İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

ozelharekat61, 2 saat önce yazdı:

Faceden alıntır

"675 KHK İKM.13 ay tutukluluk eylül 2018 beraat etmiştim ret kararını az önce gördüm.Kriter falan yoktu,ne yazacaklar bende çok merak ediyorum.3 hafta önce müdürüm aramıştı,senin için müfettişlere ifade verdim,çok olumlu şeyler söyledim yakında dönersin demişti.ne yalan söyleyim dört yıldır olmayan ümidim 3 haftadır doruğa çıkmıştı.Allah büyük,kim haklı kim haksız o daha iyi biliyor"

Geçmiş olsun diliyorum

Ad kodu olup SGK kaydı sebebiyle red alan @Ebediyatçı arkadaşımızla durumun aynı gibi geçmiş olsun o da kodu ad olmasına rağmen SGK kaydından dolayı red aldı

Tüm ve güncel listelerde AD kodu. Kurumun sunduğu ek beyanda SGK kaydı irtibat ve iltisak sayılamaz diye evrak gelmiş Ankara başsavcılığından.  Ret kararında üst amir kanaati etkili olmuş daha çok öyle gözüküyor 

679 KHK , ISTANBUL EGM - Kodlama AD (alan dışı) -SGK kaydı 6 ay - KYOK alındı- 07.04.2020 RET .

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

@Felsefeci hiç dava açılmadı,soruşturma geçirmedim,ama annem babam ablam ceza aldı pkk 

679_SGK VHKİ-incelemeye devam

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Aysegul Oz, 3 saat önce yazdı:

Ben de 5 ay çok diyordum. Daha çok beklicez anlaşılan. Sonu güzel olsun

Ben de 10 aya az diyordum ?

SixSevenTwo

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Raider, 30 dakika önce yazdı:

Biraz daha incelesinler bakalım. İlla ki bitecek.

672 MEB 28 ay sendika adlı idarii işlem yok

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Emekli olduktan sonra kurumdan talep ettiğim emekli yolluk tazminatım ödenmedi ve bende idare mahkemesine dava açmıştım. Emekli yolluk tazminatı için açtığım davayı kazandım. Davayı açarken dava dilekçeme Emekli yolluk tazminatının ödenmesi ile ilgili 375 sayılı K.H.K'nın 1.maddesi D bendi 1.fıkrasında "......(12.105) gösterge rakamının memur aylık katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak tutarında tazminat ödenir" denilmiştir. Malumdur ki, her yıl ocak ve temmuz ayında katsayılar yenileniyor. bende 2020 yılı Şubat ayında emekli oldum. 2020 yılı şubat ayında geçerli gösterge ve katsayılar üzerinden hesaplanacak emekli yolluk tazminatımın yasal faizi ile ödenmesi diye yazmıştım.

Emniyet Müdürlüğü, bu kanun maddesinde geçen 12105 gösterge rakamına göre ödeme yapacağız diyerek telefon açtılar. iyi de dedim, o kanunun ilk çıktığı tarihte belirlenen ilk katsayı, bu katsayı her yıl iki kez artmaktadır. ben 2020 yılı Şubat ayında emekli oldum, güncel katsayı ve gösterge ile hesaplanıp ödenmesi lazım dediğimde, ama kararda 12105 yazıyor dediler. Hey Allah'ım ya. kararı bile doğru yorumlayamıyorlar. Yasal faizi ile birlikte toplam ödenecek tutarda 250 TL'nin üzerinde bir hak kaybı oluyor. Bunun içinde ayrıca önce emniyet müdürlüğüne dilekçe ile müracaat edeceğim, ödemezler ise, yine idare mahkemesine gitmeyi düşünüyorum.

Kararda sanki hiç bilmeyen, anlamayan, cahil vatandaşa anlatır gibi açık açık yazılmasını mı bekliyorlar acaba.

Bu konudaki fikriniz nedir?

EGM  701 KHK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Raider, 2 saat önce yazdı:

Benim kurumdan görüş sorulalı tam 2 yıl oldu. İncelemeye devam. 

Telefon hatti mağduru -TMSF Döneminde 1 Adet Banka Islemi

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Edep, 56 dakika önce yazdı:

Salı günü göreve başladım Çarşamba günü bir okula görevlendirmem yapıldı. Bugün de 8 saat canlı ders yaptım. Herşey ışık hızı ile ilerliyor.??‍♀️

Hızlı bir adaptasyon olmuş hocam ? Darısı tüm bekleyenlere inşallah.

KHK Forum Editörü - 672 Maliye - VDK

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Ebediyatçı, 6 saat önce yazdı:

Tüm ve güncel listelerde AD kodu. Kurumun sunduğu ek beyanda SGK kaydı irtibat ve iltisak sayılamaz diye evrak gelmiş Ankara başsavcılığından.  Ret kararında üst amir kanaati etkili olmuş daha çok öyle gözüküyor 

Bende de 5 ay SGK kaydı vardı. Sizin takipsizlik kararında mi SGK irtibat iltisak sayılamaz yazıyordu hocam yoksa ayrıca başsavcılık yazı ki göndermiş?

667 EGM

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...