İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
Berkan, 20 dakika önce yazdı:

Komiserim devrim kendi çocuklarını da yer ? çok takılma ya içerlenmene gerek yok, suçun da yok. Sonuçta fetöcülerde insanları din Allah diyerek kandırmıs. Bunlarda insanların dini duygularını vatan millet duygularını sömümererek siyaset yapıyorlar. Filmin sonunda  Santranç tahtası katlanıp şahıda veziride aynı kutuya konurken korkum o ki; ülkede ne dine inanan, ne Allaha inanan, ne de vatan millet sevgisine inanan kalacak. Şu anda bunların bizim gibi vatan evlatlarına yaptıkları şey marjinalleştirmek kriminalize etmek. Sana tek sorum var şu anda eline silah verseler eskisi gibi polis olsan her önüne gelen düşünceye karşı görüşe uç noktası olsa bile saygı gösterip ezilmiştir, yaşanmışlıkları vardır deyip hak verir misin?

Saygı kesinlikle duyarım hatta anlamaya bile çalışırım konu nun detayını iç meselesini öğrenmeye anlamaya çalışırım kesinlik üsten gelen her emri sorgusuz sualsiz yerine getirmem önce herzamn vicdanıma sonra kanunlara ve yasalara göre hareket ederim o silahı hiçbir şekilde kullanmayı düşünmem zaten polis bile olmak istemiyorum artık bu kadar büyük bir sorumluluğu hakkıyla yerine getirememekten korkuyorum çok büyük bir sorumluluk polislik. Ben sadece bu iftirayı kaldıramıyorum hep bir yanım eksik gibi kızım var benim mücadelem evladım için o bu leke ve fişeleme ile yaşamamalı...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Merhaba! Kararlar kısmında olmadığı için tekrar paylaşayım dedim: Cuma itibariyle Red kararımı görmüş oldum. Mart 2014 -Nisan 2015 yanı 12 ay kadar istifa edilmiş sendika vardı. Savcı bunu açıkça beyan etmişti. Kurum görüşünün olumlu yönde olduğunu iki farklı tanıdık onayladı ama maalesef sonuç bu... Zaten Hazirana kadar bir kaç kriterden iadeler olup da ben içinde yer alamayınca endişeye kapılmıştım. Çok kişi de % 99 iade diye kendimi çok tutmama rağmen havaya sokmuştu. Ama sonuç bu. Kaderime küstüm. kimi de si.tir et diyebilir

Gergerlioğlu’ndan ‘OHAL, KHK mağduru öğretmenler hak kayıpları telafi edilerek görevlerine iade edilsin’ kampanyası https://omerfarukgergerlioglu.com/basin/basindan/gergerlioglundan-ohal-KHK-magduru-ogretmenler-hak-kayiplari-telafi-edilerek-gorevlerine-iade-edilsin-kampanyasi/18399/…

@gergerliogluof

aracılığıyla

672 beklemede.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
BLCK, 02.10.2020 - 23:33 yazdı:

5 saattir elimde diş fırçası, banyonun derzlerini fırçalıyorum beyazlasın diye, yine de her şey simsiyah...

hocam ben gri derz boyası aldım. Aslında siyah da olabilirmiş:) Balkonlar hariç bitti. Mutfak tezgah duvarını bile yaptım. Ayrı bir hava verdi:) Her yer gri oh be diyorum. Yorma kendini. Sadece süpür, sil modum aktif artık. 

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
adigey, 14 dakika önce yazdı:

hocam ben gri derz boyası aldım. Aslında siyah da olabilirmiş:) Balkonlar hariç bitti. Mutfak tezgah duvarını bile yaptım. Ayrı bir hava verdi:) Her yer gri oh be diyorum. Yorma kendini. Sadece süpür, sil modum aktif artık. 

Ben kafayı yedim ondan yapıyorum. Kum torbası da patlayınca...

686

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

16 bin kişi bekliyoruz.

8 ayda 2400 dosyaya kabul verilmiş

Ayda 300 kabul ile giderse komisyon ve gözüken o ki 15 ay daha çalışacak 4,5 - 5 bin kişi daha görevine dönecek gibi duruyor.

Aylık 300 kabul ile yılsonuna 900 kişi işine dönecek gibi kabul 13.600 e gelir 

900 iade karşısında 2 bin 250 ret dosyası daha sisteme girerler muhtemelen.

Kalan 12.900 gibi sene sonunda

2021 yılında ise ayda 350 iade ile giderlerse seneye 4.200 kişi daha kabul alır ve komisyon 17.700 iade 107.900 ret kararı ile görevini tamamlamış olur gibi duruyor öldük beklemekten zaten dönsen de 5 yıl sonra acayip bir durum olur sanki al parayı çalışma der gibi bir şey. İyi geceler sesli düşünüyorum burası duvar yazısı gibi bişeyler paylaşıyoruz yoksa sıyırmak yakın sabırr.

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Sadece Sendika sebebiyle Ret alan oldu mu arkadaşlar?  ( Gerekçeli kararı gelen var mı? Böyle bir karar gördük mü? ) 

672 Sendika : Kurum aranma / Mayıs 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Red alan arkadaslara gecmis olsun...Daha önce dediğimiz gibi oyalama etaplarından birini gectiniz...Simdi hukuki yollara basvurup artık başka yeni ne yapilabilir bunu düsünme zamani...Allah herkesin rızkına kefildir, kimse vadesi dolmadan da ölmeyeceğine göre enseyi karartmaya gerek yok...

Simdi yapılması gereken herkesin etegindeki taslari ortaya koyup düsünmesi...Ben ne yapabilirim bundan sonra diye...Satış tecrübesi olanlar, ticarete yönelebilir. Yabancı dili olanlar, yurtdısı olanakları degerlendirebilir. Bilgisayar bilgisi olanlar dün warwerin dediği gibi remote işlerde calisabilir...Gerekirse pazarda limon bile satılır...Ya bu ülkede YouTube'dan para kazananlar var...Tek yapılmaması gereken kafayı gömüp, yas tutmak, Yas tutma süresi 4 senedir coktan doldu, artık bırakın su kötümser duyguları...dışarıya çıkıp rızkınızı arayın...Artık bu bizim gercekligimiz, bunu (ben kendi inancıma göre bir imtihan olarak görüyorum) olduğu gibi kabul edip, hayata yeniden yönelmek lazım...

Güncelleme • • Lebron
Edit
  • Beğeni 4
  • Onaylama 4

672

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@vergici672 hocam inancimiza göre yasadiklarimiz ile yasattiklarimiz veya sebep olduklarimiz arasında neden sonuç ilişkisi olduğunu düşündüğümüz zaman kendimize yapılanları mustahak görme öz eleştirisini çok yerinde buluyorum. Zira haksızlıklar her dönem vardı, haykırıyordu dokunmuş olanlar duymuyorduk. Ne zaman bize de dokundu işte o zaman veryansın ettik. @Guapo

Güncelleme • • geçer elbet...
..
  • Beğeni 3
  • Onaylama 2

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Sibemol., 10 saat önce yazdı:

Komisyon 3 aylık açıklamasını yaptığına göre Eylül Anketini yapalım mı?  @MSA

Anketimiz oylamaya açılmıştır...

• Beğeni 3
  • Teşekkür 4

• 679 KHK EGM • İade 20.11.2019 • Tebliğ 29.11.2019 • Atama 05.08.2020 • Göreve Başlama 14.09.2020 • Emeklilik LOADING...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• 25 ayla ben de çok uzaklarda sayılmam dostlar. normal demek ki.
    • @F.Y. benimde yaklaşık bir yıldır olduğu gibi bekliyor. Görevdeyim heran bir terslik olacak duygusu beni psikiyatrilik etti. 
    • Merhaba, benim dosyam istinaf mahkemesinde nisan ayı itibariyle 27. aya giriyor. Bugün yarın cevap gelir diye bekliyorum. önceki yazışmalarda sanırım bir arkadaş 27.ayda cevap geldi diye yazmıştı. Umarım daha fazla uzamaz. Her gün buraya bakıp bir cevap gelen var mı diye bakıyorum. Hepimiz için adalet diliyorum. Saygılar..
    • Bende 14. idarede 2.5 yıldan fazla oldu. kriter sadece kurum kanaati.
    • @F.Y. idare mahkeme kararı göreve iadeyse, BİM hızlıca 2-3 ay içinde bu kararı tersine çevirebiliyorken, eğer önceki idare mahkemesi kararı olumsuzsa,  karar alması epeyce gecikebiliyor... OHAL Komisyonundan beri amaç belli, hukuki süreci olabildiğince uzatmak... daha önce istenmiş ve dosyada olan bilgileri tekrar tekrar yeniden istiyorlar... Düşüncem süreci bekleyenlerin, hiç dönmeyecekmiş gibi hayatlarını dizayn etmeleri, (çünkü beklemek, belirsizlik herşeyden daha çok yoruyor ve giden ömrümüzden gidiyor) ve eğer ola ki, bir gün iade olunursa, her zaman yeni bir başlangıç yapılabilir ve yeni duruma hızlıca uyum sağlanır... böylece bu bekleme süreci de boşa harcanmamış olur...
  • Yeni Oluştur...