İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk

Öz eleştiri yapayayım kendi fikrim dir 

Yaşadıklarımı başıma gelenleri hak ettim ben fetöcü hiç olmadım ama  neden mi ? Çünkü takım tutar gibi bir siyasi parti tutum ailemden öyle öğrendim öyle gördüm ne yaparsa yapsın hep haklı gördüm hiç eleştirmedim eleştireni de susturdum...evet nedeseniz haklısınız yaptıklarımı ödüyorum şimdi.. şuanki şakşakcılardan hiçbir farkım yoktu vallah.. mesala sabahtan akşama kadar cumhurbaşkanını dinler hiç sıkılmaz dım..ben hendek oparasyonlarında Hakkari de görev yapıyordum o zamnlar çok şehit veriyorduk hergün şehit veriyorduk ilk ozamn eleştirdim yapılanların siyasi menfaatler için olduğunu düşündüm 2 yıl barış sürecinde memleketin her yoluna bomba döşemişler tüneller kazmışlar devlet sadece izlemiş sonra ne mi oldu onlarca şehit..yetim kalan cocuklar...ve yıkılan bombalanan tarihi yapılar..sonra hukuk adalet yavaş yavaş ülkemizden giderken ben sadece izledim hiç bir zaman giden hukukun adaletin bana lazım olacağına düşünmedim..sonra hainlerin fetöcülerin darbe girişimi ardından tamamen adaletin askıya alınması ve piyngonun bana vurması bir türlü bu çukurdan cıkamamak..çünkü hukuk adalet cok önceleri ülkemizden gitmişti ve ben sadece izlemiştim şimdi herşey için muhalefeti suçlamak adil değil bence 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
AYBÜKE, 16 saat önce yazdı:

Ben de günlerdir bunu düşünüyor ve pişmanlık yaşıyorum. Buradaki çoğu arkadaşın özel bir yeteneği veya kendini geliştirdiği bir alan var. Ben ise bütün yumurtaları aynı sepete koymuşum, sepet elimden kaydı ve yumurtaların hepsi kırıldı, onlarla birlikte kolum kanadım da ?

El sanatlarında bir uğraşım olsaydı ya da vaktiyle tarım, yabancı dil, bilişim üzerine kendime bir şeyler katmış olsaydım eğer, bu 4 yılda işimin ustası olurdum. Hata etmişiz devlet işine güvenmekle. Temelinde yetiştirilme tarzımız da etkili tabi, aile tarafından girişimciliğimiz geliştirilmedi, desteklenmedi.

Kadınların ticarete atılmasında bariyerler oluşturan kültürel kodlarımıza karşı gelmeyip boyun eğmenin cezasını çekiyorum, hatalarımdan biri de bu... Kişi ne yaparsa kendine işte...

=>  Söylediklerinize ek olarak bugüne kadar ne öğrendiysem hep kendi başıma öğrenmişim hocam.

Elbette ailemiz de bize destek oldu ama iş kişide bitiyor. İyiki de öğrenmişim

İnsan zorlanıyor mu zorlanıyor ama öğrendikten sonra rahatlıyorsunuz 

Şu an hatalarımızı çok rahat görüyoruz. Ama önceden göremiyorduk. Bu bile bizim için gelişme sayılır

689cte, 11 saat önce yazdı:

Dün akşam itibariyle Ret aldı eşim. 689 KHK İKM idi. Bakalım bizim suçumuz ne imiş. Duygusuz duygularda öğreniyor insan bu süreçte...... 

Geçmiş olsun.

Bizde kurbanlık koyun gibi kesilmeyi bekliyoruz .-((

Acı ama gerçek işte

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
werwer, 47 dakika önce yazdı:

=>  Söylediklerinize ek olarak bugüne kadar ne öğrendiysem hep kendi başıma öğrenmişim hocam.

Elbette ailemiz de bize destek oldu ama iş kişide bitiyor. İyiki de öğrenmişim

İnsan zorlanıyor mu zorlanıyor ama öğrendikten sonra rahatlıyorsunuz 

Şu an hatalarımızı çok rahat görüyoruz. Ama önceden göremiyorduk. Bu bile bizim için gelişme sayılır

Lebron, 27 dakika önce yazdı:

Eğer hayatınızda memnun olmadığınız bir şeyler varsa,

Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız,

Eğer hayatı ıskaladığınızı, yanlış tercihler yaptığınızı düşünüyorsanız,

Ama bir yandan da artık geç olduğunu, eski enerjik halinizde olmadığınızı düşünüyorsanız, “benden geçti artık” diyorsanız…

Unutmayın, hayat bir fırsatlar defilesidir.

Ve hiçbir şey için geç değil.

İşte örnekler

Henry Ford, Ford’u kurduğunda 40 yaşındaydı,

Asa Candler, Coca Cola’yı kurduğunda 41 yaşındaydı,

Thomas Edison, General Electric’i kurduğunda 45 yaşındaydı,

Henry Nestle, Nestle’yi kurduğunda 52 yaşındaydı,

Ferdinand Porsche, Porsche’yi kurduğunda, 56 yaşındaydı,

Charles Flint, IBM’i kurduğunda, 61 yaşındaydı.

Orumcek Adam,  X-Men gibi karakterleri içeren Marvel Dünyası'nı kurucusu Stan Lee ise basladiginda 40 yasindaydi...

GAP magazasini kuran Donald Fisher ilk magazasini actiginda 40 yasindaydi...

Samuel Jackson ilk büyük filminde oynadiginda 43 yasindaydi...

Sam Walton, Wal-Martı 44 yasinda kurdu...

Momofuku Ando hazır eriste icadini yaptiginda 48 yasindaydi...

Ya karalar bağlayıp yas tutacaksınız, ya da bütün aksiliklere rağmen ayağa kalkıp adım atacaksınız...KARAR SİZİN

Girişimcilik konusunda bazı forumdaslar kendilerine biraz haksızlık ediyorlar diye düşünüyorum. Girişimlerin/girisimcilerin başarısını etkileyen en önemli etmen girisimcinin içinde bulundugu institutional framework/kurumsal çerçeve'dir (yani muhatap olduğu yasal duzenlemeler, prosedürler vb.). Niteliksiz bir kisi kurumsal çerçevenin gelişmiş olduğu business-friendly bir ülkede kısa surede başarılı bir girişimci olabilirken (yukarıda saydığınız kişilerin ağırlıklı olarak hangi ülkeden olduğuna dikkat ediniz), cok nitelikli biri kurumsal çerçevenin nispeten zayif olduğu bir memlekette başarısiz olabilir . Yani bazi ülkelerde özel sektörde para kazanmak nispeten zordur ve daha fazla çaba gerektirir, dolayısıyla, bu tarz ulkelerde insanların görece daha istikrarlı olan kamu sektörünu tercih etmeleri olağan bir durumdur. Ülkelerin ekonomik ve teknolojik gelişmişlik seviyesini belirleyen de yine bu kurumsal cercevedir (Dünya Bankasının ulkeleri iş yapma kolaylığı bakımından kıyaslayan ve her yıl yayimlanan Doing Business raporunu incelemenizi tavsiye ederim). 

Güncelleme • • Konuk

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Leviathan, 17 dakika önce yazdı:

Girişimcilik konusunda bazı forumdaslar kendilerine biraz haksızlık ediyorlar diye düşünüyorum. Girişimlerin/girisimcilerin başarısını etkileyen en önemli etmen girisimcinin içinde bulundugu institutional framework/kurumsal çerçeve'dir (yani muhatap olduğu yasal duzenlemeler, prosedürler vb.). Niteliksiz bir kisi kurumsal çerçevenin gelişmiş olduğu business-friendly bir ülkede kısa surede başarılı bir girişimci olabilirken (yukarıda saydığınız kişilerin ağırlıklı olarak hangi ülkeden olduğuna dikkat ediniz), cok nitelikli biri kurumsal çerçevenin nispeten zayif olduğu bir memlekette başarısiz olabilir . Yani bazi ülkelerde özel sektörde para kazanmak nispeten zordur ve daha fazla çaba gerektirir, dolayısıyla, bu tarz ulkelerde insanların nispeten daha istikrarlı olan kamu sektörünu tercih etmeleri olağan bir durumdur. Ülkelerin ekonomik ve teknolojik gelişmişlik seviyesini belirleyen de yine bu kurumsal cercevedir (Dünya Bankasının ulkeleri iş yapma kolaylığı bakımından kıyaslayan ve her yıl yayimlanan Doing Business raporunu incelemenizi tavsiye ederim). 

Kesinlikle öyle. Mülkiyet haklarının ihlal edilebildiği, hukuki düzenin işlemediği, kanuni belirliliğin zayıf, insan kaynaklarının yetersiz, alt yapının kötü olduğu bir ülkede girişimcilik zordur. Silikon vadisini silikon vadisi yapan bunların bir arada olmasıdır. Ayrıca girişimcilik doğumla değil, eğitimle kazanılır. Etrafında girişimci olmayan, o kültürden gelen kişilerin olmadığı ortamda yetişen kişilerin girişimci olması zordur. Yine aynı noktaya geliyoruz, ortam bir çok şeyi belirliyor. Aradan çıkanlar yok mu? Var ama genelde orada da "sağ kalanlar sapması"na  (survivorship bias) uğruyoruz ? 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, Bir saat önce yazdı:

Hayır hocam, öz eleştiri yapmak ayrı şeydir, hak ettiğini düşünmek ayrı şeydir. Sırf zamanında iktidara oy vermiş, haksızlıkları görmemiş olmak da haksızlığa uğramayı haklı kılmaz. Hepimiz insanız, yanlışlarımız oldu. Hiç birimiz anamızın karnından şu andaki olgunluğumuz ile doğmadık, 10 yıl sonra da bu şekilde olmayacağız. O nedenle öz eleştiri yapın, yapalım, ama hak ettiğimizi düşünmeyelim. 

Diğer yandan her insan kendi sahip olduklarına göre yargılanır. Benim doğduğum büyüdüğüm çevrede sağ hep hakim oldu. Faşist partiler Türkiye ortalamasının hep üstünde oy aldılar. Cemaatler, tarikatlar devlet okullarında cirit atardı. Mahalle camileri bile bu tarikatların yuvaları idi. Üniversiteye gidene kadar da koyu faşisttim. Türkiyenin en özgürlükçü okullarından birinde okudum. O bile bu koyu rengi birazcık açtı. Etrafımda kürt yoktu, kürtlerin başına gelenlere empati yapamadım. Ailem memurdu, devlet benim için babaydı, ne yapsa haklıydı. Düşünce yapımı bu çevre kurdu. Şimdi benim ile İzmir'de Muğla'da büyümüş, sosyal demokrat çevrede yetişmiş biri aynı düşünce yapısında olabilir mi? Ya da yıllarca aile çevresinde baskıları görmüş olan bir Kürt aynı düşünce yapısında olabilir mi? Geçmişte bu haksızlıkları göremediğim için gerçekten utanıyorum. Ama bu haksızlıkları ben yapmadım, suçum günahım yok bu konuda. Başıma gelenleri hak ettiğimi düşünmüyorum. O nedenle de sonuna kadar savunacağım kendimi.

Söylediklerinizde çok haklısınız ama Sanki bu olanlar benim sucummuş gibi geliyor benim destekleyip büyütüğüm güçlendirdiğim biri birileri bana bunları yaptı sanki hiç hakkım yok konuşmaya gibi hissediyorum. 

Lebron, Bir saat önce yazdı:

Eğer hayatınızda memnun olmadığınız bir şeyler varsa,

Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız,

Eğer hayatı ıskaladığınızı, yanlış tercihler yaptığınızı düşünüyorsanız,

Ama bir yandan da artık geç olduğunu, eski enerjik halinizde olmadığınızı düşünüyorsanız, “benden geçti artık” diyorsanız…

Unutmayın, hayat bir fırsatlar defilesidir.

Ve hiçbir şey için geç değil.

İşte örnekler

Henry Ford, Ford’u kurduğunda 40 yaşındaydı,

Asa Candler, Coca Cola’yı kurduğunda 41 yaşındaydı,

Thomas Edison, General Electric’i kurduğunda 45 yaşındaydı,

Henry Nestle, Nestle’yi kurduğunda 52 yaşındaydı,

Ferdinand Porsche, Porsche’yi kurduğunda, 56 yaşındaydı,

Charles Flint, IBM’i kurduğunda, 61 yaşındaydı.

Orumcek Adam,  X-Men gibi karakterleri içeren Marvel Dünyası'nı kurucusu Stan Lee ise basladiginda 40 yasindaydi...

GAP magazasini kuran Donald Fisher ilk magazasini actiginda 40 yasindaydi...

Samuel Jackson ilk büyük filminde oynadiginda 43 yasindaydi...

Sam Walton, Wal-Martı 44 yasinda kurdu...

Momofuku Ando hazır eriste icadini yaptiginda 48 yasindaydi...

Ya karalar bağlayıp yas tutacaksınız, ya da bütün aksiliklere rağmen ayağa kalkıp adım atacaksınız...KARAR SİZİN

Harika bir örnek bu adamlar nasıl bu kadar güçlü oldular şaşırmamak elde değil gerçekten hayran kaldım büyük insanlar bunlar.birgün bizden de böyle büyük insanlar çıkar inşallah...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
vergici672, 15 dakika önce yazdı:

Böyle yapabileceklerini bilseydiniz destekler miydiniz? Esas soru bu. Bu kadar zulme rağmen hala destekleyenler ise bu suçların ortağıdır.

Kesinlikle desteklemez destekleyenleride elimden geldiğince ikna etmeye çalışrdım bu zülümdür ve haksızlıktır..

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Komisyon 3 aylık açıklamasını yaptığına göre Eylül Anketini yapalım mı?  @MSA

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...