İçeriği gör
KHK Mağdurları Forum

KHK Mağdurları Gündem ve Gelişmeler

Önerilen Yorum

Konuk
AYBÜKE, Bir saat önce yazdı:

Yılbaşı çekilişi yapalım mı? Birbirimize ajanda, hatıra defteri, günlük falan hediye ederiz. Belli ki süreçle ilgili yazıp çizecek daha çok anılarımız olacak. Benim defterimin ilk sayfa şiiri hazır;

ADİLOŞ BEBENİN NİNNİSİ

...

Bunlar,

Engerekler ve çıyanlardır,

Bunlar,

Aşımıza, ekmeğimize

Göz koyanlardır,

Tanı bunları,

Tanı da büyü...

...

Ahmed Arif

Şimdiden en son sayısına da Aliya İzzetbegovic'in sözünü yazın bence.?

" Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey: düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır."

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Bereket "Ret" alıp hesabını silip ortadan kaybolan görmedik daha?

• Kahkaha 7
  • Şaşırma 1

⚓??Atatürkçü Kuvvacı 701'li Deniz Astsubayı--OHAL Komisyonu /Fazla Bekletmeden "RET" Verdik - 4 Kasım 2019 --- 24.İdare biraz bekletip "RET" Verdi  /--Adli süreç '' Beraat''--/  ??⚓

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Abcdef, Bir saat önce yazdı:

Gerçekten böyle mi ben ikamet adresine diye biliyorum ama. Bazen hayaller kuruyoruz iade olursam neler yaparız diye. Umarım tüm sucsuzlar 

Yok hocam. Bir ara KHK ile iade olanları ikamet adresine göre iade ettiler. Ancak komisyon iade kararını ihraç olduğumuz ile gönderiyor. Atamayı ihraç olduğumuz il yapıyor. Gaziantep'te ikamet eden arkadaşım iade oldu yazın. Son görev yeri olan Kahramanmaraş'a atadılar. 

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Komisyon eldeki dosyaları sene sonu karar vermeden ben veremedim kararlarını sen ver deyip idaremahk lerine devrediyor Muş ne küfür yerler değil mi ? dere tepe dümdüz şaka yaptım alıntılayip yazmayın ciddi değilim şaka ben burdayım hazirana kadar yazarım size ha 52 ay olmuş ha 58 60 alışıyor insan mahpusluk gibi hayata..

• Beğeni 1
  • Kahkaha 5

672 Enerji Bak. 23 Mayıs kabul sistemde

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

O da birşey mi? Ben iade olunca forumu tarayıcıya zararlı içerik diye ekler tüyerim ?

Sahi noluyor ki şurda bir üyelik olunca? Herkese açık bir forum sonuçta.

• Beğeni 2
  • Kahkaha 5

672 MEB. Takipsizlik alalı çok oldu. Sendikazede...

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
altuğ, 21 dakika önce yazdı:

Komisyon eldeki dosyaları sene sonu karar vermeden ben veremedim kararlarını sen ver deyip idaremahk lerine devrediyor Muş ne küfür yerler değil mi ? dere tepe dümdüz şaka yaptım alıntılayip yazmayın ciddi değilim şaka ben burdayım hazirana kadar yazarım size ha 52 ay olmuş ha 58 60 alışıyor insan mahpusluk gibi hayata..

Aynı ihtimal olası. Şaka değil hayat kadar olma ihtimali gerçek bir yaklaşım. Topluca ret verip kapatabilir. Ben hala gelecek seneye uzatacaklarını düşünmeyenlerdenim. Son çıkan 701 sayılı KHK iadeleride bu tezi destekler mahiyette.

675 zabıt katibi albatros 4 takipsizlik inceleme devam.

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
vergici672, 42 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar kimse buraya zorla üye yapılmadığı gibi kimse de burada zorla tutulmuyor. Bazı arkadaşlarımızın çekinceleri oluyor, üyelik iptali isteyebiliyorlar. Bu forumda @MSA bile belki de kalıcı değil, belki forum da kalıcı olmayacak. Lütfen kimsenin arkasından söz etmeyelim. Lütfen.

Burada çok parametre var hocam. Zaten dediğim gibi böyle yapan kişinin motivasyonu yaşadığı travmayı atlatmak vs ise anlayabiliyorum.

Çekinmeyi falan da anlıyorum. Aynı yıllarca "mağduruz" dediğimiz halde sesimizi hiç duymayanları anladığım gibi. Demek ki onlara da söylenecek, eleştirilecek pek birşey yok. Sonuçta onlar da duyup duymamakta serbestler, çekinebilirler.

• Beğeni 6
  • Onaylama 1

TÜBİTAK'tan ihraç. KHK bursuyla PHD. Kesinleşmiş beraat

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş
Konuk
altuğ, 35 dakika önce yazdı:

altuğ, 35 dakika önce yazdı:

Ben daha güzel bir tahmin de bulunayım. Şöyle ki; 

Komisyon yıl sonu itibariyle görev süremiz bitti bizden bu kadar diyerek bir açıklama yapıp herkese eeee bize ne oldu diye düşündürürKen ertesi sabah manşetler de alttaki gibi manşet ?EokuuTLXIAImDPU?format=jpg&name=medium

İletiyi paylaş

İleti bağlantısı
Sosyal Ağlarda Paylaş

Cevap Yaz

Şimdi cevap yazıp sonra kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız mevcutsa, giriş yaparak üye isminizle cevaplayabilirsiniz.
Not: Gönderiniz görünmeden önce editör tarafından kontrol edilip onaylanacaktır.

Konuk
Yanıtla...

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Yapıştırdığınız bağlantı uyarlandı.   Yalnızca link göster?

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• İletiler

• dostlar cidden olanağı olan yurtdışı da düşünsün. yıllardır söyledik. şahsen iade olunca da geri dönmeyi düşünmüyorum. 
    • KHK'lıların çoğunluğu bu ülkenin en dürüst, akıllı ve çalışkan kişileridir.. memur olarak doğmadık, hatta memurluk kendi adıma hiç girmemem gereken bir alandı, vasat kişilerle muhatap ola ola, beni de ortalama düşünen, risk alamayan biri yaptı... halbuki dışarıda da yapabileceğimiz birçok iş ve alan var... zaten piyasada düzgün iş yapan adam yok... eğer ilgilendiğimiz alanda gayret gösterirsek,  dürüst ve düzgün çalışırsak, eski işimize gerek kalmayacak ve ayakta durabilecek kadar kazanabileceğimize inanıyorum...
    • Daha önce de yazdım, beklentiye girmek en büyük hayalkırıklıklarının ve depresyonun temel sebebidir... KHK'lılara yapılan muamele bu ülkede kimseye yapılmamıştır, yanımızda birkaç kişi ve Allah dışında kimse yok, bizi bizden başka anlayan da o yok... toplum bizi sanki tamamen unutmuş gibi, bir anda sanki görünmez olduk (buna benzer bir bölüm Black Mirrorda vardı, suçlu kişi kimse tarafından görünmez hale geliyordu)... bu sürecin birgün biteceğini elbet biliyorum ama o zamana kadar akıl ve beden sağlığını korumak için hiç dönmeyecekmiş gibi düşünüp, kendimize yeni bir hayat kurmaktan başka yolumuz yok... birgün inşallah iade olduğumuzda da, zaten kolaylıkla yeni sürece adapte olunur... lütfen artık beklentiye girip, yaranıza daha fazla tuz basmayın, bırakın yara kabuk bağlasın... birşeylerle meşgul olmak (tercihen toprakla), zihni en iyi rehabilite yoludur...
    • Yazıp yazıp siliyorum sayın Aylin. Forumda 5. senemdeyim. 8 yıldır dünyanın en saçma en alakasız en akılsızca iftirasıyla uğraşıp duruyoruz hepimiz. Şurada senelerdir geçecek diye insanlara moral vermeye çalışıyorum. Beni şarlatan ilan etseniz haklısınız ne diyim. geçecek ama daha yılları var bu işin. Oyalanacak şeyler bulmaya çalışın. Yıllarınız gençliğiniz geri gelmeyecek dostlar.
    • @Karagöz "Dehumanize" kavramı anlamlı...Ruhumda bıraktığı hasar, Nietzsche'nin tanrı'nın öldüğünü ifade ettiği deli adamın hikayesindeki deli karakterinin "sonsuz bir hiç gibi başıboş dolaşıyorum" sözünün vücut bulmuş haliyim😔Başardılar!!! 
  • Yeni Oluştur...