İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Alp Kul, Bir saat önce yazdı:

Pasaporta başvurdum engel var dedi nüfus müdürlüğündeki personel nereye başvurmam gerekiyor bilgisi olan arkadaş var mı ? 675 KHK temmuz 2019 takipsizlik var.

Başvururken başvuru anında mı dedi yoksa sonradsn telefonla falan mı aradılar hocam?

679 KHK-KYOK-İnceleme devam ediyor-Sd Kart:DİL 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tartar10 geçmiş olsun tekrardan yaş olarak 45-50 civarında mısınız kararınızda kurum kanaatinin etkili olduğu düşüncesindeyim. 

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@tartar10 Geçmiş olsun tekrardan. Kurumun vermiş olduğu özet tablo her şeyi anlatıyor aslında. Kurum kanaatine göre reddi vermişler. 

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 23 dakika önce yazdı:

@tartar10 geçmiş olsun tekrardan yaş olarak 45-50 civarında mısınız kararınızda kurum kanaatinin etkili olduğu düşüncesindeyim. 

Evet yaş şu an 51

• Beğeni 1
  • Teşekkür 1

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
tartar10, 2 saat önce yazdı:

Arkadaşlar ret kararım bu gün tebliğ edildi. 7.10 da karar verilmiş. Karar sayısı 2020/12007. Her gün baktığım sistemde 14.10 saat 15:30 gibi kararımı gördüm. 22.10 da üniversiteye geldi. Yaklaşık 20 gün de ancak tebliğ ettiler. Karara göre 2001 yılı öncesi SGK kaydı ve üniversitenin kanaati çerçevesinde ret vermişler.

Takipsizlik kararım;

https://hizliresim.com/jogD6A   https://hizliresim.com/fRCFYH

Komisyon kararının ilgili sayfaları

https://hizliresim.com/l2YJNy   https://hizliresim.com/WZH0Xf    https://hizliresim.com/ojkRJs

Kurumu7n kanatini gösteren "Özet Bilgi Tablosu"

https://hizliresim.com/3oIkoi

Şimdi, SGK kaydı ve özet bilgi tablosuna göre savunma hazırlayacağım. 

Sn. @aklima, savunmamı sizlere mail atarım. Umarım yardımcı olma şansınız olur.

Geçmiş olsun,

Taslak hazırlarsanız yorumlamaya çalışırım.

689 KHK, TSK, 2' nci derece akraba gerekçe edilerek mağdur. OHAL Komisyonundan iade. 08.12.2022 ve an itibariyle Asker olarak mesleğe dönüş davası red. Araştırma Merkezinde şimdilik devam. Pes etmek yok.

13.03.2023 itibariyle eski mesleğim olan askerlik mesleğine atanmamla ilgi davada  kesin hükmüyle lehime karar verilmiştir.

07.04.2023 itibariyle eski mesleğime görevlendirme yazısı tebliğ edildi.

14 Nisan 2023 itibariyle kamu görevinden çıkarıldığında son çalıştığım birlik ve görevde mesaiye başladım.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aklima, 49 dakika önce yazdı:

Geçmiş olsun,

Taslak hazırlarsanız yorumlamaya çalışırım.

Teşekkür ederim. Üzerinde çalışıyorum. Bitince mail atarım.

Tarafıma gönderilen ret kararında, VI. DEĞERLENDİRME ve C. Başvurunun Değerlendirilmesi kısmında “Başvuru konusu dosya kapsamında elde edilen bilgi, belge ve tespitler dikkate alındığında; başvurucunun, (a) FETÖ/PYD terör örgütü ile irtibatlı kurumda çalışma bilgisinin yer aldığı, (b) terör örgütü ile irtibat ve iltisakına dair idari soruşturma raporunda belirlenen hususlar, (c) terör örgütü ile irtibat ve iltisakına dair kurum kanaati bulunduğu hususları ile (d) inceleme bölümünde belirtilen diğer tespitler bu örgütle irtibatını ortaya koymaktadır” 

Bu 4 konuda savunma yapacağım anlaşılan.

Güncelleme • • tartar10

679 - YÖK 18.06.2018 KYOK, 14.10.2020 tarihinde Komisyon ret kararını gördü. 28.11.2020'de idare mahkemesine başvurdu. 31.03.2023 tarihinde 26. idare mahkemesi 2/3 oy çokluğu ile red verdi. 21.06.2023 tarihinde İstinaf'ta dosya açıldı. Kriterler; 26. İdarenin red kararındaki gerekçeler: 2001 yılı öncesi SGK kaydı, 2009 yılında büyük kızımın dershaneye gitmesi, Türkiye geneli denemeleri için gazete aidatı ödemek, 2014 yılında kızımın dershaneye gitmesi, dershaneye ödenen ücret terörizmin finansmanı, 2015 yılında büyük kızımın yurtta kalması ve yurt için ödenen ücret, 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
namutenahi46, 5 saat önce yazdı:

Pınar karakaş hanım karar nosu kaçlarda yazıyor, hayırlı olsun.

Hocam 12257 karar numarası

672 MEB

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
ozelharekat61, 4 saat önce yazdı:

Başvururken başvuru anında mı dedi yoksa sonradsn telefonla falan mı aradılar hocam?

Ilçe nüfusta başvuru anında engel var başvuru gerçekleşmiyor dedi hocam bende bugün il nüfusa gittim kaldırılması için dilekçe verdim hayırlısı artık bekleyecez bir ayla bir yıl arasında dönüş olur dedi personel

Ihrac

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Pınar Karakaş, 37 dakika önce yazdı:

Hocam 12257 karar numarası

Sayın hocam hayırlı uğurlu olsun,

Bu karar numarası aylık değildir de

Yıllıkta değil

4 yıldır ihracim da neyin karar nosu olduğunu hala anlamadım.

Lütfen açıklar misiniz?

Toplam iade sayısı mi??

677, üni, adli işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
    • Yanıbaşlarında bu kadar insan o kadar acı çekerken bu nasıl oluyor çok merak ediyorum. Hepsinin akrabaları, komşuları, eski dostlarıyız aslında. Bence tek başına milletin bencilliği ile de açıklanacak bir durum değil bu. Bizi "dehumanize" ettiler akıllarında. İnsan olarak görmüyorlar. Hatta hayvan olarak bile görmüyorlar. O yüzden empati sıfır. Benzeri bir durumun bir zamanlar Amerika'da siyahların da başına geldiğini düşünüyorum. Psikoloji bilimi bu duruma mutlaka el atmalı ve gelecekte atar diye umuyorum.
  • Şimdi Popüler

• Yeni Oluştur...