İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Mizan-27, 24 dakika önce yazdı:

İhraç olduğunuz ilin İl Milli Eğitim Mudurlugu'nden arayacaklar hocam. Birkaç gün bekleyin, aramazlarsa siz gidin. Branşınızda norm açığı olan okulları söyleyip, aralarından tercih yapmanızı isteyecekler. Açık varsa eski okulunuzu da isteyebilirsiniz.

Çok teşekkür ediyorum hocam verdiğiniz bilgiler için. Rabbim en yakın zamanda sizin de iadenizi versin inş.

672 MEB istifa edilmiş sendika kyok 2019 şubat kurum görüşü alındı olumlu görüş beklemede

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
derebom, 9 saat önce yazdı:

https://eksiup.com/p/jy375462n7o9

Mehmet Metiner af diliyor, helallik istiyor, şahsım adına hakkımın zerresini helal etmiyorum..... 

Ben de hakkımı helal etmiyorum.Hakikima giren kimseye hakkını helal etmiyorum.Bubülkede tetoristlikle suçlanacak en son kişilerdenim.Smateror yaftasıyla ihracedildim.Benim gibi aramızda birçok insan var.Farkindayim.Yazisinin tamamını okudum metinerin. 

• Beğeni 1
  • Onaylama 5

677 khk egm

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk

Konu dışı: KHK lılar basın kartı alabiliyor mu? 

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
SM679lu, 12 saat önce yazdı:

Cezaevine ilk girdiğimde yaşanılanları hatırlattı. 

1-2 ay hiç birimiz korkudan cemaatle namaz kılamadık, kimse imam olmuyordu. 22 kişi birbirini tanıyan da vardı- tanımayan da. Herkes cemaat oldular denir korkusuyla ayrı namaz kıldı.

Zaten neden hapse atıldığını anlayamamış millet. Gardiyan gelip burda namaz kılan varmış kim diye sorsa ne derdik bilmiyorum. 

Güler misin, ağlar mısın.

üzülerek yine eski günlerinizi anımsatacak Size biliyorum fakat herkesin bağlantı adresinden Necip Fazıl Kısakürek'in bu şiirini sonuna kadar dinlemesini isterim. 

https://m.youtube.com/watch?v=1BoYAyRS8HY

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Omer bey goreve başladığınızda gelismelerinizden haberdar eder misiniz? Eski yere mi yoksa farklı ile mi atayacaklar ? kurumdaki eski arkadaşlar nasıl karşılayacak, maaş iadeleriniz vs hakkında bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz? @omeravcu etiketlemek istedim ama gitmiş bile:( neyse umarım burayı okuyordur.

• Şaşırma 2
  • Onaylama 2

689 khk, adalet bakanligi, takipsizlik, inceleme devam. "Katip arzu halim yaz yare böyle..."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Katibim02, 05.12.2020 - 12:19 yazdı:

Özellikle söyledim hakim savcıların göreve dönüşü şu aşamada imkansız. Çünkü özel kamu görevi statüsündeler. Ayrıca kararın içeriğindede bir ve birden fazla tanık beyanı mevcut. Beraat takipsizlik almak kadar bu kararların içeriğide biz buna (dosya muhtevası) diyoruz çok çok önemli. Mesela tanık beyanları  olsun istihbari bilgiler olsun tek başına hükme esas alınıp ceza verilmez ama göreve dönüş noktasında sıkıntı yaratıyor bu konjonktürde. Yine vurguluyorum Danıstay olsun AYM olsun şu aşamada beraat takipsizlik alanlar nezdinde topa girmez. Siyasetin yarattıgı adli sakatlık durumlarını adli makamlar temizlemez/ temizleyemez, Türkiyemizin gerçeği bu.

Ben sadece tanık beyanları ile ceza aldım 2013 öncesi birkaç sohbet iddiası gizli tanık gorguye dayalı olmayan anlatımı düşünüyorum şahsi kaanetim şeklindeki ifadesiyle

• Beğeni 1
  • Üzülme 1

701

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
geçer elbet..., Bir saat önce yazdı:

Omer bey goreve başladığınızda gelismelerinizden haberdar eder misiniz? Eski yere mi yoksa farklı ile mi atayacaklar ? kurumdaki eski arkadaşlar nasıl karşılayacak, maaş iadeleriniz vs hakkında bizi bilgilendirirseniz çok memnun oluruz? @omeravcu etiketlemek istedim ama gitmiş bile:( neyse umarım burayı okuyordur.

Önceki forumda da bu forumda da genellikle iade olan arkadaşlarımız forumdan kopup gitmişlerdir. Aynı son baharda dökülen yapraklar gibi...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Guardiann, 17 dakika önce yazdı:

Önceki forumda da bu forumda da genellikle iade olan arkadaşlarımız forumdan kopup gitmişlerdir. Aynı son baharda dökülen yapraklar gibi...

Hüzünlü ve umutlu geldiği buradan tek Mutlu bir şekilde ayrılıp gitsin önemli olan bu hayalleri umutları yıkık ve bitmiş şekilde kaybolmaktansa iade oldum dedikten sonra kaybolması mutlu ve yeni sayfalar açarak ayrıldığını biliriz biz geride kalanlar olarak??

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
geçer elbet..., Bir saat önce yazdı:

Ben size iade olan arkadaşımın söylediklerini aktarayım. Adalet bakanlığı için dilekçe istiyorlar. Eski yer için kadro olursa sorun yok ama başka bir yer istenirse mazeretini belirtmeni istiyorlar. Adliye de ise çalıştığın günleri kesiyorlarmiş. Bilmem hangi KHK da kanun  varmış çalıştığı günler kesilecek diye. Her zamanki gibi element uyduyorlar.  Arkadaşım çalışmadığı için hepsini alacak.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
Scorpion, 19 dakika önce yazdı:

. Adliye de ise çalıştığın günleri kesiyorlarmiş. Bilmem hangi KHK da kanun  varmış çalıştığı günler kesilecek diye. Her zamanki gibi element uyduyorlar.  Arkadaşım çalışmadığı için hepsini alacak.

Bu konu çok uzun bir süre önce de gündeme gelmişti. Kurum farkı gözetilmeksizin böyle. Yasal dayanak ise; Danıştay Daireleri Genel Kurulunun 31/01/1969 tarihli ve Esas No:1967/727, Karar No: 1969/78 sayılı kararı.

Yani kısaca ihraç olunan süre zarfında sigortalı bir işte çalışırsanız, göreve iade sonrası ödenecek maaşlardan, çalıştığınız dönemdeki ücretler düşülüyor.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...