandhi nin bir sözü; önce sizi ciddiye almazlar, sonra size gülerler, sonra sizinle savaşırlar, neticede mağlup olup giderler demiş. Baskı ve sömürge altında dahi umutlu olmak gerekir. 4 yıl bekledik ya da daha doğrusu bekletildik bunun gideceği yer isyan değil yapılan hukuksuzlukların artk görülmesi ve daha da geç olmadan düzeltilme yoluna gidilmesidir. Halkına zulm eden hiç bir hükümdarın hükmü uzun sürmemiştir...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 @varex   Merhabalar

Sizlerin bilgisine ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz.Eşim 672 EGM ihraç              sigortaya 1995 girişi var Mesleğe giriş 2000 Askerlik borçlanması ödendi Toplam sigorta pirim 9200 günü var       44 yaşında ne zaman emekli olabilir                   İhraçtan sonraki 3 yıldır sigortalı çalıştı  Şu an işsiz 3.5 yıldan fazla sigortalı çalışırsa emekli sandığından emeklilik hakkımız olmayacak mı ?Malum iş yerleri sigortasız çalıştırmıyor   Kusura bakmayın Sizden fikir yorum almak bize yol gösterecek

672egm İncelenmekten bıktı

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bu konunun ele alınmasıyla ilgili olarak, bizi en çok rahatlatacak bakış açısının "yarın iade olacak gibi ümitli olmak ve hiç iade olmayacakmış gibi önümüze bakmak" olduğunu düşünüyorum...Şahsen bu konu ne kadar gündemimde olursa, o kadar beni yoruyor ve yıpratıyor, bu yüzden hiç iade olmayacakmış gibi başka işlerle ilgileniyorum, böylece kafa olarak daha az stres oluyorum, cünkü mevzuyu unutuyorum (evet unutmak büyük bir nimet)...zihnimizi bu konudan çekip, başka şeylerle meşgul edersek inanın hem bu sürec daha hızlı gecer hem de daha az yıpratıcı olur...Bir 4 sene daha sabah akşam "bizim iade işi ne oldu" diye sormak, sadece kendimize yükü ağırlaştırmaktan başka birseye yaramayacak...O yüzden elimizden geleni yapalım, sonrasında dikkatimizi yapabilecegimiz islere verelim derim nacizane...

Güncelleme • • Lebron
  • Beğeni 5
  • Onaylama 4

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bir Anekdot: Bir öğretmen sınıfa girer ve öğrencilerine elindeki 1 kg agirligi göstererek sorar..."Bunun ağırlığı ne kadardir?" Öğrenciler hep bir agizdan" 1 kg hocam" diye atılırlar...Hoca bunlardan birini seçer..."Peki gel bakalim bu ağırlığı eline al ve ben deyinceye kadar bırakma" der...

Öğrenci ağırlığı eline alır ve tutmaya başlar...5 dakika geçer...hoca sorar, simdi ağırlığı ne kadar? Hocam sanırım 1 kgdan fazla der ögrenci...5 dakika daha gecer...Ogretmen tekrar sorar...Ogrenci, hocam en az 2 kg der...Ogretmen peki simdi biraz dinlen der...10 dakika sonra tekrar agirligi eline almasini ister ve kac kg der...ogrenci tekrar hocam 1 kg der...

Ogretmen sınıfa döner ve der ki, "işte bizim durumumuzda böyledir...buradaki agirliga bedel, hepimizin çeşitli dertleri ve sıkıntıları var, bunları sürekli düşünürsek, bir süre sonra bu dertler zihnimizde olduğundan daha agir hale gelir ve hatta bir süre sonra bu dertleri taşiyamaz hale geliriz...Halbuki bu sıkıntıları bir süreligine de olsa bir kenara koyarsak, onlara karşı daha uzun süre dayanıklı hale gelebiliriz..."

Güncelleme • • Lebron
  • Beğeni 5
  • Teşekkür 3
  • Onaylama 1

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
kunduracı, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir konuda bilgi vermek isterim. Uzunca bir süredir irtibat ve iltisak kavramları üzerinde tartışan hukukcuların bu kavramlara dayalı ohal ret kararlarının idare mahkemeleri nezdinde iptal edilmesi gerekeceği yönünde AYM kararı olabilir deniliyor.

Syn @kunduracı bu bilgiyi nereden aldığınıza dair kaynak paylaşmanızın sakıncası var mı  kimler diyor yani

sendika 672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Yaren672 burda SGK uzmanı benim,ben bile ezbere cevabını bilmiyorum,tabloya bakılması lazım,iyisi Herhangi bi SGK ya gidin hesaplasınlar

679_SGK VHKİ-incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
kunduracı, 3 saat önce yazdı:

Arkadaşlar bir konuda bilgi vermek isterim. Uzunca bir süredir irtibat ve iltisak kavramları üzerinde tartışan hukukcuların bu kavramlara dayalı ohal ret kararlarının idare mahkemeleri nezdinde iptal edilmesi gerekeceği yönünde AYM kararı olabilir deniliyor.

Anayasa mahkemesinin önünde dosyalar var zaten. Danıştay in önünde de var. Bunu biliyoruz. Bilmediğimiz ne zaman karar verileceği. Hukukçuların çoğu, Beraat ve takipsizlik alan kişilerin göreve iade edileceği kanaatini taşıyorlar. Yalnız siyaset, AYM yada Danıştay ın bu kararı vermesini şimdilik engelliyor. Var bir hesapları. Yalnız şunu gördük ki AYM nin Enis Berberoğlu ile ilgili verdiği ihlal kararı, siyasetin tam anlamıyla AYM ye etki edemediğini gösteriyor. Ayrıca beraat ve takipsizlik alan avukatların ruhsat alabilmeleri kararı da  AYM ye karşı umudumuzu arttırıyor.  Eminim ki bu iki karar iktidarın istemediği kararlardır. Eninde sonunda beraat ve takipsizlik alan kişiler ile ilgili görevlerine iade kararını duyacağız önemli olan ne zaman verilecegidir. Siyaset şimdilik bu süreci uzatma peşinde. Ben, ohal komisyonu dükkanı kapatmadan AYM yada Danıştay'ın karar vermeyeceği kanaatindeyim. Bakalım ilerleyen zamanlarda neler olacak. Biz yinede sesimizi en yüksek şekilde duyurmaya devam edelim.

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
hamsi_kefali, 18.09.2020 - 22:45 yazdı:

692 Adalet bakanlığı , infaz koruma memurlar RED BUGÜN GORDUM KARAR BENİM 2 YİL ONCE TAKİPSİZLİK , 2012 ONCESİ İCİN TANİK BEYANİ, KRİTER YOK

Benimde kriter 2008 yılı tanık ifadesi ve kurum kanaati. Maalesef ref yoksa tanık kriteri adalet bakanlığı için red verilmesine yeterli oluyor. Takipsizlik yada beraat kararı hiçbir işe yaramıyor. Bu kadar bekleyip red almak çok üzücü. Bir an önce idare mahkemesi dilekcenizi hazırlayıp başvurunuzu yapın derim. Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Pasaport tahtidi kaldırmak için örnek dilekçeye ihtiyacım var. Örnek dilekçeyi nereden ve nasıl bulabilirim. Teşekkürler...

675 YÖK  Gizli tanık Adli İşlemsiz KYOK İnceleme devam ediyor. 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• Bize eşit şartlarda mücadele imkanı vermediler ki gerçekten ne kadar nitelikli olduğumuzu gösterelim. Hileli zarların olduğu bir oyunun içinde bulduk kendimizi. Şartların eşit olmadığı, zarların hileli olduğu bir oyunda hayatta kalmak bile çok büyük bir başarı. Tüm olumsuzluklara rağmen mücadeleden vazgeçmedik, vazgeçmiyoruz, mücadele edeceğiz. Eninde sonunda kazanacağız, buna şüphe yok. Bize düşen görev, o gün gelene kadar ilk önce akıl sağlığımızı, sonra beden sağlığımızı korumak ve azimle ve inadına yaşamak.  Her birimiz farklı ailelerde, farklı kültürlerde, çok farklı şartlar altında yaşadık, büyüdük ve bu günlere geldik. Hepimizin başına aynı olay gelmiş olsa da, herkesin tepkisi, reaksiyonu, hissettiği şeyler, dayanma eşiği vs farklı. Ama işin özü bence haklı olduğumuzu bildiğimiz böyle bir durumda dirayetli olup yaşamaya devam etmek. Tüm olumsuzluklara rağmen yaşayacağız ve ileride tüm haklarımızı aldığımız günlere akıl ve beden sağlığımız tam olarak ulaşacağız. 
    • Hocam, kendinize haksızlık etmeyin. Devlet söz vermiş 657ye uyduğun sürece sorun yok demiş. Birçok kişi de buna güvenip kendini o memuriyet için hazırlamıştı ve o işe kendini adamıştı. Özellikle belli bir yaştan sonra gerçekten zordu bu işler. Birçok kişiye de yedikleri damga çok ağır geldi, yeni bir hayat kurmak için o psikolojik gücü kendilerinde bulamadılar. Bunun üstüne uğraştığımız davaları parçalanan aileleri ekleyin. Hayatta kalabilmeniz bile başarı aslında.
    • 8 sene geçti ve hiç bir şey değişmedi. Parkomatta  çalışdım, inşaatlarda çalıştım, tarla işlerinde çalıştım, bir buçuk sene kadar dershanede çalıştım (depremden sonra kapandı) fabrikada 3-5 ay çalıştım ödeme sorunu olunca  ayrıldım yine inşaattayım. 8 yılda bir kazmaya sap olamadım, ortalamaya baksan 8 yıl asgari ücret altında kazandım. Hep günü kurtarma uğraşıyla  geçti 8 sene. Bu 8  sene bana ne kadar beceriksiz işe yaramaz olduğumu gösterdi. Bazen düşünüyorum nasıl bir günahım varmışta bu duruma düştüm ve kurtulamıyorum ... Ülkenin hukuk olsun adalet olsun ekonomi olsun vesaire memnun değilizya, ben bunun bin katı kendimden memnun değilim ...
    • Yeminle şaka gibiyiz ya. Herkese açık bir forumda birbirine dilekçe dava danışan, fikir alış verişi yapan, sabır tavsiye eden, gündem hakkında analizler yapan "terörist" mi olur arkadaş? İçinde olmasak tam bir komedi değil mi şu durum aslında? 8 sene be.
    • Bir düşüncem de KHK mağdurlarıyla ilgili... Mağdurlar bu işin çözümünün peyder pey olacağını bir türlü anlayamadı... pazarlamada "foot at the door" diye bir tabir vardır, yani ayağınızı kapıya koyabilirseniz, satışı büyük ihtimalle halledersiniz... burada da o ayak, ufak da olsa, KHK'lı bir grubun toplu iade olmasıydı... mesela takipsizlik-beraat alanlar iade olabilseydi, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iade olma yolu açılacaktı, çünkü o kapı açılmış olacaktı bir kere... ama bunun yerine ne zaman takipsizlik alanların iadesi gündeme gelse, diğer tüm KHK'lılar "bizde, bizde, bizde..." demeye başladı ve o kapıya ayak bu yüzden hiç konulamadı, çünkü kapı hiç açılamadı... Bu talepler nedeniyle, iade işi toplum nazarında en ağır kişinin iade olacağı şeklinde ve çok ağır mali külfete neden olacak şeklinde yorumlandı veya imajı o şekilde verildi (Abdurrahman Dilipak'ın idareyi KHK'lılarla ilgili mali külfetle korkutma twitini hatırlayın)... halbuki hep beraber en azından takipsizlik-beraat alanlar gibi toplum vicdanını da kanatan bir kesimin iade olmasını savunsaydık, orta-uzun vadede birçok KHK'lının iadesi toplum nazarında daha kabul edilebilir hale gelecekti...
  • Yeni Oluştur...